Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VERONIKA KOLESÁROVÁ

Veronika Kolesárová

...

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Prasátko jako domácí mazlíček? Umí se usmát a je čistotnější než pes

Potkat na procházce člověka se psem, není nic neobvyklého. Když se ale na druhém konci vodítka „pohupuje" prase, vyvolá to patřičný rozruch. Své o tom ví Eva Molnárová z Olomouce. V její vile s ní žijí hned dvě prasátka.

AKTUALIZOVÁNO

Na staveništi nového nákupního parku spadla na dva muže zeď

Olomouc – Třímetrová zeď spadla ve středu o půl deváté ráno na dva muže na staveništi v Pavlovické ulici v Olomouci.

AKTUALIZOVÁNO

Další uzavírka trápí řidiče v Olomouci. Podjezd v Pavlovičkách je uzavřen

Olomouc – Bez vážnějších komplikací zvládají motoristé uzavírku frekventovaného podjezdu v Pavlovičkách. Kolony se dopoledne netvořily v Hodolanech ani na objízdných trasách. Že uzavírka první den dopoledne nezapříčila dopravní kolaps, potvrzuje i policie.

Dobrovolníci čistili břehy Mlýnského potoka, našli i gumovou kachničku

Olomouc – Namísto, aby strávili sobotní dopoledne domácími povinnostmi, vyrazily asi tři desítky dobrovolníků uklízet břehy Mlýnského potoka v Řepčíně. S rukavicemi na rukou nasbírali účastníci druhého ročníku akce do pytlů nespočet odpadků. Prošli od dřevěné lávky až po jez poblíž přírodních jezer Poděbrady.

Tisíce seniorů už jezdí po Olomouci zdarma. Musí si jen vyzvednout kupon

Olomouc - Doposud museli olomoučtí senioři za roční jízdné v městské hromadné dopravě platit 300 korun, od března mohou cestovat bezplatně. Alespoň ti, kteří mají trvalé bydliště v Olomouci a bylo jim sedmdesát let.

MHD bude při Euru dvojjazyčná. Lístek z parkoviště zaplatí i tramvaj

Olomouc - Zástupy fotbalových fanoušků ze všech koutů Evropy zamíří v červnu do Olomouce na mistrovství Evropy hráčů do 21 let . Krajské město čeká v souvislosti s blížícím se fotbalovým svátkem nebývalý dopravní nápor.

Štreit vystavuje v Olomouci snímky místních bezdomovců i handicapovaných

Olomouc - Snímky zachycující drogovou závislost, svět handicapovaných lidí a život bezdomovců. To jsou hlavní motivy tří cyklů fotografií Jindřicha Štreita, které spojuje výstava Hranice. Ta je součástí doprovodného programu festivalu Jeden svět, který se v Olomouci koná od 23. do 28. března.

VIDEO: Lupič s pistolí přepadl benzinku v Olomouci. Nepoznáte ho?

Olomouc – Zamaskovaný a se zbraní v ruce přepadl lupič obsluhu čerpací stanice v Tovární ulici v Olomouci.

Zákaz věžáku Šantovka Tower neplatí. Soud dal za pravdu investorovi

Omezení, které v územním plánu bránilo stavbě věžáku Šantovka Tower, zrušil soud. Ve středu dal za pravdu investorovi výškové budovy v sousedství historického centra. Developer žaloval olomouckou radnici kvůli zmaření již několik let plánované investice.

Zákaz věžáku Šantovka Tower neplatí. Soud dal za pravdu investorovi

Olomouc – Omezení, které v územním plánu bránilo stavbě věžáku Šantovka Tower, zrušil soud. Ve středu dal za pravdu investorovi výškové budovy v sousedství historického centra. Developer žaloval olomouckou radnici kvůli zmaření již několik let plánované investice.

AKTUALIZOVÁNO

Nádraží je otevřené, vlaky mají a budou mít zpoždění

Region – Nádraží v Olomouci, v Prostějově, v Brně i v Ostravě a v řadě dalších měst jsou opět cestujícím otevřená. Po čtvrté hodině přitom z těchto míst museli pracovníci Českých drah a policie veřejnost evakuovat. Důvodem byl anonym, který dnes ohlásil uložení bomby na neurčitém železničním hlavním nádraží.

Olomoucký ples navštívilo na 850 lidí

Olomouc – Dámy v překrásných róbách, pánové v noblesních oblecích, lahodné občerstvení a program nabitý nejen vystoupením známých zpěváků. Takový byl Omega Olomoucký ples 2015.

Rychlík srazil člověka mezi Olomoucí a Štěpánovem

Olomouc - Ke střetu rychlíku s osobou došlo v pátek v 19.05 na kolejích mezi Olomoucí a Štěpánovem. 

Na Novosadskou vrátí přechody. Je to pozdě, zlobí se místní po tragédii

Olomouc – Stovky středoškoláků přebíhajících frekventovanou silnici, dospělí, kteří přes ni převádějí děti na „směny", ale i jeden smrtelný úraz. Takové důsledky vidí obyvatelé olomouckého sídliště Nové Sady po zrušení obou přechodů pro chodce ve Střední Novosadské ulici.

Černých pasažérů v Olomouci výrazně přibylo, dluží miliony

Olomouc - Revizoři v loňském roce nachytali v prostředcích olomoucké hromadné dopravy mnohem více černých pasažérů než v minulých letech. Bylo jich více jak třináct a půl tisíce, což odpovídá počtu obyvatel města Šternberku.

Vojenská nemocnice hlásí zákaz návštěv, lidé nesmí ani na dvě kliniky fakultky

Olomouc – Návštěvy nemocných zakázala kvůli nepříznivé epidemiologické situaci Vojenská nemocnice Olomouc. Za pacienty se dnes nedostanou příbuzní a přátelé ani na dětskou a hemato-onkologickou kliniku Fakultní nemocnice Olomouc.

Přichystalova jako špatná adresa? Bývávalo, teď jedna z nejklidnějších

Přichystalova ulice na Novém Světě byla ještě před lety pro Olomoučany špatnou adresou. Pověst ji kazila hlavně problematická část romské komunity, která si tam vůbec nedělala hlavu s hlukem a nepořádkem. 

Třetí smrt za kolejích za dva dny. Vlak zabil u Olomouce muže

Olomouc, Blatec – Ve čtrvtek krátce před 17. hodinou zemřel muž, kterého srazil osobní vlak mezi Olomoucí a Blatcem.

Automaty v Olomouci blikají dál, i když by někde už neměly

Olomouc – Možností, kde v Olomouci naházet peníze do automatů, mělo být od Nového roku opět o něco méně. Čtrnáct provozoven totiž mělo podle městské vyhlášky od 1. ledna zrušit hazardní hry.

Ombudsmanka Anna Šabatová v Olomouci otevřela stánek

Olomouc – Ochránkyně lidských práv Anna Šabatová navštívila ve středu 21. ledna Olomoucký kraj.

Univerzita Palackého táhne. Na den otevřených dveří dorazily davy

Olomouc – Co je třeba k přijímacím zkouškám, jakou má náplň jednotlivý obor či jaké je uplatnění na trhu práce po absolvování studia. To byly nejčastější dotazy, se kterými přišli zájemci o studium na Univerzitě Palackého v Olomouci (UPOL).

AKTUALIZOVÁNO

Mladík, sražený v Olomouci tramvají, je v kritickém stavu

Olomouc – U hlavního nádraží v Olomouci srazila v úterý vpodvečer tramvaj chlapce.

Městský bál v Olomouci letos nově: na jiném místě, větší a levnější

Olomouc - Více otevřený lidem má být šestnáctý ročník městského bálu. Ten se přesouvá po třech letech z kongresového NH hotelu do zrekonstruovaného pavilonu A Výstaviště Flora Olomouc.

Havlův ochránce: Zůstal normálním a skromným člověkem

Olomouc – Dnes jsou to tři roky, co Českou republiku 
a celý svět obletěla smutná zpráva o úmrtí Václava Havla. Na posledního československého a prvního českého prezidenta bude vždy společně s dalšími vzpomínat také bývalý policista Jiří Brada 
z Olomouce.

Referendum o hazardu v Olomouci neplatí. Přišlo jen 8% lidí

Olomouc – První městské referendum v Olomouci je neplatné. Rozhodla o tom tristní účast Olomoučanů, k urnám jich přišlo jen něco málo přes osm procent. 

V Olomouci začalo referendum, lidé hlasují o zákazu hazardu

Olomouc - Má město zakázat na svém území herny a automaty, nebo ne? Ve 14 hodin začalo v Olomouci referendum o hazardu. 

Olomoučané poprvé rozhodují sami, DNES se koná referendum o hazardu

Olomouc – Ponechat hazard, nebo ho omezit na minimum? Jedinečnou možnost vyjádřit názor na tuto problematiku budou mít Olomoučané v pátečním veřejném hlasování. Uskuteční se vůbec první referendum na území celého města.

Tupolev se vrátí do Olomouce. Přistane opět u bazénu?

Olomouc – Do Olomouce se v příštím roce vrátí legendární letoun Tupolev. Nepůjde však o tentýž stroj, který po léta nehybně chátral u olomouckého plaveckého stadionu.

Železnice se vrací do normálu. Začaly jezdit i rychlíky Praha - Olomouc

Olomouc – Do čtvrtečního odpoledne má být plně obnovený provoz na železnici a všechny vlaky začnou jezdit podle jízdního řádu.

AKTUALIZOVÁNO

Tramvaje v Olomouci stále nejezdí, hodně vlaků je zrušených

Olomouc – I během středečního rána je provoz na železnici i v olomoucké MHD značně omezený kvůli námraze.

AKTUALIZOVÁNO

Tramvaje v Olomouci kvůli ledu stále nevyjely, vlaky mají velké problémy

Olomouc – Počasí komplikuje také úterní ranní dopravu. Problémy jsou zvláště na železnici, ale také v MHD. V Olomouci nejezdí od pondělního podvečera i nadále tramvaje.

Růžová kola přes zimu zmizí z olomouckých ulic, využívalo je šedesát lidí

Olomouc – Cyklistická sezona pomalu končí a posledního listopadu zmizí z olomouckých ulic na zimu také růžová kola. Ta se v krajském městě objevila letos vůbec poprvé. Možnosti půjčovat si repasované bicykly výrazné barvy využilo na šest desítek lidí, kteří zaplatili buď měsíční či roční členství v projektu Rekola.

Podívejte se, jak putoval vánoční strom pro Olomouc na Horní náměstí

Olomouc – Měří šestnáct metrů, váží tři a půl tuny, jeho věk se odhaduje na padesát let. Takový je stručný popis stříbrného smrku, který v neděli ráno skáceli v zahradě rodinného domu v Polívkově ulici v Olomouci a převezli na Horní náměstí, kde bude vévodit nadcházejícímu předsvátečnímu času a letošním Vánocům. Celá akce se obešla bez komplikací.

Parkovné přes SMS? V Olomouci jen sliby, u soukromníka už funguje

Olomouc – Možnost zaplatit městu za parkování z mobilního telefonu je v Olomouci stále v nedohlednu.  

Jak si upéct skvělou Svatomartinskou husu? Tady jsou rady šéfkuchaře

Dozlatova upečené, křehké husí maso se dvěma druhy zelí a knedlíků bude během nadcházejících svatomartinských hodů připravovat v prostějovském H Clubu Martin Rada.

Investor věžáku Šantovka Tower žaluje olomouckou radnici

Olomouc - Investor plánované výškové stavby Šantovka Tower podal na město žalobu. Office Park Šantovka v ní napadá část územního plánu, která se týká právě lokality areálu bývalého závodu Milo.

V centru Olomouce už se začne bruslit a prodávat punč

Olomouc - S minimálními obměnami, ale možná naposledy v gesci stávajícího pořadatele odstartují letošní vánoční trhy v Olomouci.

Lipenská se otevírá už teď, od nádraží po křižovatku s Pavelkovou ulicí

Olomouc – Již dnes, tedy ve středu 29. října, se motoristé projedou po nově opraveném úseku městského průtahu. O zhruba týden dřív je totiž hotová oprava části ulice Lipenské od křižovatky u autobusového nádraží po křižovatku s ulicí Pavelkovou.

Nejstarší obyvatelka Olomouce oslavila 104. narozeniny. Gratulujeme

Olomouc – Když se narodil 27. 10. 1913 český vynálezce světového významu Otto Wichterle, v ten den sfoukávala ze svého narozeninového dortu Marta Musilová plamínky třech svíček. Nejstarší obyvatelka Olomouce a zároveň i celého Olomouckého kraje, oslavila v pondělí krásných 104 let.

AKTUALIZOVÁNO

"Nemocniční" sebevrah se znovu ozval. Píše, že se chce zabít daleko od lidí

Olomouc  – I nadále trvají v olomoucké fakultní nemocnici policejní opatření kvůli sobotním e-mailům údajného sebevraha. Policie střeží urgentní příjem, kde si chtěl anonym vzít život. Z noci na pondělí však zaslal do nemocnice další vzkaz, ve kterém změnil své vyjádření. Svůj čin hodlá udělat jinde, beze svědků a ohrožení jiných lidí.

AKTUALIZOVÁNO

Olomouc přišla o svého prvního polistopadového primátora

Olomouc – První polistopadový primátor Olomouce a symbol zdejší Sametové revoluce Milan Hořínek zemřel o uplynulém víkendu. Signatář Charty 77 se dožil 77 let. Milan Hořínek byl ve funkci olomouckého primátora v letech 1990 až 1994, v letech 1990 až 1992 byl poslancem České národní rady. Poté svět politiky opustil a působil na Univerzitě Palackého v Olomouci.

Na olomouckém nádraží se zavírá podchod i 1. nástupiště. Do jara

Olomouc – Omšelý a zchátralý hlavní podchod olomouckého nádraží se od pátku uzavírá. Až do konce května příštího roku budou stavaři pracovat na jeho nové podobě.

Na olomouckém náměstí už roste kluziště. Zda bude zadarmo, se neví

Olomouc – Na Dolním náměstí v Olomouci se v úterý ráno pustili technici do montáže kluziště.

Ve Šternberku může být záhy rozhodnuto: Koalice s ANO je možná, řekl lídr ČSSD

Šternberk – Sdružení nezávislých kandidátů Společně pro Šternberk a ANO 2011, kteří po volbách získali pět mandátů, možná obsadí vedení šternberské radnice ve spojení s ČSSD a ODS. Vyplývá to z informací od lídra druhé vítězné strany, tedy ČSSD, která získala čtyři zastupitelská křesla.

AKTUALIZOVÁNO

Olomouc už má nového primátora. Vítězné ANO míří do opozice

Olomouc – Na vytvoření většinové koalice na olomoucké radnici ve složení ČSSD, ODS, KDU-ČSL a TOP 09 se v neděli dohodli zástupci těchto politických stran v Olomouci. Vítěz voleb, hnutí ANO v čele s Milanem Ferancem, tak skončí v opozici.

Oprava na měsíc zavře Velkomoravskou a Lipenskou v Olomouci

Olomouc - Pořádně zabrat dostanou nervy motoristů od této neděle. Začne totiž skoro čtyřtýdenní oprava olomouckého průtahu, který bude zcela neprůjezdný hned ve dvou extrémně vytížených částech.

Podívejte se. Flora ukazuje nejen překrásnou úrodu

Olomouc – Nespočet odrůd jablek, hrušek, zelí, cibulí a dalších druhů ovoce a zeleniny provoněl společně s aranžovanými květy pavilon A Výstaviště Flora Olomouc i v sobotu.

AKTUALIZOVÁNO

Náklaďák napříč silnice zablokoval tah mezi Olomoucí a Šternberkem

Olomouc/Šternberk – Srážka osobního auta s náklaďákem zablokovala v pátek vpodvečer hlavní tah mezi Olomoucí a Šternberkem.

Stavbu Šantovka Tower úřad nepovolil. Znamená to její konec?

Olomouc – Příprava stavby "mrakodrapu" Šantovka Tower se investorovi výrazně zkomplikovala. Ve středu 1. října totiž začal platit nový uzemní plán, který s výškovými stavbami v Olomouci nepočítá.

Nový railjet sveze na Den železnice. Z Olomouce s přestupem

Olomouc, Břeclav – První řádný vlak tažený parní lokomotivou přijel z Vídně do Břeclavi roku 1839. Přesně po 175 letech se tam cestující svezou novými vysokorychlostními jednotkami Siemens Viaggio Comfort - railjety.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT