Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VOJTĚCH TRUBAČÍK

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

AKTUALIZOVÁNO

Patrik Kunčar porazil i počtvrté Libora Lukáše a obhájil tak senátorský post

Patrik Kunčar, tak zní jméno staronového senátora volebního obvodu číslo 80, sahajícího od Slavičínska, přes Bojkovicko, část Uherskobrodska až k Otrokovicím.

Obrat v těžbě štěrkopísku v Hradišti: těžaři přerušili povolovací řízení

Nesoulad s územním plánem. To je důvod, proč městský úřad v Uherském Hradišti vydal nesouhlasné závazné stanovisko, které obrátilo misku vah v procesu schvalování těžby štěrkopísku u Uherského Ostrohu.

OBRAZEM: Uherské Hradiště přivítalo dvoukilometrový průvod krojovaných

/FOTOGALERIE/ Téměř dva tisíce metrů, zhruba pět tisíc hlav, devět mikroregionů a celkově čtyřiasedmdesát obcí včetně hostů ze slovenské Bošáči či Kaňovic. Tak vypadalo sobotní ráno na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti, kde se v tradičním programu Slováckých slavností vína a otevřených památek prezentovaly folklorní soubory a sbory ve slavnostním průvodu.

Jirka se obětoval za syna, líčí svědek nedělní tragédie

Sám si jako hrdina nepřipadá, přesto, že ještě před pár dny skákal bezostyšně do vody, aby zachránil život malého kluka.

AKTUALIZOVÁNO

Po utonulém muži v přírodní nádrži pátrají potápěči

K neštěstí došlo v neděli odpoledne na chovném rybníku nedaleko nákupního střediska ve Starém Městě.

Státní zástupce obžaloval mladíka hrozícího Pákistánu kvůli zadržené Češce

„Pozor. Jestliže Pákistán nepropustí do 48 hodin Terezu, která byla zadržena s 9 kilogramy heroinu, a neposadí ji na letadlo mířící zpět do České republiky, stanou se v Pákistánu teroristické útoky,“ napsal emailem v lednu letošního roku podle pákistánských novin Daily Pakistan mladík z Česka.

Naganský expres zakončil Velký přelet i se svojí posádkou

/FOTOGALERIE/ Létal s prezidenty Václavem Havlem, Václavem Klausem i Milošem Zemanem. Řeč není jen o vládním leteckém speciálu TU-154M přezdívaném „Naganský expres“, protože s ním přiletěli i vítězní hokejisté olympiády v Naganu, ale také o palubním inženýrovi, dnes šedesátiletém Karlovi Burgerovi.

Šok pro Strání. Sklárny propustí desítky dekoratérů

Až sedmdesát dekoratérů skláren ve Strání - Květné je v nejistotě. Téměř každého druhého totiž chce v nadcházejících týdnech vedení skláren propustit. Příčinou má být klesající poptávka po dekorovaném zboží, ale také problémy se solventností některých odběratelů na ruském trhu, který je z hlediska vývozu ozdobeného skla klíčový.

Nehoda u Strání si vyžádala hospitalizaci těhotné ženy

Čelní střet dvou automobilů ve Strání na Slovácku v pátek 20. července si vyžádal hospitalizaci obou řidičů i všech spolujezdců nacházejících se na místě dopravní nehody. V jednom z vozů tak musela být převážená i celá rodina s malým dítětem a těhotnou ženou.

Hasiči evakuovali dům ve Starém Městě kvůli požáru

Jedna osoba v péči záchranářů, další obyvatelé bytového domu na Kopánkách ve Starém Městě stojící před svými domovy.

Pohřebiště Na Valách odkrývá tajemství. Vědci zde odhalili středověké hroby

Zhruba dvě desítky hrobů a společně s nimi dvě desítky kosterních pozůstatků z dob devátého a začátku desátého století, tedy z období Velké Moravy, nalezli archeologové při záchranném výzkumu ve Starém Městě. Okolí tamního Památníku Velké Moravy, známého taktéž jako archeologické naleziště pohřebiště Na Valách, tak postupně odkrývá své další tajemství.

Vlčnovem projela slavná jízda králů. Podívejte se

/FOTOGALERIE/ Jakmile vyjíždím na jízdu králů do Vlčnova a slunce se mi začne nepříjemně opírat do očí tak, že si musím sklopit stínítko, vzpomenu si na slova svých zkušenějších kolegů, kteří mě upozorňovali, že na jízdě králů ve Vlčnově bývá téměř vždy horko.

Dvacet škol z kraje soutěžilo v Popovicích s hasiči i vojáky

Už potřetí se v polovině května sjela do areálu Amfíku Bukovina v Popovicích početná delegace. Policisté, vojáci, hasiči či celníci tam totiž pořádali pod záštitou hejtmana Zlínského kraje a z iniciativy samotné Soutěžní den s Integrovaným záchranným systémem.

VIDEO: Německý transportér ve Strání ozdobil vojenskou přehlídku

/FOTOGALERIE/ Pro úspěšnou taktiku nacistického Německa v rychlém průniku obranou napadené země, takzvaného blitzkriegu, představoval nepostradatelnou složku. SD.KFZ.251 či lidově řečeno „hakl“ umožnil za druhé světové války do té doby nevídaně rychlé přesuny vojáků, kteří tak konečně stíhali tankovým divizím.

AKTUALIZOVÁNO

Víno, bizarní kola i slovenská výprava. Na kole se opět otevíraly cyklostezky

Dvaadvacet členů klubu ze slovenské Oravy čekajících na startovní výstřel pistole ke zdolání desítek kilometrů po Slovácku na svých kolech, nedaleko od nich Michal Frecer ukládající do zásobníku svého ručně vyrobeného dřevěného kola demižónek s vínem a naproti němu parta z Babic chystající se do Vlčnova nebo Blatničky se svojí tandemovou skládačkou.

Ochranná oblast ptačího pseoudomoru zasáhla i obce na Slovácku

Pro drůbež smrtící nákaza, takzvaná newcastleská choroba, známá taktéž jako pseudomor drůbeže, zasáhla svým pásmem dozoru i region Slovácka.

V Chřibech někdo líčí napnuté dráty na jezdce na koních

Strach vydat se klusem skrze chřibské lesy třeba jen na několik desítek metrů. Takový pocit v současnosti zažívají tamní jezdci na koních při svých pravidelných výletech. Zatím neznámý pachatel totiž u cesty určené koňským projížďkám v okolí Smrďavky nastražil mezi dva stromy napnutý drát ve výšce jezdcovy hlavy.

Bobři devastují nedakonické sady. Za oběť jim už padlo 600 stromů

Ani suché léto, ani ranní mrazy v květnu. Nedakonické sadaře v posledních letech nejvíce trápí zběsilý apetit bobrů. Těm totiž zachutnaly ovocné stromy místních pěstitelů natolik, že v posledních měsících stoupají škody především na jabloních do stovek tisíc korun.

Dopravil hokejisty z Nagana: Legendární letoun čeká poslední přesun

Z Nagana do Prahy devět tisíc kilometrů, z Kbel do Kunovic čtyři sta kilometrů, z montážního areálu do expozice Leteckého muzea pět set metrů. Ačkoliv legendární Tupolev TU 154M čeká v sobotu 3. března v 10 hodin doposud suverénně nejkratší přesun ve srovnání s jeho posledními zastávkami, urazí jeden z nejdůležitějších půlkilometrů za dobu své existence.

One women show Evy Holubové tleskal zaplněný Dům kultury

„A dáme si víno, a francouzský, chateau Bzenec,“ zapíjela Eva Holubová alias Vendulka Vaníčková další náročný den. Pravidelné salvy smíchu vyvolávala v zaplněném uherskobrodském Domu kultury známá herečka svým One women show v divadelní hře Hvězda, která divákům představila jeden týden fiktivní seriálové hvězdy.

Silvestrovské setkání na Javořině: zmokla vatra i Topolánek

/FOTOGALERIE/ Dopolední déšť a nedostatečně prohrnutá jediná příjezdová silnice ze slovenské strany značně omezily počet lidí, kteří se v posledním dnu roku 2017 rozhodli zúčastnit tradičního setkání Čechů, Moravanů a Slováků na nejvyšším vrcholu Bílých Karpat, Velké Javořině.

V Dolním Němčí žehnal mladému vínu zaplněný sál. Podívejte se

Vítej mezi nás, svatý Jene náš, zastav kroky své, a vyslechni nás. Žehnej nám, a naše víno, plody naší práce, požehnej, zněly unisono hlasy mužského pěveckého sboru Dolněmčané, které tak doprovázely žehnání mladého vína v Kulturním domě v Dolním Němčí na Uherskohradišťsku.

Krade, zatímco spíte. Policisté varují před fantomem domácností

/ANKETA/ Když se vzbudila, zarazilo ji zapnuté světlo v kuchyni. Martina Rathouská bydlící v rodinném domu ve Starém Městě nepřikládala nejprve zářící žárovce žádnou váhu a po jejím zhasnutí si ještě na poslední moment mohla vychutnávat každodenní ráno.

První velkokapacitní baterii v ČR slavnostně spustili u Prakšic

/FOTOGALERIE/ Jakmile se nabije, dokáže zásobovat až sto tisíc žárovek na hodinu nebo sto padesát domácností po jeden den.

Náraz do stromu stál řidiče u Uherského Ostrohu život

FOTOGALERIE / Přivolaným lékařům nezbylo než konstatovat úmrtí. Obrázek, který se před nimi rozprostřel při ranním zásahu v neděli 19. listopadu, však už od první chvíle nevěštil nic dobrého.

RegioJet stahuje své vlaky ze Slovácka kvůli dotovaným soupravám

/HLASUJTE V ANKETĚ, FOTOGALERIE/ Přestože se jedná pouze o dvě vlakové soupravy a tedy čtyři zastávky denně na nádraží ve Starém Městě, mnoho cestujících označuje ústup významného soukromého dopravce RegioJet z jihovýchodní Moravy za citelnou ztrátu.

Další rána pro Vyškovec. Obec bude po obchodu a zastávce i bez telefonů

Na to, že život na některé z usedlostí v krásné přírodě Bílých Karpat, ale také v nehostinné krajině Kopanic na Slovácku, není žádný med, si zvykli obyvatelé Vyškovce už dávno.

Dva senioři u Mistřic skončili v nemocnici s popáleninami

Spalování dřeva na ohništi spojené podle s opékáním uzenin skončilo požárem okolního travního porostu a popálením dvou seniorů. Ti se snažili požár ještě před jeho oznámením na tísňovou linku sami uhasit.

Žena nestačila ani vyjet z parkoviště. Auto začalo hořet

Pouze osobní věci a doklady si stačila vzít řidička vozu než začal hořet. Žena právě odjížděla z parkoviště v Uherském Brodě. Hasiči dojeli k požáru tři minuty po jeho ohlášení a k uhašení použili vysokotlaký proud vody s pěnidlem.

AKTUALIZOVÁNO

Shořela jachta na 'Baťáku'. Škoda přesáhla milion

/FOTOGALERIE/ Plameny šlehající z vody, jeden zraněný člověk a škoda přesahující milion korun. To je výsledek požáru luxusního člunu, ke kterému došlo v neděli 13. srpna v přístavišti na Baťově kanále v Babicích. Podle Libora Netopila z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje šlo o naprosto výjimečnou situaci, se kterou se ještě nesetkali. Příčina ohně zatím není jasná a vyšetřují ji kriminalisté.

Jan Svěrák: Jeden z mých prvních filmů byl o černochovi na Moravě

/FOTOGALERIE/ Režisér Zdeněk Svěrák mimo krátké besedy přijel do Hradiště uvést předpremiéru svého nového filmu Po strništi bos. V sobotním odpoledne však ještě zavzpomínal na režisérské začátky.

AKTUALIZOVÁNO

Pivaři, pozor, není Jarošov jako Jarošov. Novinka od Heinekenu konkuruje

Jaký je rozdíl mezi jarošovským pivem a pivem Jarošov? Záludnost otázky nemusí být fanouškům malého pivovaru, který před rokem navázal na dlouholetou tradici vaření piva v Jarošově, na první pohled patrná.

Jak rozpohybovat obrázky? Děti si na filmovce vyzkoušely předanimační techniky

Phenakistocope, Zoetrope či Praxinoscope. Ačkoliv názvy způsobů, jak ještě před vynalezením promítaček a biografů rozpohybovat obraz, připomínají spíše jazykolamy, jednalo se o oblíbenou, ale také pracnou zábavu.

Pamětníci vzpomněli 40. výročí od leteckého neštěstí v Nedakonicích

V den 40. výročí letecké tragédie pádu letounu L 410 v Nedakonicích, i o den později, v pátek 7. července, vzpomínali pamětníci i vedení radnice v Nedakonicích na členy čtyřčlenné posádky, kteří zahynuli v troskách aeroplánu. U památníčku uprostřed obce symbolicky zapalovali svíce i pokládali vzpomínkové věnce.

Nejistota: Přesune Aircraft veškerou výrobu do Ruska?

Není tomu ani čtrnáct dní, co odboráři v kunovické továrně na výrobu letadel Aircraft Industries (AI) slavili návrat všech zaměstnanců, kteří kvůli krizi před osmnácti měsíci museli zůstat na domácí dovolené s šedesáti procenty platu, a už nové zprávy opět rozsévají vlnu nejistoty do jejich řad.

Kunovický výrobce letadel prodal již 600 kusů. Plánuje i otevřít školu

/FOTOGALERIE/- Pomalu, ale jistě vzniká v Kunovicích další veleúspěšný podnik zaměřující se na výrobu letadel. Společnost Czech Sport Aircraft totiž 5. června slavnostně představila své již šestisté lehké sportovní letadlo SportCruiser, které se těší oblibě především u amerických zákazníků, kde kunovická firma zaujímá v kategorii lehkých sportovních letadel dokonce první pozici na trhu.

Dny slovanské kultury vrcholily galaprogramem souborů z Polska a Chorvatska

/VIDEO/- Devět zahraničních hostů v čele se soubory a kapelami z Polska, Slovenska či se zástupci chorvatských tradic, navíc doplněny o vokální kvintet Milánosz zpívající původní ukrajinské, ruské, ale i polské či moravské lidové písně.

Akademie hradišťského Gymnázia: folklor, balet, rock a filmy v jednom balení

Uherské Hradiště - Osmadvacet vystoupení plných pohybového, pěveckého, dramatického či muzikálního talentu obsahoval bohatý program představený letošní Akademií Gymnázia Uherské Hradiště.

Aircraft Industries prodloužil zaměstnancům domácí pobyt

Kunovice – Jubilejní desátý dodatek, prodlužující do konce dubna pobyt doma za šedesát procent platu 80 zaměstnancům firmy Aircraft Industries (AI), podepsal 27. února s vedením (AI) předseda tamního odborového svazu Josef Mikula. Špatné finanční výsledky největšího výrobce civilní letecké techniky v ČR poslaly už v prosinci roku 2015 domů za šedesát procent platu pětistovku zaměstnanců AI.

Hamka v Kunovicích přivítala jubilejního zákazníka. Nově chce vystavovat díla školáků

Kunovice (Uherskohradišťsko) – Již tři sta tisící zákazník vkročil ve středu 1. března do prodejny Hamky v Kunovicích, kterou provozuje společnost Hamé. Třicetiletá Jana Orechovská z Polešovic zavítala v dopoledních hodinách do obchodu vlastně náhodou.

Bílovická společnost mmcité získala prestižní designové ocenění za svoji lavičku

Bílovice – Sbírá jednu trofej za druhou. I tak by se dalo popsat prozatímní představení nové designové lavičky Construqta společnosti mmcité z Bílovic vyrábějící městské mobiliáře.

Porazil jsem rakovinu, přizná ve 13. komnatě režisér Do naha! i Pokrevních bratrů Radek Balaš

Uherské Hradiště - Jméno režiséra Radka Balaše zná většina diváků především jako porotce taneční soutěže StarDance - Když hvězdy tančí, kde hodnotí pohybové kreace známých osobností. Milovníci divadla ale vědí, že jednapadesátiletý režisér už třicet let spolupracuje se Slováckým divadlem, pro které vytvořil jeho nejúspěšnější, především muzikálové inscenace.

Další obrazy byly ukradeny z Portálu a polyfunkčního domu

Uherské Hradiště – Novoroční krádež tří obrazů z Galerie Sova v Uherském Hradišti po týdnu následoval výpad zlodějů do starožitnictví v Otakarově ulici, nacházející se jen pár metrů od prvního vyloupeného obchodu. Tam sebrali další tři obrazy, čímž ale loupežná série neskončila.

AKTUALIZOVÁNO

Jarošovský pivovar oficiálně otevřel. Do konce roku chce uvařit deset druhů piv

Uherské Hradiště, Jarošov – Ten kdo zná Jarošov, zná pivovar. Už zase si můžou zpívat obyvatelé místní části Uherského Hradiště známou písničku od Argemy, aniž by museli nostalgicky vzpomínat na doby, kdy se v Jarošově vařilo pivo. Ve středu 8. února totiž oficiálně otevřel svoji výrobu obnovený Jarošovský pivovar. 

VIDEO: Ruina z 80. let šla k zemi, už dále nebude strašit Uherské Hradiště

Uherské Hradiště – Okresní středisko dětí a mládeže (OSDAM), velkolepý záměr komunistického režimu vybudovat v Uherském Hradišti na konci 80. let minulého století centrálu pro děti z celého regionu, nemohl přijít v nevhodnější chvíli.

VIDEO: Ruina z 80. let šla k zemi, už dále nebude strašit Uherské Hradiště

Uherské Hradiště – Okresní středisko dětí a mládeže (OSDAM), velkolepý záměr komunistického režimu vybudovat v Uherském Hradišti na konci 80. let minulého století centrálu pro děti z celého regionu, nemohl přijít v nevhodnější chvíli.

AKTUALIZOVÁNO

V Dolním Němčí se propadla střecha skladu firmy Formika

Dolní Němčí – Náporu čerstvého sněhu ve čtvrtek 2. února ráno zřejmě neodolala a propadla se dovnitř část střechy skladového objektu firmy Formika v Dolním Němčí. Uvnitř se v té chvíli údajně nikdo nenacházel, proto není hlášeno žádné zranění. Hasiči, kteří se dostavili na místo byli vzápětí odvolání s tím, že si majitel následky a úklid zajistí sám.

Co je v Brodě? Turistické informace získají zájemci na novém webu

Uherský Brod – Od nového roku otevřel své internetové brány nový turistický portál města Uherský Brod. Historii, kulturu či pověsti o městu, tipy na zajímavé brodské památky, trasy pro výletníky či přehled služeb tak budou mít návštěvníci stránek www.cojevbrode.cz k dispozici přehledně a na jednom místě. Náklady na novou internetovou prezentaci dosáhly částky okolo padesáti tisíc korun.

Starostové obcí na Slovácku vyrazí do boje za bankomaty

Slovácko /HLASUJTE V ANKETĚ/ - Už pětačtyřicet let, tedy od svého narození, žije Vlastimil Ondra v Nivnici. Více než kdy předtím je však každodenně vystavován úskalí, které dodnes trápí menší obce na Slovácku. Přijít k bankomatu v místě bydliště a vybrat si z něj požadovanou hotovost je totiž pro něj, stejně jako pro obyvatele Vlčnova či Velehradu, stále pouze rajskou hudbou znějící ze vzdálené budoucnosti. Starosta Nivnice Miroslav Vykydal po neúspěšných vyjednáváních s finančními institucemi však svůj boj nevzdává. Na březnovém setkání starostů chce vyzvat okolní obce ke společnému postupu vůči bankám.

AKTUALIZOVÁNO

Bojkovice oslavovaly se Světlovánkem čtyřicet let od založení souboru

Bojkovice (Slovácko) – Jako učitelka mateřské školy ve Bzové tančila Hana Šmigurová během svých mladických let ve Světlovanu, působícím v jejích rodných Bojkovicích. Před čtyřiceti lety, ve svých třiadvaceti, dostala dnes tato třiašedesátiletá pamětnice nápad založit dětskou složku Světlovanu Světlovánek, a spolu se svými kamarádkami Miroslavou Králíkovou a Ladislavou Pavlíkovou začaly od píky budovat soubor, jenž se později od Světlovanu osamostatnil a stal se nedílnou součástí kulturního bohatství Bojkovic.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT