Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VLASTIMIL ŠEVR

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

První lodní benzínka na Vltavě zahájila provoz

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Na Staré Živohošti na Slapské přehradě zahájila provoz první benzínová pumpa pro lodě na Vltavě. Čerpací stanice usnadní majitelům lodí čerpání pohonných hmot.

Herec Vojtěch Záveský: Ocenění Herecké asociace si moc vážím

Příbram /ROZHOVOR/ – Nedávno byl oceněn jako nejoblíbenější herec Divadla Antonína Dvořáka. Nyní si Vojtěch Záveský užívá divadelní prázdniny v New Yorku. Deník mu před odjezdem položil několik otázek.

Náš domov: Obyvatelé Svojšic mezi sebou mají velmi přátelské vztahy

Naše cesty míří do Svojšic. Důvod byl jasný. Obec slaví v sobotu 1000 let od první zmínky o obci.

Podmínky pro koupání jsou ideální, jen Slapy čeká zhoršení

Příbramsko - Teplé počasí na Příbramsku otevřelo lidem cestu k bazénům, vodním nádržím a koupalištím. Podle posledního měření krajské hygienické stanice jsou všechna koupaliště a vodní nádrže v okolí Příbrami vhodná ke koupání.

Muzikant a raper Bonus: Mým hudebním nástrojem je studio

Sedlčany /ROZHOVOR/ – V sobotu 30. června zavítá do sedlčanském klubu Pohoda trojice alternativních umělců v čele s držitelem hudební ceny Apollo Bonusem. Spolu s ním vystoupí ještě skupiny Lahar a Please The Trees. Příbramský deník vyzpovídal písničkáře Bonuse.

Chcete s dětmi na dovolenou? Nezapomeňte jim udělat pas

Rodiče s malými dětmi pozor! Chystáte se na dovolenou a vaše dítě je v předškolním věku? Jestli ano, tak i vaše dítě musí mít svůj vlastní pas.

Rekonstrukce náměstí v Příbrami se přesune do vnitrobloků

Příbram /FOTOGALERIE/ - Rozkopané chodníky, dělníci s krumpáči a kusy asfaltu v centrální části. To je současný pohled na náměstí 17. listopadu, které je v rekonstrukci. „Podle smlouvy s dodavatelem bude náměstí hotové do 30. září," řekl před časem starosta Josef Řihák.

Anketa rozhodla: Scolarest 
v Březnici dětem vařit nebude

Březnice - V jídelně Základní školy v Březnici na Příbramsku zůstává stávající provozovatel. Rodiče v anketě vyjádřili podporu dosavadní jídelně, takže firma Scolarets v Březnici nic neuvaří.

EXKLUZIVNĚ

DJ Katcha: Stýská se mi po gramofonech, zase nemusím tahat kufr s vinyly

Svaté Pole /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – V sobotu vystoupí ve Svatém Poli u Dobříše obdivuhodná žena, která si říká DJ Katcha. Na párty Apokalypsa vystoupí spolu a dalšími DJs. Půjde o jedinečné setkání české drum and bassové špičky v regionu.

Lídr legendární kapely E!E: Za ta léta těžkých bojů už si nepamatuji nic

Příbram /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ – Kapela E!E v pátek koncertuje v Příbrami. Skupina předskakovala legendárním Sex Pistols na pražském koncertě, jedou koncertní turné s Třemi sestrami a slaví 25 let působení na scéně. Deník si povídal se zpěvákem kapely Bořkem Řehořem.

V Březnici pokračuje výsadba 250 nových stromů

Březnice /FOTOGALERIE/ - V Březnici na Příbramsku začala další fáze historické úpravy nábřeží. V její první fázi byly vykáceny stromy v okolí řeky Vlčavy a ošetřeny také napadené dřeviny. V těchto dnech se začalo s výsadbou nových stromů.

Příbramáci dluží na poplatcích městu za odpad devět milionů

Příbram - Obyvatelé Příbrami dluží na poplatcích za svoz odpadů několik milionů korun. Do posledního březnového dne měli dlužnou částku zaplatit. V mnoha případech se tak nestalo. Stejný problém řeší i v Březnici, Rožmitále a dalších městech na Příbramsku.

Díky sběrným dvorům ubývá nelegálních černých skládek

Příbramsko - Objevili jste doma nebezpečný komunální odpad nebo staré elektrospotřebiče a nevíte, kam je vyhodit? Řešením je nejbližší sběrný dvůr. V obci, ve které jste registrováni, můžete odpad odevzdat zdarma.

Stavba náměstí TGM v Příbrami finišuje, budou na něm tři kašny

Příbram - Již za několik týdnů se lidé v Příbrami projdou po novém náměstí T. G. M. Práce v posledních dnech nabraly na obrátkách. Před očima roste jeho konečná podoba. Práce na náměstí postoupily až k rekonstrukci povrchů chodníků, plochy náměstí, pojízdných ploch a inženýrských sítí.

V bazaru v příbramském divadle koupíte věci třeba od herečky Stašové

Příbram - Příbramské divadlo dokazuje svoji kvalitu nejen na prknech, která znamenají svět, ale také mimo ně. Důkazem je akce, která odstartuje v pondělí 9. dubna, s názvem První velikonoční dobročinný bazar. Zájemci si mohou zakoupit věci od většiny herců, kteří působí v divadelním souboru.

Základní školy v Příbrami vymění ředitele škol

Příbram - Čtyři ředitelé a jedna ředitelka základních škol v Příbrami končí. Město jako zřizovatel těchto institucí využilo novely školského zákona a vypisuje konkurz na místo ředitele. Týká se ředitelů, kteří jsou ve funkci déle než šest let. Těm končí výkon práce k 1. červenci 2012. Přihlášku do konkurzu mohou podat také.

Archeologové našli u kostela na náměstí TGM v Příbrami lidskou kostru

Příbram /FOTOGALERIE/ - Na náměstí TGM v Příbrami našli archeologové lidskou kostru. Provádí tam průzkum při rekonstrukci náměstí. Archeoložka Veronika Machačová z Hornického muzea Příbram Deníku řekla, že v místě mají vytyčenou sondu.

O dřevo z rekultivace mohou požádat všichni obyvatelé Příbrami

Příbram - Obnova a údržba zeleně, zlepšení podmínek pro růst stávajících stromů, sázení nových dřevin a estetický efekt. To by měly být výhody revitalizace, která pokračuje v těchto dnech v Příbrami. Lidé na tuto skutečnost reagují různě.

V Příbrami vysadí více než dva tisíce nových stromů a keřů

Příbram /FOTOGALERIE/ - Pokácené stromy, muži v oranžových vestách a zvuk motorové pily. Podobný pohled se mohl naskytnout lidem, kteří v poslední době procházeli kolem Příbramského potoka, Hořejší Obory nebo Nového rybníku.

Nový obor by měli svými přednáškami obohatit také známí sportovci

Příbram - Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola Příbram otevírá druhým rokem nový studijní obor. Ten je určený pro sportovně založené absolventy středních škol s maturitou. 

Archiv v Příbrami má unikátní sbírku sokolských odznaků

Příbram - Let Sokola Příbramí je název první letošní výstavy ve Státním okresním archivu Příbram. Proč právě Sokol? V letošním roce totiž slaví 150. let svého fungování. První sokolská jednota vznikla 16. února 1862. V tom samém roce měli sokolové své sídlo i v Příbrami.

Na konci února se do útulků dostávají živé dárky, které se dětem omrzely

Příbramsko /FOTOGALERIE/ - Psí útulky v tomto období zažívají největší nápor. Některým lidem právě dochází, že se o živý vánoční dárek nedokážou postarat, a pejska odloží. Psí útulky na Příbramsku z podobných důvodů bývají téměř po celý rok přeplněné.

Přebudovat zažité špatné pohybové návyky je složitý proces

Příbram /ROZHOVOR/ - Trápí vás bolavá záda? Máte problémy s klouby? Přesně těmto problémům se věnuje Marie Ludvíková. V mládí chtěla být učitelkou tělocviku, ale nakonec se stala fyzioterapeutkou. 

Kominík: Lidi nařízení o kontrole komínu nezajímá

Nemáte příliš štěstí. Zkuste zajít za Jakubem Labudou z Březnice a možná, že štěstí naleznete. Jeho profesí je kominík. Po sáhnutí na jejich knoflík by měl mít dotyčný štěstí.

Obchodníci: Při nákupech lidé volí vyčkávací taktiku

Příbram - S blížícím se Štědrým dnem roste napětí a očekávání obchodníků. Přijde předpokládaná vlna nákupů? Kolik jsou lidé tento rok ochotni utratit za dárky? Podobné otázky nyní řeší také prodejci v Příbrami.

REPORTÁŽ: Jak se operuje ledvina

Příbramský deník dostal nabídku stát se přímým účastníkem operace ledviny v Oblastní nemocnici Příbram.

Starka: Celá kauza byla podle mě vykonstruovaná

Příbram /ROZHOVOR/ - Jaroslav Starka je symbolem fotbalového týmu 1. FK Příbram. Kdyby se prý rozhodl napsat knihu, tak by však rozhodně nebyla jen z fotbalových trávníků. Nabídek na sepsání knihy podle slov Stárky bylo mnoho.

Hornické muzeum patří mezi nejnavštěvovanější památky v zemi

Letošní léto není nakloněno koupání, ale přeje historickým a kulturním památkám. Jednou z nejnavštěvo­vanějších u nás je Hornické muzeum Příbram, zřizované Středočeským krajem.

Chcete umět dobře anglicky? Vycestujte

Příbram – Studium zahraničního jazyka je nezbytným prvkem pro uplatnění se v budoucím zaměstnání

Silnice v regionu jsou na seznamu nejnebezpečnějších

Příbram - Silnice na Příbramsku jsou podle statistik nejnebezpečnější v České republice. Statistiky rovněž konstatují, že o život při nehodě přijde řidič nejčastěji v jižních Čechách. Nejbezpečněji se naopak jezdí v Praze.

Pylové zpravodajství: Alergiky zlobí bříza, olše i lípa

Alergie dokáže znepříjemnit příchod letního počasí mnoha lidem. Příchod jara je pro někoho radostným obdobím, pro jiného zase spíš utrpením. Není nic příjemného prožít jarní měsíce s kapesníkem u nosu. Alergiky teď nejvíce trápí jarní stromy a hlavně bříza. Potíže tropí i olše, lípa či líska, která začíná kvést už v únoru.

Levnější a rychlejší doprava? Na internetu

Příbram - Při neustálém zdražování jízdného a pohonných hmot hledají lidé možnosti, jak se nejpohodlněji a hlavně levněji dostat do zaměstnání, školy, za přáteli nebo na výlet či za zábavou.

Díky dotacím se na Příbramsku prohání více koní

Příbramsko - Chovatelé ovcí a koní nejen na Příbramsku mají možnost získat dotace z ministerstva zemědělství. Lidé, kteří se zaměřují na agroturistiku, chov ovcí, pěstování travních ploch a chov koní, mohou zkusit zažádat o finanční pomoc.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT