Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZUZANA ADAMSKÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Lidé si o víkendu užili historii

Svitavsko - O víkendu měli obyvatelé Poličky a Svitav 
a jejich návštěvníci z nedalekého okolí historické žně. Ve městech si totiž připravili dobové programy.

Auta se srazila během předjíždění náklaďáku

Svitavy - V pondělí museli dopravní policisté vyjet k nehodě, při níž byla zraněna jedna žena.

Rozbil auto, které nebylo jeho

Litomyšlsko - Téměř dvanáctitisícovou škodu způsobil v pátek čtyřiadvacetiletý muž na autě zaparkovaném v obci na Litomyšlsku.

V obcích 
mají mít 
lepší signál

Svitavsko - Koncem minulého roku svolal hejtman Pardubického kraje Martin Netolický jednání se třemi nejsilnějšími mobilními operátory v České republice.

Hlasujte pro kapli svatého Isidora

Křenov - Čtenáře jsme již informovali o tom, že se mohou zapojit do hlasování o cenu „Památky děkují". Tuto možnost lze využít ještě následující tři týdny až do 31. srpna, kdy hlasování skončí.

Litomyšl je atraktivní pro cestovatele

Litomyšl - V současné době, kdy se zvyšují obavy 
z teroristických útoků, občanských válek nebo různých nemocí je velmi důležitá bezpečnost země, do níž turisté směřují.

Policisté zadrželi dealera

Moravská Třebová - TOXI tým kriminální policie slaví další úspěch. Podařilo se jim obvinit devětatřicetiletého muže z Moravské Třebové.

Noční zámek je něco jiného

Moravská Třebová - Poslední červencovou sobotu mohli lidé, kteří došli 
v pozdních večerních hodinách na zámek v Moravské Třebové, nasát zcela jinou atmosféru.

Kradl u seniorky v bytě

Moravská Třebová - Šestasedmdesátiletou seniorku z Moravské Třebové si vyhlédl mladý muž jí z bytu ukradl veškeré šperky.

Policisté vyšetřují květnový výbuch

Janov - Policisté stále vyšetřují nehodu, která se stala na Gajeru 4. května. Řidiči Volkswagenu Touran během tankování zemního plynu vybuchla pod automobilem speciálně upravená nádrž a zničila kus čerpací stanice. Volkswagenu Touran výbuch zdemoloval celou zadní část.

Policisté rozdávali řidičům nealko

Svitavsko - Na Svitavsku se ve čtvrtek 21. července dopoledne konala dopravně preventivní akce v rámci projektu „ŘÍDÍM – PIJU NEALKO PIVO".

INA na podzim zahájí zkušební provoz

Svitavy - Začátek září s sebou do Svitav přinese zahájení zkušebního provozu nové svitavské továrny společnosti INA Lanškroun. Zatím se továrna potýká 
s nedostatkem pracovníků zvláště v technických a učňovských profesích.

Hřebečskému tunelu se ve středu
 raději vyhněte

Moravská Třebová - Řidiči by si měli dát pozor při cestě ve směru Svitavy – Olomouc. Ve dnech 20. a 27. července dojde totiž k uzavření tunelu Hřebeč z důvodu odstávky elektrického proudu.

Děti šily měšce, zdobily perníčky nebo štíty

Litomyšl - O víkendu bylo 
v Litomyšli opravdu živo. Konaly se zde například Bleší trhy nebo hudební festival a na své si přišly 
i děti. Pro ně si Regionální muzeum v Litomyšli přichystalo program od deseti hodin dopoledne do čtyř odpoledne.

Koho ve Svitavách vyberou?

Svitavy - Letos budou počtvrté předávat cenu Duhové křídlo, kterou společně pořádají Pardubický kraj 
a Národní rada osob se zdravotním postižením ČR. Ke slavnostnímu předávání cen nedojde nikde jinde než v Multifunkčním centru Fabrika ve Svitavách 20. září od tří hodin odpoledne.

Festival, který nebyl jen o pivu

Svitavy - V sobotu se svitavské náměstí zaplnilo hemžícími davy návštěvníků. Konal se zde již pátý ročník Pivních slavností, který byl opět obohacen o výstavu historických vozidel.

Zelené Vendolí pomáhá vzdělávat žáky škol

Vendolí - Záchranná stanice volně žijících zvířat Zelené Vendolí i v letošním roce pokračuje se svými výukovými programy pro děti základních škol a školek. Prostřednictvím dvou hodin, které jsou pro žáky realizovány přímo ve třídách, se děti seznámí se zvířaty i samotnou přírodou.

Hlasujte v Burze filantropie

Svitavsko – Před časem jsme čtenáře informovali 
o tom, že se v tomto roce bude konat pátý ročník Burzy filantropie.

Osmá Noc kostelů jim otevře dveře

Svitavsko - Dnes budou 
v několika kostelech na Svitavsku pořádat Noc kostelů.

Papež jmenoval nového biskupa

Litomyšl - Pavel Konzbul se v sobotu 21. května stal teprve druhým titulárním biskupem litomyšlským.

AKTUALIZOVÁNO

Perný den pro záchranáře, vrtulník musel dopoledne přiletět hned dvakrát

Svitavsko - Začátek nového pracovního týdne byl pro hasiče, záchranáře i policisty hektický. V rozmezí několika hodin musel na Svitavsko pro pacienty, kteří utrpěli zlomeniny nohou, dvakrát letět vrtulník.

Vyjde dotace na stavbu hřiště?

Svitavy - Děti by od podzimu mohly využívat nové hřiště. V tuto chvíli se město chystá na podání žádosti o dotaci, která by mohla posloužit pro výstavbu hřiště u chaty u rybníka Rosnička. Kvůli zvolené lokalitě mají v plánu uzpůsobit i celkový vzhled nového venkovního hracího místa pro děti.

Vzniknou místo ruiny byty?

Moravská Třebová - Před časem jsme čtenáře informovali, že bývalou nemocnici v Moravské Třebové čeká demolice. Na zastupitelstvu o tom rozhodli 
14. března.

Výstava bonsají přilákala zkušené pěstitele i nadšené začátečníky

Lubná - V sobotu a neděli se Penzion U Roušarů zaplnil rozličnými druhy bonsají. Pořádali zde totiž výstavu, na níž představili zhruba padesát listnatých 
a jehličnatých rostlin, mezi nimiž byly i takové, které kvetly.

Svůj cestovní doklad musí mít i děti

Svitavsko - Před začátkem letní sezóny se na městských stránkách objevují, pro rodiče, důležité informace o cestovních dokladech pro děti.

Velmi povedený páreček. Žena skončila na jipce 
a její přítel se snažil krást

Svitavy - Během úterý řešili strážníci dva poněkud zvláštní případy. Zvláštní 
v tom, že byli nezávisle na sobě přivoláni k opilé ženě a muži, ze kterého se nakonec vyklubal její přítel.

Obchoďák chtějí do konce roku

Moravská Třebová - Ve městě se chystají otevřít obchodní centrum. Stavební firma by chtěla dokončit své práce v druhé polovině tohoto roku. V tuto chvíli pracují na fasádě a uvnitř dělají elektroinstalace.

Stezku postaví do konce roku

Polička - Vášniví i příležitostní cyklisté mají další důvod k radosti. Polička byla úspěšná se svou žádostí u Státního fondu dopravní infrastruktury a získala dotaci na výstavbu nové cyklostezky a opravu jedné stávající

Reflexní prvky jsou nezbytné

Svitavsko - Podle zákona byste u sebe měli nosit reflexní prvek, abyste se vyhnuli případné srážce s autem. Policie vás navíc může zkontrolovat, zda ho při chůzi mimo obec máte 
u sebe.

Ve Fabrice ukážou legendární stavebnici

Svitavy - V pátek 20. května se ve městě uskuteční Muzejní noc. Při této příležitosti lidé budou moci zavzpomínat na svoje dětství, když si hráli se stavebnicí Merkur.

Akce Noc literatury letos zavítala také do Litomyšle

Litomyšl – Ve městě se rozhodli poprvé připojit 
k literárnímu happeningu Noc literatury. Akce letos oslaví desáté narozeniny. Vznikla v Praze a díky iniciativě Českých center se nyní koná i na řadě míst po celé Evropě.

Ztrácí svůj lesk, proto ho opraví

Litomyšl - Zeměkouli alias Památník Jana Amose Komenského museli rozebrat. Před časem zmizel z náměstí Komenského a vrátit by se měl letos na podzim.

„Smetanka“ nabídne pestřejší program

Litomyšl - Pořadatelé by chtěli příští ročníky hudebního festivalu Smetanova Litomyšl ozvláštnit a trochu změnit.

Ukradli peněženku, ale moc jim to nevyšlo

Moravská Třebová - Od ledna řešili policisté případ ukradené peněženky, který se jim nyní podařilo uzavřít.

S kongresem oslaví šedesátiny

Litomyšl - V nemocnici slaví, místní ortopedické oddělení bude mít 60 let od svého založení v roce 1956. U příležitosti tohoto jubilea pořádá město pod záštitou starosty Radomila Kašpara Litomyšlský ortopedický kongres s mezinárodní účastí.

Památkáři by chtěli nechat opravit zámek

Litomyšl - Národní památkový ústav se rozhodl, že opět zažádá o evropskou dotaci na opravu zámku v Litomyšli. Renesanční chlouba města je národní kulturní památkou 
a od roku 1999 je zapsán na seznamu UNESCO.

Muž chtěl řešit spor, nakonec vysklil dveře

Moravská Třebová - Násilník neudržel nervy na uzdě. Kopal do domovních dveří, následně je rozbil a vyhrožoval muži smrtí.

Druhá fáze oprav již začala

Litomyšl - Zahradu Jindrovy vily znovu upravují. Peníze půjdou hlavně na stavební práce.

Burza bude pomáhat i v Pardubickém kraji

Svitavsko - V Pardubickém kraji zahájili pátý ročník Burzy filantropie. První kolo přihlašování projektů neziskových organizací z okresu Pardubice a Chrudim skončilo 31. března a v současné době probíhá hlasování.

Víkend byl ve znamení svateb

Litomyšl - Renesanční chlouba města není známá jen pro svoji sgrafitovou výzdobu, ale je také velmi oblíbeným místem, jež si pro své sňatky vybírají budoucí manželé.

Opakovaně upadla i s dítětem

Litomyšl - Tento týden museli policisté zasahovat u nezvyklého případu. Osmapadesátiletá žena měla několikrát upadnout s dítětem na zem. Svědek slyšel na ulici rámus, proto se podíval do míst, odkud vycházel a spatřil paní, která ležela s kolem a plačícím dítětem.

Knihovnu chtějí přestěhovat do nových prostor ještě letos

Litomyšl - Téměř před měsícem proběhlo jednání o umístění historických knih, které piaristé darovali městu. Na Fakultě restaurování Univerzity Pardubice o různých možnostech debatovali v úterý 15. března architekt Aleš Burian, místostarosta Litomyšle Michal Kortyš, Radomír Slovik a Markéta Prokešová z Fakulty restaurování.

Policie honila po lese dva ujíždějící motorkáře

Moravská Třebová - S přicházejícím pěkným jarním počasím začínají z garáží vyjíždět motorkáři, které během zimy na silnicích potkáme jen příležitostně. Někteří z nich se ale rozhodnou, že kromě účelových komunikací využijí pro své cestovaní i jiné cesty, čímž se rozhodně neřídí podle dopravních předpisů.

Do města přibudou nové lavičky, ty opotřebované budou muset vyměnit

Litomyšl - Ve městě letos zahájí pátou lázeňskou sezónu. Akci nepojímají jako tradiční očistu těla, protože ve městě lázně nemají, ale jde o léčbu duše. Na Lázně ducha, jak akci nazývají, se lidé mohou těšit v průběhu 27. dubna až 
1. května

Připojí se k osvětové akci a obléknou modrou barvu

Svitavy - Místní charita se v pondělí 4. dubna připojí k celorepublikové osvětové kampani „Česko svítí modře". Pracovníci se v tento den obléknou do modré barvy.

Zámecké sklepení bylo plné vín, moštů i kraslic ze skla

Litomyšl - Od pátku do pondělí 28. března si mohli návštěvníci zámeckého sklepení v Litomyšli i se svými ratolestmi zpestřit prohlídku ochutnávkou vín nebo malováním skleněných kraslic.

Venkovní restauraci neotevřou

Moravská Třebová - Ve městě mají už delší dobu problém s vylidněným náměstím, kde lidé mohou navštívit pouze cukrárnu, jinak je historické centrum od soboty do neděle téměř prázdné.

Pokud budou mít peníze, tak zbourají nemocnici

Moravská Třebová - Bývalou nemocnici, na kterou více než deset let padá prach, čeká demolice. Rozhodli o tom na zastupitelstvu 14. března.

Škola hrou. I tak se dá nazvat trénink paměti

Litomyšl - V tomto týdnu probíhá celosvětový „Týden uvědomění si mozku" (Brain Awareness Week).

V muzeu představili unikátní výstavu o drátenictví

Litomyšl - V sobotu 12. března zahájili v Regionálním muzeu v Litomyšli výstavu Umění dráteníků kdysi a dnes.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT