Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VLADIMÍR MELUZÍN

Vladimír Meluzín / Karlovarský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

AKTUALIZOVÁNO

Drogy za statisíce ukrývaly poštovní zásilky

Drogy za zhruba 1,2 milionu korun objevili celníci v poštovních zásilkách v Karlovarském kraji.

Armáda otevřela ve Varech rekrutační kancelář, potřebuje doplnit stavy

Doplnit stavy profesionální armády, najít uchazeče o studium univerzity obrany a sehnat dobrovolníky pro aktivní zálohy. To jsou hlavní úkoly tří zaměstnanců nového rekrutačního pracoviště Armády ČR, které bylo včera otevřeno v Karlových Varech. Že je zapotřebí, potvrzují statistiky.

Násilník použil pistoli a pálku

Plynovou pistoli namířil čtyřiadvacetiletý násilník v Ostrově na Karlovarsku na o rok staršího muže a vyhrožoval mu smrtí.

Obchody s pervitinem překazila dealerovi policie

Kriminalisté obvinili jednatřicetiletého muže z Ostrova ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Heartbeat detektor v akci. Policisté na hranicích nasazují moderní techniku

Snad i tu myš, kdyby se ukryla v kamionu, by dokázal odhalit moderní Heartbeat detektor, který nasadila policie při rozsáhlé kontrolní akci.

Unikátní projekt vrátí horskému rašeliništi jeho původní vlastnosti

Unikátní projekt realizovaný státním podnikem Lesy ČR vrátí původní vlastnosti v minulosti značně poškozenému krušnohorskému Perninskému rašeliništi. Přirozenou tvorbu rašeliny tady bude obnovena na 66 hektarech při silnici z Perninku do Abertam. Díky tomu krajina opět zadrží vodu a vrátí se i typická vegetace a živočichové. Projekt za 7,7 milionů korun spolufinancovaný Evropskou unií začal 1. srpna.  

Karlovy Vary zasáhl skandál. Padala obvinění za úplatky a pletichy

Pletichy při zadání veřejné zakázky, podplácení a přijetí úplatku. Za tyto přečiny kriminalisté obvinili tři muže a dvě firmy. Jak to souvisí s karlovarským magistrátem?

Cyklostezka vedoucí podél Ohře bude delší o dalších pět kilometrů

O téměř pět kilometrů bude delší páteřní cyklostezka Ohře, a to od Karlových Varů směrem severovýchodním.

Na zámek Bečov se vrací původní mobiliář, rod Beaufort-Spontin plní slib

Řadu cenných informací a fotografií zámeckých interiérů z doby před druhou světovou válkou získala správa státního hradu a zámku v Bečově nad Teplou – díky úspěšnému navázání vztahů a spolupráce s potomky vévodského rodu Beaufort-Spontin.

Zázemí pro podnikání připravované u Otovic bude nejmodernější u nás

Připravované zázemí pro podnikání v Otovicích u Karlových Varů bude patřit mezi nejmodernější areály tohoto druhu nejen v České republice, ale i v evropském kontextu.

Seskoky a přepady. To bylo velké cvičení výsadkářů Strong Eagle 2018

Výbuchy, seskoky na padácích, přepady a ničení cílů nepřítele. To byly hlavní náměty velkého cvičení výsadkářů s označením Strong Eagle 2018, které se konalo ve vojenském výcvikovém prostoru Hradiště. Zapojilo se do něj 1500 vojáků, kteří jsou vyčleněni pro 4. brigádní úkolové uskupení.

Stále více lidí si nechá vyšetřit znaménka. Straší je melanom

Lidí, kteří si nechají preventivně vyšetřit mateřská znaménka, rok od roku přibývá. A to i v Karlovarském kraji. Důvod je prostý. Zhoubný melanom je nejagresivnějším typem rakoviny kůže a nezřídka bývá smrtelný.

Unikátní objev: vojenský prostor na Doupově ukrýval neobvyklá tvrziště

Archeologům z památkového ústavu v Lokti se podařil unikátní objev. Ve vojenském výcvikovém prostoru na Doupově našli pozůstatky neobvyklé dvojice středověkých tvrzišť a dosud neznámé středověké osady. Archeologům k nálezu pomohla nejen vstřícnost úřadu vojenského újezdu Hradiště, pod nějž lokalita spadá, ale i moderní technika.

Mattoni muzeum otevřelo novou expozici. Ukáže, jak se dříve stáčela minerálka

Mattoni muzeum v Kyselce začalo novou návštěvní sezonu s novou expozicí. V atraktivní podobě představí stáčení a výrobu minerálky v minulosti. A nejen to.

Unikátní objev! Vojenský prostor na Doupově ukrýval tvrziště

Unikátní objev se podařil archeologům územního odborného pracoviště Národního památkového ústavu v Lokti (NPÚ).

OBRAZEM: Slavnostní zahájení 661. lázeňské sezony v Karlových Varech

Většina sanatorií a hotelů je sice už plná hostů, to správné a slavnostní zahájení 661. lázeňské sezony v našich největších lázních Karlových Varech se ale odehrálo o víkendu 5. a 6. května.

Po sesutých kolejích vlaky hned tak nepojedou. Oprava bude dost drahá

Dalovice – Předpoklady, že by snad mohly v dohledné době jezdit vlaky alespoň po jedné z kolejí na sesuvem poškozeném úseku trati mezi Dalovicemi a Hájkem, se ukázaly jako příliš optimistické.

FOTO, VIDEO: Oprava poškozené trati u Karlových Varů začala

Dalovice – Na místě sesuvu části železniční trati mezi Dalovicemi a Hájkem, k němuž došlo v sobotu a byl kvůli tomu přerušen provoz na frekventované trase mezi Chebem a Chomutovem, začalo v pondělí odstraňování následků havárie.

Sesuv svahu zastavil provoz na trati mezi Chebem a Chomutovem

/FOTOGALERIE/ Sesuv svahu přerušil provoz na frekventované železniční trati mezi Chebem a Chomutovem v úseku u Dalovic na Karlovarsku.

Unikátní pivní lahve od Jabůrka vydělaly pro Paraple 1,6 milionu

Karlovy Vary, Praha - Deset unikátních lahví Pilsner Urquell, které vznikly podle návrhu Lukáše Jabůrka, uměleckého ředitele karlovarské sklárny Moser, vydělalo Centru Paraple více než 1,6 milionu korun.

Karlovarská sklárna připravila exkluzivní kolekci. Poputuje na Pražský hrad

Unikátní kolekci křišťálových váz připravila pro Pražský hrad při příležitosti oslav 100. výročí vzniku Československa karlovarská sklárna Moser. Kolekci tvoří patnáct dekorativních objektů.

Nové technologie pomáhají záchranářům i na horách

Karlovarský kraj - Díky novým technologiím na zdravotnickém operačním středisku Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje nyní dochází k urychlení zásahů, které vyžadují součinnost s horskou službou.

Senior v Aši zaútočil nožem a pobodal tři členy rodiny

Na svou manželku, dceru a zetě zaútočil ve čtvrtek v Aši s nožem v ruce šestaosmdesátiletý muž. 

Stát přišel při prodeji tabáku na tržnicích o stovky milionů korun

Karlovarský kraj – Státní pokladna přišla na daních z prodeje cigaret a tabákových výrobků na tržištích v Karlovarském kraji o více než 300 milionů korun. Tento obrovský únik odhalil speciální policejní tým Daňová kobra.

AKTUALIZOVÁNO

Vražda! Tělo pohřešovaného mladíka našli na Karlovarsku

Smutný konec v podobě vraždy měla rozsáhlá pátrací akce po jedenadvacetiletém mladíkovi, do níž bylo také na Karlovarsku nasazeno ve středu několik desítek policistů. Tělo mladého muže bylo nakonec nalezeno v jednom z opuštěných domů na Karlovarsku.

AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Policie pátrá po 21letém mladíkovi, může být v ohrožení života

Do rozsáhlé pátrací akce bylo nasazeno více než padesát policistů z Karlovarského kraje.

Kriminalisté odhalili tři pěstírny konopí a při zátahu zatkli také „zahradníky"

/FOTO, VIDEO/ Kriminalisté v Karlovarském kraji neúnavně, a především úspěšně pokračují v boji proti drogové kriminalitě.

Z Moskvy přímo do Varů? Nízkonákladová aerolinka odstartuje v únoru

Ruská nízkonákladová aerolinka Pobeda, která spojí Moskvu a mezinárodní letiště v Karlových Varech Olšových Vratech, začne provozovat lety již od 17. února, a to dvakrát týdně. Vždy v pondělí a v sobotu. Karlovy Vary se tak stanou první destinací Pobedy v České republice a šestnáctým městem v mezinárodní síti leteckých linek tohoto dopravce.

Karlovarská knihovna láká dospívající čtenáře. Zatraktivnila své prostory

Stejně jako většina ostatních knihoven, potýká se i Krajská knihovna Karlovy Vary s problémem, jak přilákat nové čtenáře z řad dospívajících. 

BMW bude v Karlovarském kraji stavět polygon za čtyři miliardy

První vývojový areál společnosti BMW Group ve východní Evropě pro testování autonomních vozidel vznikne v Karlovarském kraji. Areál, který představuje investici ve výši tříciferných hodnot v milionech eur, neoficiálně se hovoří v přepočtu až o čtyřech miliardách korun, nabídne několik stovek nových pracovních míst.

Pendolino možná zamíří až na karlovarské nádraží

Cesty luxusních vysokorychlostních vlaků Pendolino napříč Českem do Chebu a Františkových Lázní jsou už běžnou realitou, na západ republiky míří dokonce dvakrát denně.

FOTO, VIDEO: Tržnice pod kontrolou. Prodejci prchali ze stánků

Důkladně si „proklepnout“ obří tržnici v Potůčkách na Karlovarsku se včera vydaly tři desítky policistů doprovázení celníky, hasiči a kontrolory České obchodní inspekce.

Pomozte zdravotně postižené holčičce

Karlovy Vary - Veřejnou sbírku na úhradu terapie v Neurorehabilitační klinice Axon v Praze, která má pomoci dvouleté Toničce Kaplanové, vyhlásil Karlovarský kraj.

PODÍVEJTE SE: Cesta pohádkovým lesem rozveselí děti i dospělé

Když se někomu podaří zhmotnit sen a ten se stane realitou, je to pohádka. V tomto případě vznikla cesta vedoucí pohádkovým lesem. Taková, že ji může Žluticím na Karlovarsku závidět nejedno město v kraji. Určená je především dětem, ale zcela jistě se na ní pobaví i dospělí.

Nejlepší chlupatý policista se jmenuje War a je z Chebu

Karlovarský kraj - Nejeden úspěšný služební zákrok mají za sebou čtyřnozí pomocníci policistů, služební psi. A protože soutěže nejsou vyhrazeny pouze pro lidi, také policejní psi si poměřují, který je nejlepší.

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Karlovy Vary – Na téměř 1,1 milionu korun si přišel devětačtyřicetiletý muž, který peníze získal tak, že o ně připravil stát na daních.

VIDEO: Policie zasahuje. Drogy, kam se podíváš

Osm případů týkající se drogové kriminality řeší policisté v Chebu. Nejstaršímu zadrženému je 74 let. Policejní záběry odhalují například plně vybavenou pěstírnu marihuany.

Život potápěče pomohl zachránit operátor linky 112

Život potápěče z Ostrova, který byl ve vážném ohrožení kvůli rozvíjející se dekompresní nemoci, pomohl zachránit operátor linky 112 z karlovarského centra tísňového volání.

OBRAZEM: Chmelonáda, vřídelní kapky nebo bio máslo. To jsou dobroty z kraje

Karlovy Vary - Ačkoliv se to nezdá, také v Karlovarském kraji vzniká řada lákavých pochoutek, které by si neměli příznivci kvalitního jídla a pití nechat ujít.

Turistům se v Karlovarském kraji líbí. A tak jich sem přijelo zase více

Karlovarský kraj - Mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice patří Karlovarský kraj. Potvrzují to aktuální informace statistiků za první pololetí letošního roku.

Padl další rekord. Nezaměstnanost je pod čtyřmi procenty i na Karlovarsku

Lidí bez práce v lázeňském regionu měsíc co měsíc ubývá a nyní padl další rekord. V červenci se podíl nezaměstnaných v Karlovarském kraji dostal pod červnová čtyři procenta, přesně na 3,9 procenta.

Ohnivé žně. Zemědělcům shořel přímo na poli kombajn

Na sklizeň obilí u Protivína nebudou zrovna rádi vzpomínat tamní zemědělci. Žně poznamenal požár a skončily jedním popáleným a poškozeným kombajnem, kdy plameny napáchaly škody za zhruba čtyři miliony korun.

OBRAZEM: Multižánrový hudební festival Povaleč Valeč

Valeč - Multižánrový hudební festival Povaleč vrcholí ve Valči na Karlovarsku.

Se stany netábořili. Místo toho v nich doma pěstovali marihuanu

Hlinky, Březová – Dva poněkud netradiční kempy odhalila policie na Karlovarsku. Stany nestály v přírodě, nýbrž v objektech, a nesloužili k táboření, ale k pěstování marihuany.

Třetina obchodníků měla problém se zákonem o EET

Více než třetina obchodníků, které letos kontrolovali pracovníci Celního úřadu pro Karlovarský kraj, porušila zákon o elektronické evidenci tržeb (EET).

FOTO, VIDEO: Chodovská pekárna zaměstnávala pět set lidí, teď jsou z ní trosky

Pekárna Pekosa v Chodově po svém vzniku v roce 1995 rostla a postupně se stala největší pekařskou firmou v regionu.

Bývalému řediteli silničářů ČVUT diplom nevydalo

Karlovy Vary - Rektorát Českého vysokého učení technického v Praze vysokoškolský diplom na jméno Vítězslav Janků nevydal a osoba uvedeného jména není vedena v matrice studentů ČVUT.

Rada kraje podá trestní oznámení kvůli diplomu

Karlovarský kraj – Kvůli důvodnému podezření, že došlo ke spáchání trestného činu padělání a pozměnění veřejné listiny, podá Rada Karlovarského kraje trestní oznámení.

OTÁZKA PRO: Zdeňka Perlingera, pořadatele soutěže o Regionální potravinu

Karlovarský kraj - Soutěž o udělení značky Regionální potravina se dlouho konala v režii Ministerstva zemědělství. Od letoška ale dochází ke změně a kraj poprvé uspořádá svou vlastní soutěž s názvem Dobrota Karlovarského kraje. Co od toho lze očekávat?

Investice v nemocnicích jdou do desítek milionů, ale chybí v nich personál

Karlovarský kraj – Do modernizace svých nemocnic v Karlových Varech a v Chebu jejich vlastník, Karlovarský kraj, takříkajíc sype desítky milionů korun.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT