Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZDENĚK HNÍZDIL

Zdeněk Hnízdil / Karlovarský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Začaly druhé Vánoce. Právě je slaví pravoslavní

Nové Hamry - Zatímco většina domácností v těchto dnech odstrojuje vánoční stromek a sklízí výzdobu, pravoslavní mají Vánoce teprve nyní.

Kostaričtí Billy The Kid navštíví ČR jen jednou, a to v Karlových Varech

Karlovy Vary - Jeden z vrcholů letošního podzimu v karlovarském Slash Baru se uskuteční noc před státním svátkem, ve středu 16. listopadu. Do krajského města totiž dorazí hardcore legenda Billy The Kid (na snímku) z Kostariky.

Americká legenda Dog Eat Dog zahraje v Ostrově

Ostrov - Celkem již potřetí se do Karlovarského kraje podívá americká hardcore kapela Dog Eat Dog (DED), která brázdí pódia již přes dvacet let. Dříve tu hrála v Mariánských Lázních a letos na svém evropském turné zavítá do ostrovského kulturního domu již v pondělí 4. dubna. Spolu s nimi tu od 19:00 vystoupí němečtí Reno Vega a domácí Censorshit.

Životní výlet dvou kamarádů pokračuje. Na motorkách ujeli už 14 000 km

Dvojice kamarádů Jakub Jonák z Karlových Varů a Jan Navrátil z Havířova pokračuje v plnění svého životního snu. Tím je jízda na motorce napříč celým americkým kontinentem. Tedy od nejjižnějších koutů až po Kanadu.

Do Chodova míří mexická latino hardcore legenda Thell Barrio

Chodov - Stalo se tradicí, že se chodovská pivnice Oáza pravidelně plní kapelami nejrůznějších stylů. Fandové tu najdou vše od alternativního rocku přes hip hop a funky až po styly nejbrutálnější, jako je death metal či grindcore. Na sobotu 20. února je tu však připravena lahůdka v letošním roce zatím nevídaná. Do tohoto západočeského městečka nedaleko Sokolova míří Thell Barrio se svým latino corem. Akce začíná ve 20:00 a garde jim bude dělat domácí noisové duo Hadem pro mého munga.

Horní hrad už láká na první akce. Otevřít se má i další sál

Návštěvníci se mohou těšit na páteřní akce jako hudební festival Jarní slunohrad, umělecké sympozium, oslavu dětského dne nebo dny sokolnictví. Sezona odstartuje již 19. března při oslavách vítání jara, následována velikonoční prohlídkou, jež je plánována na poslední březnový víkend.

Úspěch. Kapela z Karlovarska vyráží na zaoceánské turné

Chodov, Karlovy Vary - Západočeští I Warned You vyráží na Back To School Mexico Tour 2016 spolu se spřízněnými mexickými metalisty Enough Has Been Said. Na své cestě za oceánem se na pódiu objeví celkem desetkrát, a to i s americkou legendou Cattle Decapitation

Jeden kontinent, patnáct zemí, dvě stě dní, dvě motorky...

Dvojice kamarádů Jakub Jonák z Karlových Varů a Jan Navrátil z Havířova plánuje výlet napříč celým americkým kontinentem. Vyráží 2. ledna z Prahy a v těchto dnech finišují jejich přípravy na životní výlet. 

Po punkovém pátku přijde rocková sobota

Karlovy Vary - Hudební nadšence jistě opět potěší nabitý víkend. V pátek se zájemci mohou těšit na pořádnou porci punku a rock´n´rollu a v sobotu přijde na řadu hard rock od Aleše Brichty.

Cestovatelé mají za sebou americký kontinent. Část III

Přinášíme poslední část cestovatelských zápisků mladé dvojice Pavla Zrzavého a Martiny Libřické. V druhém vydání jejich zápisků z cest jsme skončili na cestě do Kanady. Zde navštívili město Montreal, kde poznali Francouzku Valerii, u které chvíli bydleli. Měli opět štěstí, protože v tu samou dobu se zde měl jet závod formule 1.

Evropské turné mexických The Arcane Hate začíná na Karlovarsku

Aš, Chodov - Mexická deathmetalová parta The Arcane Hate vyjela na své evropské turné nazvané Reborn 2015 a momentálně se vyskytuje poblíž naší domoviny. Zavítat na tuto exotickou kapelu mohou fandové z kraje hned dvakrát. První ze zastávek celé této hudební šňůry se uskuteční už dnes v ašském klubu Cihellna. Po sobotní zastávce se The Arcane Hate vrátí do kraje v neděli 29. listopadu, a to do Chodova na Sokolovsku, konkrétně do pivnice Oáza.

Cestovatelé mají za sebou americký kontinent. Část II

Přinášíme pokračování cestovatelských zápisků mladé dvojice Pavla Zrzavého a Martiny Libřické. V úvodním vydání jejich zápisků z cest jsme skončili na cestě z Bolívie do Mexika.

Cestovatelé mají za sebou americký kontinent

Mladá dvojice Pavel Zrzavý a Martina Libřická je na své cestě kolem světa již více jak 260 dní a momentálně je v Asii. O svá dobrodružství, která zažili, a zajímavosti, co viděli na území celého amerického kontinentu, se pro Deník podělili v následujících řádcích.

Dvořákova pěvecká soutěž slaví jubileum. Koná se už 50. ročník

Karlovy Vary - Bude tomu padesát let, kdy se v krajském městě odehrál premiérový ročník Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka. Za ty roky se v porotě vystřídala řada zvučných jmen z pěveckého světa a zároveň se z některých vítězů staly současné operní hvězdy. Letošní ročník startuje ve čtvrtek 12. listopadu a mezi soutěžícími jsou přihlášeni i zástupci z Austrálie, Izraele, Japonska či Jižní Koreje. V současnosti nabízí pěvecké klání celkem čtyři kategorie, a to Operní naděje, Píseň, Junior a Opera.  

Do Karlových Varů míří americká rocková veličina

Karlovy Vary - Skinny Molly je americká kapela, jejíž jižanský název už přímo odkazuje na příslušnost a provázanost se známou floridskou líhní největších legend jižanského rocku, kterými jsou například Lynyrd Skynyrd, Blackfoot či Molly Hatchet. Kapela dorazí do karlovarského hudebního klubu Irská už v sobotu 24. října ve 20:00. Support jim udělají plzeňští rockeři Pumpa.

Mladí cestovatelé ušli tři miliony kroků a navštívili vietnamské Karlovy Vary

Martina Libřická a Pavel Zrzavý pokračují ve svém snu. Ušli už přes 2000 kilometrů a nyní překonávají další milník. Jejich kroky teď našlapují po památkách a pralesích Kambodže. Ze sousedního Vietnamu si však odvezli také spoustu zážitků.

V Motýlím domě poznáte hmyzí kamufláž

Motýlí dům v rekonstruovaném podloubí restaurace u známé rozhledny Diana roste. Ne že by se rozšiřovaly jeho prostory, ale roste počet návštěvníků a také poznání, která tu mohou malí i velcí zažít. Majitelé mají vedle první generace vlastnoručně odchovaných kukel radost i z jedinečnosti, kterou jim motýlí svět nabízí.

Stát se tváří festivalu? Se štěstím jde všechno

Karlovy Vary, Chodov – Celý týden se na vás usmívala z budovy hotelu Thermal. Hana Kötelešová byla během jubilejního filmového festivalu jednou z jeho hlavních tváří. Rodačka z Chodova u Sokolova nyní žije a pracuje v Praze, ke Karlovarskému kraji a filmovému festivalu má ale stále vřelý vztah. Tato zrzavá kráska s dvoubarevnýma očima se do Deníku rozpovídala o tom, jak se na zeď hotelu dostala, i o tom, co to pro ni znamená.

Karlova stezka se otevírá. Okruhy vás zavedou i do tisícimetrové výšky

V rámci projektu Cíl3 byla od roku 2012 budována Karlovy stezka, jejíž hlavní myšlenkou bylo přeshraniční propojení regionálních a lokálních turistických míst. Propojením stávajících cyklotras na české a na německé straně došlo k vytvoření přeshraniční cyklostezky o 60 kilometrové délce. Karlova stezka bude od soboty 9. května slavnostně předána k užívání veřejnosti. Celkové náklady projektu činily kolem dvou milionů eur.

Pro památky už zima končí, lákají na novinky

Jaro se pomalu chystá zaklepat na dveře a spolu s ním také nová sezona v památkových objektech v Karlovarském kraji. V plném proudu jsou tak opravy a přípravy nejrůznějších akcí, které se pro návštěvníky chystají. Třicáté výročí svého objevení například letos oslaví relikviář svatého Maura.

Kolem světa za šestnáct měsíců

On pochází z Otovic, ona z Trutnova. Cestou kolem světa si plní dávný sen. Díky spořivosti i pomoci sponzorů se jim po více než dvouletém plánování podaří uskutečnit svůj sen. Mladí cestovatelé Pavel Zrzavý a Martina Libřická vyrážejí v neděli na cestu kolem světa.

Horní hrad láká na akce v nové sezoně. Návštěvníky tady přivítají už v dubnu

Návštěvnická sezona ještě zdaleka nezačala, ale z Hauenštejnu už vylétají první vlaštovky avizující kulturní akce pro letošní rok.

Směs vážné hudby a art rocku míří do KV Areny v projektu Vivaldianno

Karlovy Vary /ROZHOVOR/ - V sobotu dorazí do krajského města jedinečný hudební projekt Vivaldianno. Zakoupením vstupenky na tento benefiční koncert každý návštěvník podpoří přímou cestou částkou padesát korun dítě s hendikepem. Připravili jsme tak pro vás rozhovor s hlavním protagonistou a mozkem souboru Michalem Dvořákem. Tento skladatel, hudebník a multiinstrumentalista je znám také ze svého působení v rockové kapele Lucie. Do Karlových Varů přiveze jedinečný audiovizuální zážitek.

V nové pohádce spojí srdce dívky a hastrmana láska k houslím a muzice

Karlovy Vary - Karlovarské městské divadlo chystá na příští víkend zbrusu novou pohádkovou premiéru. Nevěsta pro hastrmana z pera dramaturgyně ostravského Divadla loutek Jany Pithartové je moderní dílo, psané lehkou rukou, a vychází ze zemitých vodnických legend a mýtů. Režisér hry Karol Skladan musel dílo sice trochu upravit, ale to mu nijak neubralo na jeho kouzlu.

Zahrádkáři berou hobby markety útokem

„Už teď mám ruce až u země. A co mě toho ještě čeká!," líčí zanícená zahrádkářka Jarmila Krausová z Brné.

Zahájení lázeňské sezony? Města už připravují program

Karlovarský kraj - Karlovarský kraj má na svém území hned několik vyhlášených lázeňských míst, která každoročně navštěvují tisíce turistů. Tato místa si svou atraktivitu musí udržet nejen nabídkou lázeňských procedur, ale také pestrým programem, který sem každoročně přiláká návštěvníky zpět.

Dopravní podnik mění jízdní řády. Nově se pojede od dubna

Karlovy Vary - Blíží se konec března a Karlovaráky čeká o Velikonočním pondělí první den fungování nových jízdních řádů městské hromadné dopravy. I když se na změny zvyká špatně, úpravy jízdních řádů vznikly na základě připomínek občanů. Ti změny vítají zejména kvůli lepší návaznosti některých nepřímých spojů.

Jenišovu hrozí odříznutí od autobusové a nákladní dopravy

Jenišov - Už po několikáté se u hlavní silnice vedoucí přes Jenišov na Karlovarsku sesunula půda. Tentokrát však sesuv způsobil omezení provozu a uzavřel jeden jízdní pruh. Podle statika dále hrozí úplný zákaz průjezdu vozidel nad 3,5 tuny.

Zásahům do zeleně se nevyhnou ani Karlovy Vary

Karlovy Vary - Konec února a počátek března je doba těsně před prvním rašením pupenů a je už tradičně považována za nejvhodnější čas k prořezávání a zmlazování dřevin. V období vegetačního klidu tak pravidelně dochází k řezání či kácení stromů a v této době tyto zásahy postupně získávají na intenzitě.

Hodinu Země prozatím podporují čtyři města

Karlovarsko - Celosvětový happening Hodina Země, který slouží pro podporu ochrany životního prostředí, se uskuteční v sobotu 23. března. Happening spojuje všechny, kteří jsou připraveni začít měnit svůj svět a inspirovat k pozitivní změně i ostatní.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT