Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VIKTOR CHRÁST

Viktor Chrást

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Cestu z Tlumačova do Kurovic dnes na tři týdny uzavřou

Tlumačov - Silnici III. třídy mezi Tlumačovem a Kurovicemi na hranici zlínského a kroměřížského okresu čeká uzavírka. Znovu. Naposledy byl stejný úsek pro řidiče neprůjezdný vloni na podzim. Šoféři tak budou opět muset využít objízdné trasy přes Záhlinice. Ta naštěstí nebude nijak dlouhá.

Do areálu Vlárských strojíren pojedou na kolech bezpečněji

Slavičín - Po nově vybudované cyklostezce se budou pravděpodobně už letos moci projet milovníci kol na Slavičínsku. Více než kilometrová trasa pro cyklisty spojí slavičínskou místní část Divnice s průmyslovým areálem bývalých Vlárských strojíren.

Ruina zchátralého hotelu Voroněž opět na prodej

Pozlovice - Bývalý hotel Voroněž, čnící ze stráně nad Luhačovickou přehradou, je znovu na prodej. Za poslední rok už počtvrté. Že by se zájemci o koupi někdejší výkladní skříně socialistické architektury se svými nabídkami předháněli, se tedy rozhodně říci nedá. A to i přesto, že cena, za niž je objekt k prodeji nabízen, výrazně klesá.

Jižní Svahy ve Zlíně se dočkají nových parkovišť. Vznikne až 122 míst

Zlín - Až 122 nových parkovacích míst může do konce letošního roku vzniknout na zlínském sídlišti Jižní Svahy. Podle mluvčího zlínské radnice Zdeňka Dvořáka by se stavbaři mohli pustit do práce koncem léta. Náklady na stavbu nových parkovacích ploch nepřesáhnou částku 11 milionů korun.

Arborista: Ze začátku jsem měl strach z výšek

Lukov – Dopoledne s lanem kolem pasu pomáhal dětem se šplháním po stromech, po obědě se do koruny památného buku pod hradbami vydal sám. Arborista Antonín Ambros měl v sobotu na hradě Lukově pořádně napilno. Jak sám říká, k zajímavé práci se dostal přes kamaráda.

Děti v krojích roztančily Jižní Svahy ve Zlíně na folklorním festivalu Májíček

Zlín – Lidová říkadla, hry, muziku, tance a hlavně spoustu zábavy přinesl opět po roce dětský folklórní festival Májíček. Třetím ročníkem akce, které se účastní jak moravské, tak i slovenské soubory, ožilo v sobotu odpoledne prostranství před kostelem Panny Marie Pomocnice křesťanů na zlínských Jižních Svazích.

Valašské Klobouky touží po lepší ochraně před vodou i požáry

Valašské Klobouky - Povodně, přívalové deště, sněhové kalamity, požáry. Kvůli těmto i dalším, často neočekávaným krizovým situacím chtějí ve Valašských Kloboukách zdokonalit svůj systém varování a informování občanů. Pomoct by měly dotace z evropských peněz, o něž město před nedávnem zažádalo.

Silničáři na Zlínsku začínají se sečením trávy kolem cest

Zlínský kraj - V těchto dnech začínají silničáři ve Zlínském kraji se sečením trávy kolem cest. Ta zejména v některých zatáčkách a křižovatkách brání řidičům v dostatečném výhledu.

Minisukně a šortky? Na úřadech na Zlínsku zapovězeno

Zlínsko - Úředník vydávající nové pasy v seprané flanelové košili nebo úřednice vyřizující žádosti o městský byt v proklatě krátké minisukni? Na podobné případy narazíte na radnicích na Zlínsku jen stěží. Deníkem oslovené městské úřady totiž zpravidla na vhodné odívání svých pracovníků myslí. Často dokonce speciálními předpisy.

Obyvatele šesti zlínských ulic čeká běhání po úřadech

Zlín - Šestice stejnojmenných zlínských ulic změní v příštích týdnech svůj název. V minulém týdnu o tom rozhodli městští zastupitelé. Pro obyvatele dotčených lokalit v místních částech Prštné, Mladcová, Malenovice a Příluky to ale znamená řadu starostí, zejména nutnou změnu většiny dokladů.

Zlínský zámek obsadily trhy

Zlín - Oblečení, boty, knihy, šperky, ale také například plyšové medvídky si mohli zájemci zakoupit na Správném trhu. Tomu patřilo po celý den nádvoří zlínského zámku.

Procedury najdou hosté v Luhačovicích pod jednou střechou

Luhačovice - Přebíhat za jednotlivými procedurami mezi různými pavilony, tomu má být brzy konec. Lázenští hosté mají najít nově v Luhačovicích vše pod jednou střechou. V rehabilitačním pavilonu, jehož rekonstrukce v těchto dnech finišuje.

Cestování novými autobusy na Zlínsku? Trochu se zpozdí

Zlínsko - Na pohodlnější cestování novými autobusy ČSAD Vsetín si zřejmě budou muset cestující počkat o něco déle, než bylo původně v plánu. Cesty Zlínského kraje budou totiž nové vozy brázdit zřejmě o dva měsíce později.

Slavičín bude mít již brzy další market

Slavičín – Donedávna neměli ani jeden, za pár dní budou mít k dispozici už druhý. Řeč je 
o bezmála sedmitisícovém městě Slavičíně a tamních supermarketech. Prodejnu řetězce Tesco, která byla otevřena v prosinci, bude totiž počátkem května následovat také obchodní síť Albert.

Hledání kupce budovy bývalého soudu pokračuje

Zlín – Za nabízených jedenáct milionů korun město Zlín budovu bývalého okresního soudu i s přilehlými pozemky neprodá. Počátkem týdne se na tom shodli městští radní. Ti mají za to, že by za chátrající budovu v samotném centru města mohli získat peněz o poznání více.

Červená na přejezdu? Nevadí, šoféři jezdí vesele dál a riskují

Zlín – Pořádně nevšední pohled se naskytl řidičům a chodcům na železničním přejezdu poblíž hobbymarketu OBI ve Zlíně-Loukách. Řidiči ve Zlíně-Loukách projížděli přes železniční přejezd na červenou. I když byl v poruše, stále se jedná o přestupek.

Zlín chystá na příští roky rozsáhlou obnovu zeleně. Kácet se ale bude dál

Zlín – Více než tisícovka nově vysazených stromů, další více než tři tisíce odborně ošetřených. To je plán zlínské radnice v následujících třech letech. Rozsáhlá obnova zeleně se přitom dotkne prakticky celého krajského města.

Zlín patří cestovatelům. Cenu získá Thoma

Zlín - Besedou s legendárním cestovatelem Miroslavem Zikmundem odstartoval ve Zlíně už 16. ročník cestovatelského festivalu Neznámá země. Přestože se jeho organizátoři museli oproti předchozím letům vyrovnat s výrazně nižším rozpočtem, i letos má oblíbená akce všem milovníkům cizích zemí rozhodně co nabídnout.

Zlíňany sužuje prach. Na vině je také Baťák

Zlín - Těžko si toho mohl někdo nevšimnout. Centrum krajské metropole znatelně trápí v posledních týdnech prach.

Galerie a muzeum se už chystají na stěhování do nového

Zlín - Krajská galerie výtvarného umění a Muzeum jihovýchodní Moravy odejdou z prostor zlínského zámku do konce letošního roku. Začátkem týdne o tom rozhodli městští radní.

Vlak stojí. A lidé netuší proč. Co dělat při tragédii na železnici?

Zlínsko - Vlak stojí, cestující jsou zmatení, nevědí, co se děje. Nervózně kontrolují hodinky a přemýšlejí, jestli se včas dostanou, kam potřebují. Strojvůdce ani další pracovníci Českých drah přitom za situaci nemohou. Příčinou je totiž sebevražda mladíka, který skočil pod kola rozjetého vlaku.

U marketů je asociálům nejlíp. Zlínští strážníci by uvítali rozšíření vyhlášky

Zlín - Ne každému je při cestě za nákupy takové setkání milé. Okolí řady zlínských supermarketů si totiž za svůj biotop zvolili někteří sociálně nepřizpůsobiví obyvatelé. Jak nakupující, tak i prodejci mají z jejich častého obtěžování těžkou hlavu.

Zchátralé objekty straší Zlín dál. Už letos však mají přijít změny k lepšímu

Zlín - Na první pohled působí odpudivě. Zchátralé budovy, ruiny a místa, na kterých se vydatně podepsal čas, výrazně ruší scenerii Zlína.

Školáci budou devadesátkou jezdit oklikou

Želechovice nad Dřevnicí – Kvůli stavebním pracím na silnici mezi Želechovicemi nad Dřevnicí a Zlínem-Lužkovicemi budou muset školní autobusy linky 90 jezdit oklikou přes Prštné. Školáci se však budou moci svézt zdarma. 

Skončí cyklistický hazard v Otrokovicích? Zatím není jasno

Otrokovicko – Na úzké, hrbolaté a zároveň velmi frekventované cestě mezi Otrokovicemi a Kvasicemi to prakticky každý den zavání karambolem. V hustém provozu se tudy totiž mezi automobily proplétají cyklisté.

Z křižovatky ke skládce v Otrokovicích udělají rondel za 8 milionů

Otrokovice - Jako zbytečnost se na první pohled jeví plánovaný kruhový objezd za téměř osm milionů korun, který má příští rok vzniknout u hřbitova v otrokovické místní části Kvítkovice. Křižovatku totiž tvoří jen silnice třetí třídy a asfaltová cesta vedoucí k místní skládce.

Kde kdy ve Zlíně neparkovat? Blokové čištění začíná

Zlín - Ve středu odstartovalo na ulici Kvítková blokové čištění zlínských ulic. Každoroční akce potrvá až do konce září, kdy je na programu úklid Bartošovy čtvrti. 

Nové Job centrum UTB ve Zlíně pomůže najít práci absolventům

Zlín - Dobrá zpráva pro desítky tisíc lidí, kteří studují nebo už vystudovali Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně: najít práci jim pomohou přímo v jejich alma mater.

Požárů v přírodě je Zlínsku dvakrát víc než loni. Kvůli slabé zimě

Zlínský kraj - Nebývalý nárůst požárů spojených s nelegálním vypalováním trávy hlásí hasiči ze Zlínského kraje. Zatímco loni jich za celý březen napočítali 73, letos v březnu jich bylo už kolem 130. Nejhorší situace panuje podle krajských hasičů na Uherskohradišťsku.

Novinky na vizovickém zámku: výstava památek či nový salon

Vizovice – Pořádně rušno bylo v neděli dopoledne na nádvoří zámku ve Vizovicích. Památka z 18. století se totiž po několikaměsíčním období zimního odpočinku opět naplno probudila k životu. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT