Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VOJTĚCH JANDA

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

OBRAZEM: Spanilá jízda trabantů

Praha - Na prvním nádvoří Pražského hradu byla v sobotu po poledni zakončena spanilá jízda trabantů, wartburgů a dodávek Barkas. 12. ročníku Trabantiády se zúšastnilo na 160 vozidel z celé republiky, většinu z nich tvořily právě trabanty.

OBRAZEM: Spanilá jízda trabantů

Praha - Na prvním nádvoří Pražského hradu byla v sobotu po poledni zakončena spanilá jízda trabantů, wartburgů a dodávek Barkas. 12. ročníku Trabantiády se zúšastnilo na 160 vozidel z celé republiky, většinu z nich tvořily právě trabanty.

Nemovitosti v Česku může čekat další cenový pád

Praha – Ceny nemovitostí by měly v Česku nadále klesat. Nejvíce by mělo zlevnit bydlení v panelových domech, a to až o patnáct procent.

Fenomén Kajínek: lidé mají rádi zločince

Praha – Jiří Kajínek. Jméno nejslavnějšího českého vězně, jehož případ, byť se odehrál před sedmnácti lety, je stále obestřen řadou záhad a nejasností. O znovuotevření kauzy dvounásobné nájemné vraždy se snažil nejeden ministr, leč neúspěšně.

Silnice zaplaví reklamy na české farmáře

Praha - Zemědělci chtějí zlepšit svou image masivní mediální kampaní. Součástí budou billboardy i webové stránky.

Vojtěch Lukáš o vládních škrtech: Lidé přijdou o tisíce už letos

Praha – Nová vláda chce zásadně omezit podporu stavebního spoření. Podle šéfa Asociace českých stavebních spořitelen Vojtěcha Lukáše se to může vztahovat už na podporu za rok 2010. Lidé, kteří si spoří, tak mohou přijít o 1500 a 2250 korun a nebude proti tomu obrany.

Festival ve Varech: podmíráky a dvojí ceny

Karlovy Vary – Mezinárodní filmový festival není jen rájem milovníků filmů, ale zdá se, že se stal i rájem nepoctivců. Česká obchodní inspekce si na ně posvítila v třiaosmdesáti kontrolách a skoro v polovině z nich byla úspěšná.

Benzín v Evropě: Česko už dávno není nejlevnější

ČR – Český benzin už není zdaleka nejlevnější. Levněji řidiči natankují ve velké části Evropy a dokonce v řadě vyhledávaných turistických destinací.

Nákupy na internetu: vše zlevnilo, kromě přenosných počítačů z Číny

Praha - Ceny zboží prodávaného prostřednictvím internetových obchodů jsou nejnižší od roku 2008. Například fotoaparáty jsou za dva roky lacinější o deset procent, myčky o sedm a telefony dokonce o jedenáct procent.

Televize jen s reklamami? V ČR začne v říjnu

Praha – Nový rozměr reklamy chce na obrazovky přinést televize, která v Česku začne vysílat v průběhu letošního října. Na inzertním kanálu InzertMax TV nenajde divák ani filmy, ani dokumenty či rozhovory, ale čistě jen reklamy. Podobný formát televize již řadu let úspěšně vysílá v USA, Německu, Rakousku a dalších zemích.

Ceny bytů dále klesají

Praha – Bydlení v Česku dál mírně zlevňuje. Například byty typu 1 + 1 jsou levnější v průměru o 19 tisíc a 4 + 1 dokonce o dvaadvacet tisíc korun. Vyplývá to ze šetření realitních serverů realitymorava a realitycechy. Nicméně podle expertů by se cenový pokles měl brzo zastavit.

Žebříček: nejvstřícnější je GE Money

Praha - Rating OVB Vstřícná banka má nového vítěze. Někdejší šampion Raiffeisen spadl až na pátou příčku.

Za poplatky v bankách platíme i tisíce měsíčně

Praha - Za bankovní služby Češi ročně vydají miliardy korun, kdo byl vloni nejdražší, nebo naopak nejlevnější?

Připravte se na šok, elektronika zdraží o pětinu

Praha – Po prázdninách se připravte na pořádný šok. Elektronika na pultech obchodů prudce podraží. Nejhůře na tom mají být notebooky.

Nebezpeční roztoči každý rok nakazí tisíce lidí

Praha - Počet osob, které po kousnutí klíštětem onemocněly borreliózou, vzrostl za deset let na dvojnásobek. Nadcházející víkend bude kritický.

Nejvíce volných míst pro seniory je ve školství

Praha - Jsou zkušenější, rozvážnější a mnohdy spolehlivější. Když se ale propouští, jdou jako první.

Hitparáda nebezpečných výrobků: zapalovače i kočárky

Česká republika -V síti České obchodní inspekce končí ročně tisíce rizikových produktů. Například přehrávač, který vypálí oči.

Nové lékárničky se obejdou bez zahnutých nůžek

Praha - Změna – Ministerstvo dopravy slevilo ze svých požadavků. Obchodníci přesto vydělají stamiliony

Statisíce motoristů můžou přijít o řidičák

Praha – V prosinci skončí druhá vlna výměny řidičských oprávnění. Lidé na úřady nechodí, ty se obávají, že přijde kolaps

Test aut: kilometry nesledujte, jsou stočené

Praha – Co ojetý vůz v bazaru, to vrak se stočenými kilometry. Přesně tomu by se chtělo věřit po zveřejnění výsledků testu společnosti Auto AZ Consulting ve spolupráci s českými novináři.

Co čekat u stavebního spoření? Škrty

Praha - Politici mají po volbách ideální šanci k omezení státní podpory. Teď zbývá odpovědět na otázku – jak a o kolik?

Výplata se v bance ztenčí, kvůli poplatkům

Praha – Pan Pavel Tonkl nemá rád vymoženosti moderní doby. Odmítá si pořídit mobilní telefon a nechce ani bankovní účet. Jenomže před Vánocemi mu dal zaměstnavatel nůž na krk. Výplaty přestal vyplácet hotově.

Znovu si bereme půjčky, jen na bydlení

Na rekonstrukci bydlení či investice do domácnosti si chce půjčit každý čtvrtý, ukázal průzkum banky.

Znovu si bereme půjčky, jen na bydlení

ČR - Na rekonstrukci bydlení či investice do domácnosti si chce půjčit každý čtvrtý, ukázal průzkum banky.

Vláda možná zruší vyvlastnění Havránkové

Praha - Pozemky farmářky Ludmily Havránkové a její sestry Jaroslavy Štrosové pod dálnicí D11 zřejmě nebudou vyvlastněny. V pondělí by měla vláda jednat o případné dohodě. Deníku informaci potvrdila ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová, která má jednání iniciovat.

Krize nekrize, bytů v České republice přibývá

Praha - Počty nově postavených bytů v Česku utěšeně stoupají. Vloni se postavilo o sto padesát bytů více než v roce 2008 a dokonce o osm tisíc více než v roce 2006. Vyplývá to alespoň ze statistik Českého statistického úřadu. Přesto cena bytů v Česku stále mírně klesá.

Potvrzeno: Češi jsou postrachem silnic

ČR - Průzkum ukázal, že nejčastějším prohřeškem řidičů mužů je vysoká rychlost, u žen telefonování za jízdy

Jedenáctka: pivo, které začíná dobývat Česko

Praha – Desítku nebo dvanáctku? Tak zněla nejčastější otázka českých výčepních při vstupu zákazníka do pivnice. Jenomže to už pomalu přestává platit. Stále větší oblibu si totiž získávají jedenáctistupňová piva. Naopak výroba nealkoholických piv poprvé za dlouhé roky klesla.

Laciný nákup? Šunka z Ústí, vejce z Ostravy

ČR - Kdo chce ušetřit za potraviny, musí objet celou Českou republiku. Cenové rozdíly mezi jednotlivými kraji jsou propastné

Sociální dávky: volby slibují škrty i rozdávání

Praha – Škrtat v sociálních dávkách? Nebo je nechat v současné výši, případně některé přidat či ještě zvýšit?

Dovolená 2010: Češi zůstanou doma, kvůli krizi

Praha – Prosluněná pláž, průzračné moře a sklenice s oblíbeným koktejlem? Anebo česká klasika, hrady, zámky a koupání na Máchově jezeře? Řešíte podobný problém? Tak vězte, že rozhodně nejste sami.

Bankovní poplatky snížíme, slibují politici

Praha – Jsou jedny z nejvyšších v Evropě a stejně je platíme jako mourovatí. Řeč je o bankovních poplatcích, které českým bankám jen za několik málo měsíců letošního roku vynesly přes 13 miliard korun. Co si o nich myslí politické strany a chtějí s nimi něco udělat?

Žluté vlaky slibují kávu a noviny pro každého

Praha - Radim Jančura nakoupil devět lokomotiv, které by na trať měly vyjet už příští rok. Stály přes půl miliardy korun

Narozdíl od zbytku Evropy Čechy použité zboží neláká

ČR – S krizí se každý vypořádáváme po svém a o Češích to platí dvojnásob. Zatímco ve vyspělé Evropě dávno zavrhli předsudky spojené s použitým zbožím, Čechům se do bazarů příliš nechce.

Jawa vyvíjí nový motocykl, podobu tají

Týnec n. S. - Týnecká legenda dokončila vývoj nejsilnějšího motoru ve své bohaté historii. Může konkurovat Japoncům.

Jawa vyvíjí nový motocykl, podobu tají

Týnec n. S. - Týnecká legenda dokončila vývoj nejsilnějšího motoru ve své bohaté historii. Může konkurovat Japoncům.

Dovozci vítězí, farmáři musí likvidovat chovy

Praha - Za rok zmizelo z vepřínů šedesát tisíc prasat. Prázdnotou zejí už i kravíny a drůbežárny. Podle farmářů hrozí úplný konec zemědělství

Nové statistiky: ekonomika se zotavuje

Praha – Konečně dobrá zpráva z ekonomiky. Po dlouhých měsících uskromňování se tuzemské hospodářství skutečně zvedá. Dokládají to alespoň zveřejněná čísla českých statistiků.

Staré lékárničky končí, stále se však prodávají

Praha - Řidiči budou muset za několik měsíců vyměnit zdravotnickou výbavu podle nové vyhlášky. Ministerstvo zvažuje, zda ji ještě nezmění

Řetězec Kaufland nabídne zboží vlastní značky

Praha – Se svou vlastní značkou přišel minulý týden obchodní řetězec Kaufland. Pod názvem K-Classic chce nabízet přes 400 produktů mléčnými výrobky počínaje a automobilovým příslušenstvím konče.

Problémy Atén k nám dorazí už za deset let

Praha - Pokud nové vlády nic neudělají s dluhy, připravme se na vyšší daně a pozdější odchody do důchodu. Hrozba bankrotu je nečekaně blízko

Krize: Češi si už utáhli opasky o několik dírek

Praha - I přes období recese dokázaly domácnosti umazat velkou část svých půjček. Šetří se na všem, kromě aut, kutilských potřeb a sportu

Česká pošta začne úřadovat i z koloniálů

Praha – Až v padesáti městech a obcích budou moci lidé využívat poštovní služby ve franšízách typu McDonald´s

Na dračku letos půjdou byty 2+1

Češi budou letos pořizovat především dvoupokojové a větší byty. Poměrně velká poptávka je ale i po rodinných domech. Vyplývá to alespoň z internetové ankety Deníku.

Konec olizování, ze známek jsou samolepky

Praha – Máte rádi olizování známek? Jestli ano, patrně vás hlubouce zasáhnou změny, se kterými přišla Česká pošta. Na trh uvedla první známku – samolepku i s motivem komiksové postavičky, která na sobě nenese konkrétní hodnotu, ale jen „obyčejné“ písmeno.

Umíráme dříve než lidé ve vyspělé Evropě

Praha - Nežijeme zdravě jako naši západní sousedé. Jednak jsme si na zdravý styl ještě nestačili zvyknout, jednak na něj nemáme peníze

Chyba ČSOB: banka platby z karet započítávala dvakrát

Praha - Zhruba 300 tisíc klientů ČSOB se mohlo dostat do problémů, když jim banka jejich transakce platební kartou započetla dvakrát. Lidé s nízkým zůstatkem se tak stále nemusejí dostat ke svým penězům.

Nájmy v bytech klesají, navzdory krizi

Praha – Za bydlení se dá v krizi ušetřit. Ceny nájmů pozvolna klesají. Jenže to má háček, musíte bydlet například v Praze, Příbrami či Plzni. Vyplývá to ze statistiky společnosti AAABYTY.cz.

Po silnicích jezdí přes půl milionu řidičů bez pojistky

Praha – Hodně přes šest set tisíc. Tolik mělo být vloni v Česku aut a motocyklů bez povinného ručení. Kromě desetitisícových pokut jejich majitelé riskují, že když nabourají, zaplatí všechno ze svého. A často jde o desítky milionů korun.

Zisky bank by bez poplatků zhubly

Praha – Kdyby nebylo poplatků, českým bankám by sice výrazně klesly zisky, ale stejně by vydělávaly. Tvrdí to alespoň poslední průzkum serveru bankovnipoplatky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT