Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZDEŇKA NEWIAKOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Strážníků je málo. Přivést nové by mohly lepší benefity

Ostrov - Podstav strážníků ostrovské městské policie se město rozhodlo řešit nabídkou dalších benefitů. 

Profesionálních šoférů je málo

Karlovarsko - Nabídky práce pro řidiče autobusů a profesionální šoféry kamionů v poslední době visí na každém rohu. Přepravní společnosti mají nedostatek kvalitních mužů a žen pro kabiny svých vozidel a o ty vhodné se přetahují. Problémem pro osobní přepravce je především chybějící praxe za volantem velkých aut u čerstvých držitelů řidičského oprávnění. Dopravní společnosti zase o řidiče přicházejí hlavně kvůli lepším platovým podmínkám u konkurence.

Děti prozkoumaly vojenskou střelnici

Hradiště - Největší vojenský výcvikový prostor se představil dětem. Téměř tři stovky žáků základních škol z Karlovarska a Ústecka oslavily Den dětí na místní střelnici Žďár.

Žena okradla seniora ve výtahu, poté mu i vybrala byt

Sokolovsko – Na fikanou loupežnici narazil ve výtahu pětasedmdesátiletý senior. „Žena přistoupila k muži do výtahu v sokolovském panelovém domě se slovy, že jede za svým známým.

Zbourejte ten nájezd, žádá Jenišov

Jenišov - Nájezd spojující komunikaci s loukou, který vybudovala společnost Sedlecký kaolin, vyostřil spor této firmy s Jenišovem. Místní občané i samospráva totiž dlouhodobě protestují proti plánové těžbě kaolinu poblíž této obce.

Část ošetřovny využijí odsouzení

Ostrov - Ve vlastní režii a za pouhých 130 000 korun zrekonstruovala ostrovská věznice nevyužívanou lůžkovou část ošetřovny. Tím vzniklo úplně nové oddělení se 44 lůžky pro odsouzené.

Císař má svůj strom

Karlovy Vary, Loket - Pamětní dub byl coby pocta Karlu IV. slavnostně vysazen v karlovarských lázeňských lesích v místě bývalé osady Obora nedaleko kapličky sv. Linharta. O odhalení pamětní desky se postarali primátor Karlových Varů Petr Kulhánek, starosta Lokte Zdeněk Bednář a náměstek primátora Jiří Klsák, coby samotný císař a král Karel IV.

Lanovka vyveze turisty i cyklisty

Krušné hory - Nejvyšší vrchol Krušných hor láká zapálené sportovce nejen v zimě, má co nabídnout i během teplejších měsíců. Ke spletité síti cyklostezek a downhillových tratí letos přibyla i stezka pro milovníky horských kol. A následovat budou další dvě trailové trasy. Klínovecký areál navíc zahájil sezonu půjčovny koloběžek a letní provoz jáchymovské lanovky.

MOBIDIK jezdí čtyřikrát týdně

Karlovarsko - MOBIDIK, mobilní zařízení typu nízkoprahového klubu, na které byl přestavěn vyřazený autobus, rozšířil počet svých pravidelných zastávek. Každý týden vyjíždí hned na čtyři vytipovaná stanoviště, kde mají pracovníci prevence kriminality z karlovarské městské policie možnost provozovat sportovní a výukové aktivity s dětmi.

Půl miliardy na Císařské lázně

Karlovy Vary - Historická budova Císařských lázní v centru Karlových Varů má naději na lepší zítřky. Její majitel, jímž je od roku 2008 Karlovarský kraj, do památkově chráněného objektu hodlá investovat celkem 500 milionů korun z rozpočtu svého, městského a z dotačních peněz od IROPu a ministerstev kultury a financí. Projekt je hotový a aktuálně probíhá výběrové řízení na zhotovitele. Stavební úpravy hlavní budovy lázní by mohly začít ještě letos a trvat budou dva a půl roku. Poté v objektu vznikne významné kulturní a společenské centrum.

Hromadná doprava bude ekologická

Ostrov - Ekologické autobusy plánuje nakoupit nově vzniklý dopravní podnik v Ostrově. První vlastní autobus bude repasovaný, další tři už by mohly být nové, pohánět je bude stlačený zemní plyn. Pořízení těchto vozů pravděpodobně povede k budoucímu vybudování vlastní městské čerpací stanice.

Pálíte na zahrádce? Tak zodpovědně a ohlášeně

Karlovarský kraj - Leckdo možná na podzim nestihl pohrabat a uklidit svou zahrádku a s jarním probouzením přírody to chce rychle dohnat. Pokud se ale na generální úklid okolí svého domu vrhnete a shrabanou trávu a suché listí se rozhodnete spálit, myslete na jasně daná pravidla a na varování hasičů. Některé místní obecní nebo městské vyhlášky mohou totiž zakázat pálení listí a vyžínání suché trávy zakazuje zákon všem.

Památkám kraj přilepší, rozdělí sedm milionů korun

Karlovarsko - Několik z historického hlediska zajímavých objektů na Karlovarsku se i v letošním roce dočká finančních injekcí od Karlovarského kraje.

Operátorka zachránila život, prezident to ocenil

Karlovarský kraj - Duchapřítomná operátorka tísňové linky zdravotnické záchranné služby Jana Fojtlová pomohla loni v březnu zachránit život roční holčičce. Prezident republiky Miloš Zeman Janě Fojtlové za její rozhodné jednání nyní udělil na Pražském hradě Zlatý záchranářský kříž, tedy ocenění za nejlepší záchranářský čin roku 2015.

Nalezenou munici muž neodevzdal, odnesl si ji domů, kde vyděsil matku

Libavské Údolí – Osmačtyřicetiletá žena oznámila policistům, že její syn nalezl v lese nedaleko vesnice předmět, který připomíná munici.

Policisté uklízeli mezi motorkáři

Karlovarsko – Při víkendové akci „úklid" se policisté tentokrát zaměřili na neukázněné motorkáře a řidiče čtyřkolek. Skóre těchto šoféru je však po sedmihodinové policejní akci celkem slušné. Bylo zjištěno pět přestupků.

AKTUALIZOVÁNO

V kraji začala rozsáhlá akce odhalující pojišťovací podvody

Karlovarský kraj - Hospodářská kriminální policie Karlovarského kraje zahájila realizaci odhalování jednoho z největších případů pojišťovacích podvodů. 

Pára z vybuchlého kotle popálila člověka

Jáchymov - K nešťastne nehodě došlo v kuchyni jednoho jáchymovského lázeňského domu dnes kolem poledne. Jeden člověk byl zraněn. Na vině byla technická závada na kotli.

Muž na Sokolovsku brutálně týral psa, poté ho vyhodil do lesa

Sokolovsko – Osmapadesátiletý muž odvezl počátkem března svého psa do lesa.

Lovec žen? Ne, šel jen po jejich penězích! Přišel si na 400 tisíc

Sokolovsko – Necelých 400 000 korun se povedlo vylákat dvaapadesátiletému muži ze dvou žen.

Černé skládky trápí krajské město

Karlovy Vary - V loňském roce karlovarská městská policie předala technickému odboru 697 skládek a 171 oznámení o uložení nebezpečného odpadu.

Vojáci si vysloužili ocenění za záchranu zraněného člověka

Hradiště -  „Člověk prostě nepřemýšlí a jedná." Tak komentoval skromně hrdinský čin poručík Richard Ertl. Ten v polovině února i se svým kolegou, nadrotmistrem Janem Havelkou, na dálnici D1 zastavil u mladého muže těžce zraněného při dopravní nehodě. Vojáci neváhali, společně muži pomohli a přivolali sanitku. Oba vojáky z vojenského újezdu Hradiště za jejich rychlou a účinnou pomoc nyní vyznamenal na generálním štábu v Praze náčelník generálního štábu Josef Bečvář plaketou za záchranu lidského života.

O petici za tržnici rozhodnou zastupitelé

Ostrov - Osud městské tržnice, která byla téměř 22 let v pronájmu soukromé firmy, pomalu spěje do svého závěru.

Do nové hasičárny přibude i nová výbava

Abertamy - Poté, co se abertamští dobrovolní hasiči dočkali v loňském roce zbrusu nového pláště na své hasičárně, přicházejí i s rokem letošním další novinky. Členové sboru dobrovolných hasičů se dočkají vybavení a obleků.

Vykradač bytů řádil po celém kraji

Karlovarský kraj - Pachatel, který vykrádal byty na Karlovarsku, je nyní obviněn také kriminalisty z Chebu.

Kostel skrývá nečekaný skvost

Radošov - V radošovském kostele sv. Václava, který má obec Kyselka v majetku teprve několik měsíců, objevili skvost. Přes 400 let starý zvon. Starosta nyní konzultuje s památkáři, jestli je datum napsané na zvonu pravé a co by to znamenalo, kdyby kostelní věž skutečně skrývala takto starý unikát.

Na prevenci kriminality půjde letos přes půl milionu korun

Karlovy Vary - Ročně je v krajském městě investováno přes půl milionu korun na prevenci kriminality. Peníze do projektů připravených oddělením prevence a dohledu městské policie jdou z rozpočtu města.

S autem zůstala řidička viset na zábradlí, zničila všechna auta v okolí

Cheb - Na zábradlí zůstala viset i se svým vozidlem čtyřiatřicetiletá žena v Chebu.

Více kamer pro větší bezpečnost

Karlovy Vary - Čtyři nové monitorovací kamery s obrazem v tom nejlepším rozlišení přibudou v letošním roce mezi pomocníky karlovarské městské policie.

Vedle staré radnice vznikne infocentrum

Ostrov - Za téměř čtyři miliony pořídilo město Ostrov historický dům na Starém náměstí, plánuje v něm zbudovat infocentrum.

Veřejná doprava je v rukou města

Ostrov - Linky městské hromadné dopravy brázdí Ostrov již několik let. Nyní se ale vedení města rozhodlo, že založí vlastní dopravní podnik. Do toho vstoupí půl na půl se společností Ligneta. Pro cestující občany se ale zatím nic nezmění.

Žlutickem vede nová turistická trasa

O další zajímavou turistickou trasu na Žluticku se zasloužil Spolek okrašlovací Vladař. Podle nově opravené kapličky sv. Jakuba se jmenuje Cesta svatého Jakuba, měří šest kilometrů a její trasa je vyznačena novou turistickou značkou zelené barvy.

Boj o městskou tržnici hoří dál

Ostrov - Stávajícímu nájemci tržnice končí smlouva s městem. Prodloužit ji mu má pomoci petice

Domov pro seniory s otazníkem

Nová Role - Na území Karlovarského kraje je k dispozici 800 lůžek pro seniory v takzvaných domovech důchodců, ovšem pouze 180 z nich je na Karlovarsku.

Ostrov vybuduje zázemí atletům

Ostrov - 75 milionů, to bude celková investice Ostrova do atletického areálu. Požádá i o dotaci MŠMT

Mrzlo, až praštělo. Teploty v kraji spadly i 30 stupňů pod nulu

Karlovarský kraj – Rekordní teploty z počátku týdne, kdy bylo kolem minus 28 stupňů Celsia, jsou překonány. V noci ze čtvrtka na pátek byla ještě větší zima. Na Jelení v Krušných horách naměřili hodnoty kolem minus 31,7 stupně Celsia.

Podvodníček si syslil firemní peníze na svém bankovním účtu

Horní Slavkov – Z podvodů je obviněn pětačtyřicetiletý muž ze Sokolovska.

Krušnohorští záchranáři válí

Krušné hory - Členové krušnohorské Horské služby byli úspěšní na mezinárodní soutěži. Jde jim hlavně lyžování

To byla účast! O volby ve dvou nových obcích měli lidé zájem

Doupovské Hradiště, Bražec - Odevzdat své hlasy pro kandidující do zastupitelstev přišlo celkem 208 ze 311 voličů. Účast byla tedy 67 procent

AKTUALIZOVÁNO

Zmizelé školačky nalezeny. Ve Zlíně!

Karlovy Vary - Více jak 48 hodin uplynulo od okamžiku, kdy se čtrnáctileté školačky Kateřina a Lucie vypařily. Od pondělního rána po nich pátrá celý kraj a podle policejní mluvčí obdržela jejich popis i policie v sousedním Německu. Dnes se je podařilo objevit ve Zlíně v tamním obchodním centru.

Kraj čekají první volby. Ve dvou nově vzniklých obcích

Bražec, Doupovské Hradiště - Pouhý týden zbývá do okamžiku, kdy v nově vzniklých obcích vojenského újezdu Hradiště, v Bražci a v Doupovském Hradišti, zasednou volební komisaři ke stolkům a počkají si na lístky, které zhruba tři stovky voličů hodí do uren. Budou to první letošní volby. Krajské přijdou na řadu na podzim.

Husté sněžení komplikuje dopravu

Karlovarsko - Hustě padající sních zůstává ležet na vozovkách a tam dělá vrásky řidičům. Na Karlovarsku kamiony zablokovaly průjezd bečovskými serpentinami a také kopec v karlovarské části Doubí jim dělá problémy.

Jeden obchod si během dvou dní vyhlédli hned tři zlodějíčci

Cheb - Cheb Dva prosincové dny. Jeden chebský obchod. Tři lidé, kteří šli krást.

Cizinec si to frčel dvoustovkou!

Kolová u Sokolova - Půlnoční rekordman se proháněl na Sokolovsku.

Mladík zahynul, nehoda na motorce se mu stala osudnou

Toužimsko - Závažná dopravní nehoda se stala především kvůli nezodpovědnosti sedmnáctiletého mladíka.

Silničáři jsou nachystaní a pořádná zima nikde

Karlovarský kraj - Místo už téměř zlidovělého pořekadla „silničáři zase zaspali" by se dalo v této zimní sezoně použít naopak "silničáři bdí", ale pořádná zima zatím někde mešká. Arzenál pětašedesáti sypačů a pluhů je na její příchod nachystán perfektně. Tato technika z garáží Údržby silnic Karlovarského kraje sleduje počasí a je připravena vyrazit na silnice.

U Horské služby doškoleno. Zima může začít

Krušné hory - I když to při pohledu z okna na prosinec a s ním spojený příchod zimy moc nevypadá, a ani předpovědi jej neslibují, Horská služba v Krušných horách má své záchranáře připravené.

Hokejisté bourali na šestce, jeden skončil v nemocici

Bochov - Dva bývalí hráči extraligového klubu HC Energie Karlovy Vary havarovali dnes dopoledne na silnici R6 u Bochova. Jeden z nich byl převezen do nemocnice.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT