Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VLADIMÍR MAJER

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Správci zastřelili prvního z uprchlých vlků. Nechtěli riskovat bezpečí občanů

Za páteční útěk z oploceného výběhu divokých zvířat Národního parku v Ludwigsthalu v okrese Regen už zaplatily dvě šelmy životem. Prvního vlka srazil a usmrtil hned v pátek večer vlak. V neděli dopoledne pak zastřelil pracovník parku druhého.

Konec ledovce na Dachsteinu již není utopií. Roztaje do roku 2030

Hallstattský ledovec na Dachsteinu, o němž se říkalo, že je „věčným ledem“, ztrácí na objemu. „Jeho konec už není utopií – v roce 2025, nejpozději 2030 už na Dachsteinu nebude žádný ledovec,“ říká v OÖN Klaus Reingruber, meteorolog, který se podílí na výzkumném projektu k záchraně tohoto přírodního jevu.

Bavorsko se potýká s nedostatkem pekařů a řezníků. Kvůli byrokracii

V Bavorsku aktuálně není ve 160 obcích ani pekař, ani řezník. Vlastního řezníka nemá ani osmitisícový Fürstenzell.

Jóga je podle faráře nástroj ďáblův

Katolický farář z Windischgarstenu Gerhard Maria Wagner (62) má jógu, kterou nabízejí i vzdělávací domy linecké diecéze, za „nástroj ďáblův", píše deník OÖN.

Silnice u sousedů v obrazech

Linec - Proměny krajiny se stavbou rychlostní silnice S10 Mühlviertlem k české hranici zdokumentoval fotograf Kurt Hörbst a prezentuje je na výstavě „prožitá krajina" v Architekturforu v Linci, která bude k vidění do 29. července.

Sousedé ubrali z neřestí?

Linec - Podle aktuální studie kompetenčního centra závislosti Rakušané umenšili problémový konzum alkoholu, drog a cigaret, píší linecké OÖN.

U sousedů chystají výškové domy ze dřeva

Linecká společnost WAG začne na podzim ve Welsu u kasáren dragounů stavět dva dřevěné šestipatrové domy, v nichž má být 63 bytů, píše deník OÖN. Sedm bytových jednotek má být integrováno do přilehlé památkově chráněné bývalé koňské nemocnice. Plány jsou dílem místních architektů Maximiliana Lugera a Franze Maula.

Nezaplatil tesařům za vícepráce, tak si došli pro jeho nářadí. Protiprávně

České Budějovice - Za nezaplacené údajné vícepráce si bratři tesaři dojeli pro nářadí zadavatele. Protiprávně.

Soud mírnil tresty českobudějovickým drogovým dealerům

České Budějovice - Okresní soud v Č. Budějovicích odsoudil loni v březnu čtyři obviněné za nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými látkami a jedy.

Nejvyšší soud rozhodl: Bodnutí u Dačic byla vražda

České Budějovice – Marcel Šeda (31) bodl 23. listopadu 2011 po 20. hodině na silnici za Dačicemi nezjištěným ostrým předmětem silou střední intenzity do horní části těla svého známého Tomáše V. (28).  Rána pronikla do srdeční komory. Po útoku utekl. Poškozený si stačil zavolat závhranku, ale zakrátko na následky zranění zemřel.

Ranní hádka kvůli koblihám je přivedla k soudu

České Budějovice – Táhla takhle 3. listopadu 2012 k ránu po srazu kamarádů ze základky skupinka mladých lidí Budějovicemi a kolem šesté narazila na řidiče vykládajícího v Krajinské do Tesca pečivo. Řekla si prý z legrace, že si dají koblihy, a pan Petr (25), který šoféra Josefa (32) znal, to podle svědectví ostatních začal zařizovat.

Kradli na pumpách, při zatýkání postřelili policisty. Soud jim tresty potvrdil

České Budějovice, Halámky – Krajský soud před rokem uznal Zdeňka G., Lubomíra M. a Romana L. vinnými pokračující krádeží  v organizované skupině a  poškozováním cizí věci, G. a M. navíc násilím proti úřední osobě se zbraní. Jednalo se o incident u hranic v Halámkách.

Zavraždil obchodní zástupkyni poskytující úvěry. Prý se už napravil. . .

Tábor – Trest odnětí svobody na 25 roků uložil krajský soud v Táboře v únoru 46letému Romanu Koutnému za vraždu 26leté Radky Pospíšilové, obchodní zástupkyně společnosti Provident Financial poskytující úvěry.

Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků bude vysílat i ČT2

České Budějovice – Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků, který bude vysílat od 11.15 h také ČT2, bude podle deníku OÖN mírovým poselstvím – připomene totiž blížící se století od vypuknutí první světové války 28. července 1914.

Miliony Filipovi život nezachránily

Jižní Čechy /ZLOČINY Z ARCHIVU/ - Při koupání v rámci výletu dětí z první až čtvrté třídy Základní školy z Cizkrajova na Jindřichohradecku zůstal 25. června 2003 ve víceúčelové nádrži v Jemnici osmiletý Filip Němec deset až patnáct minut bez povšimnutí ostatních pod vodou.

Posttraumatické poruše šla oběť naproti

Strakonicko - Ze zločinu ublížení na zdraví se způsobením těžké újmy z nedbalosti byl žalován pan Jiří (41). Nejméně od listopadu roku 2009 do loňského dubna na statku v obci na Strakonicku měl v přesně nezjištěném počtu případů po předchozích hádkách bezdůvodně napadat tehdejší přítelkyni Evu (45).

K žalobě na Teplárnu České Budějovice nemělo Forum Energy mandát

České Budějovice - Krajský soud zastavil řízení o žalobě Teplárny České Budějovice, podané akcionářem Forum Energy na bývalé členy představenstva Zdeňka Blažka, Břetislava Kábeleho, Františka Jelena a Josefa Průchu o náhradu škody tvrzeným nevýhodným prodejem dceřiné společnosti Zkušebna Mydlovary.

EXKLUZIVNĚ

Rakouské i bavorské zajímavosti: Samurajské meče v Linci, advent na jezeře...

Z Jihočeského kraje je to do Bavorska i Rakouska skoro přes kopec… Co zajímavého chystají sousedé k blížícímu se adventu? Například už v pátek vypukne „Zámecký advent" na jezeře Traunsee v hornorakouském Gmundenu - tak malebné místo stojí urřitě za návštěvu. A v Linci zase řeší, jak to zařídit, aby k adventu mohli vystavit mimořádně cenné samurajské meče, které byly dosud v depozitáři a o jejich ceně nikdo netušil…  

V Jihočeském kraji přibylo oproti minulému roku trestných činů

Jihočeský kraj - Za tři čtvrtletí letošního roku došlo v České republice ke čtvrt milionu kriminálních činů. V Jihočeském kraji jich podle ústřední statistiky policie eviduje 11 497.

Když se úřednice na poště o nulu uklepne

Vodňany - Pan Jiří (59) předložil na poště ve Vodňanech na Strakonicku poštovní poukázku s předtištěnými údaji, podle nichž provozovna jeho manželky vkládá ve prospěch účtu České televize 12 960 korun. Úřednice pošty se přehlédla a vyzvala ho k úhradě pouze 1296 korun, což učinil.

Romští hudebníci vybírali 'bokem' výherní automaty

České Budějovice - Na výherní automaty se loni specializovali Roman Č. (30), Radek Cs. (39) a René G. (19). Otevírali přední kryty přístrojů, zpřístupnili si akceptor bankovek, neoprávněně načetli určité částky, které si pak nechali vyplatit, a ještě odnášeli pokladničky s hotovostí.

Vypil dvanáct piv, dvanáct velkých rumů a pak hrozil bombami

Třeboň - „Dobrý den, máte tam bombu, jo, za deset minut vám tam vybuchne bomba, tak držte hubu!" ozvalo se linku 156 Městské policie v Třeboni na Jindřichohradecku. Čtyři minuty nato si podobné oznámení z téže telefonní budky vyslechli na dispečinku Záchranné zdravotní služby v Českých Budějovicích.

Bývalý konkurzní správce si odpykává trest vězení

České Budějovice - Bývalý správce konkurzních podstat inženýr M. H. neuspěl s dovoláním k Nejvyššímu soudu ČR (NS) proti listopadovému rozsudku Vrchního soudu v Praze, který mu o rok zkrátil trest uložený Krajským soudem v Českých Budějovicích.

Kolem tepla je horko! Teplárna musí o své činnosti informovat

České Budějovice – Až bizarní podoby nabývá řešení sporu kolem poradenských služeb, které dle našich informací podle smlouvy z roku 2008 poskytovala Teplárně České Budějovice, a. s., společnost Jerus. Bude si firma nakonec muset upravit organizační strukturu tak, aby mohla vyřizovat i stížnosti na ni samotnou?

Cizinka obviněná z výroby drog si stěžovala na vazbu

České Budějovice – Paní Yuet Ming Chung je od 11. dubna 2011 stíhána Národní protidrogovou centrálou pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání 
s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Lékárnice za zásobování drogových dealerů dostala podmínku

České Budějovice – Neobvyklý případ výroby omamných a psychotropních látek rozplétaly budějovické soudy. Neobvyklý v tom, že v něm figurovala také lékárnice z krajského města, která měla spoluobviněnému prodávat obrovská množství léku Nurofen Stopgrip, suroviny sloužící mj. k výrobě pervitinu.

Rakouští turisté vyrazí do parků i k Malši, dokonce do Česka do „země nikoho“

Rakouské sdružení „naturschauspiel.at" organizuje celoročně výlety, nebo, jak jeho slogan říká, „únosy" do přírody, se zasvěceným výkladem. Tuto sobotu například pořádá „Natur Walk" ve Steyru a „Putování bez hranic po Zeleném pásu Evropy".

Nový předseda českobudějovického soudu: Zůstávám, jakým jsem byl

České Budějovice – Krajský soud v Českých Budějovicích má od úterka nové vedení. Předsedou se stal Milan Tripes. Spolupracovníkům ho představil z funkce předsedy odcházející Bohuslav Petr.

Mladík dostal za loupežná přepadení žen tři roky

České Budějovice - Radek K. (19) neměl práci a peníze. Když letos 11. dubna údajně ještě navíc lehkovážně přišel o částku určenou na koupi bot, rozhodl se vzít si prostředky od jiných lidí. Po třinácté hodině v krajském městě v Puklicově ulici přiběhl u zadního vchodu do domu k 61leté ženě a snažil se jí strhnout kabelku z ramene. Nakonec strhl na zem i paní a ta při pádu utrpěla mimo jiné zlomeninu vřetenní kosti s odlomením výběžku kosti loketní, tedy těžkou újmu na zdraví.

Tlačit auto mu úřad nezakázal, přesto má problémy

České Budějovice – Mladistvý (ve spisu kvůli ochraně identity „Tulipán") dostal loni v březnu od Okresního soudu v Č. Budějovicích za maření výkonu úředníého rozhodnutí trestní opatření 150 hodin obecně prospěšných prací a zákaz řízení na motorových vozidel na jeden rok. Jeho odvolání v říjnu zamítl krajský soud.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT