Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZUZANA KAŇUCHOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Restaurátoři objevili unikátní fresku z 13. století

Praha - Pražská historie vydala další ze svých pokladů. Unikátní fresku z přelomu 13. – 14. století odhalili restaurátoři po prosbě místního faráře o průzkum před započetím rekonstrukce kostela.

Šéfovi NKÚ hrozí vězení za plýtvání penězi

Praha - Muži, který zodpovídá za hospodáření státu hrozí až pětileté vězení.

Majitel Student Agency žaluje tři hejtmany

Brno - Trestní oznámení pro pomluvu na tři hejtmany podá majitel dopravní společnosti Student Agency Radim Jančura.

Charita: nejvíc přispívají Poláci, Češi v těsném závěsu

Praha - Nejhumánnějším národem z trojice Česko, Polsko, Maďarsko jsou Poláci. Maďari naopak přispívají na charitu nejméně. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění.

Lékaři chtějí sto korun za vystavení neschopenky

ČR - Rovnou stokorunu požaduje Česká lékařská komora (ČLK) za vystavení neschopenky od pacientů.

Listopad přinesl rekordní počet lidí bez práce

ČR - V Česku bylo ke konci listopadu bez práce víc jak půl milionu lidí. Míra nezaměstnanosti se vyšplhala na rekordních 8,6 procenta.

Česko a Izrael investují 600 milionů korun do výzkumu

Praha - Částku šest set milionů korun věnují Česko a Izrael společný projekt průmyslového výzkumu. Peníze se do projektů budou investovat v následujících sedmi letech. Zrození česko-izraelské spolupráce oznámily v úterý zástupci ČR a Izraele na dnech vědy a techniky v Praze.

Vláda umožnila handicapovaným snadněji cestovat

Praha - Vláda schválila přísnější opatření pro dopravce, cestovní kanceláře a agentury přepravující a handicapované osoby. Novely zákona o dopravě a civilním letectví mají lidem se zdravotním postižením zvýšit komfort při cestování a zabezpečit diskriminaci postižených.

První pomoc usnadní elektronická zdravotní knížka

Praha - Se zvyšující se oblibou adrenalinových zimních sportů narůstá i počet zranění. Podle slov odborníků rodiče mnohdy nedocení možná zranění svých ratolestí při zimních sportech.

Konzumujeme a pijeme stále méně

Praha - Obecně by se dalo předpokládat, že krize se sebou přinese vyšší spotřebu alkoholu a nižší konzumaci jídla. Výsledky Českého statistického úřadu ale dokazují opak. V loňském roce oproti roku 2007 obecně výrazně klesla spotřeba potravin.

Česká spořitelna získala titul Banka roku

Praha - Česká spořitelna je podle hodnocení řebříčků britského časopisu The Banker nejlepší českou bankou. Titul Banka roku získala rovněž Erste Bank v Rakousku a banka BCR v Rumunsku.

České dráhy nabízejí levnější In-kartu

Praha - V snaze získat větší počet zákazníků nabízí České dráhy 150 kuronovou slevu na In-kartu/Rail Plus. Slevu plánují České dráhy nabídnout na přelomu roku.

Letos zbankrotoval rekordní počet lidí

Praha - Krize si nevybírá a drží se jak podnikatelů, tak fyzických osob. Letos zbankrotovalo o 75 procent víc lidí než loni. Vyplývá to z průzkumu společnosti Creditform.

Případnou ztrátu zaměstnání lze pojistit

Praha - Na českém pojistném trhu se objevila nová možnost pojištění. Zajímavá je pro ty občany, kteří se chtějí ochránit v případě ztráty zaměstnání nebo příjmu v době pracovní neschopnosti.

Nedivte se, když na vánoce dostanete živou krávu

Praha - Vánoce klepou na dveře a většinou si ani nepamatujeme co jsme letos pod stromečekem našly. Darovat opravdu netradiční dárek a pomoct při tom lidem v nouzi vymyslela společnost Člověk v tísni.

Vláda kývla na očkování dětí

Praha - Očkování dětí ve věku mezi deseti a sedmnácti lety prošlo vládou. Děti, které trpí závažnými chronickými, neurologickými chorobami nebo astmatem dostanou vakcínu proti prasečí chřipce. Shodli se na tom představitelé státu spolu s bezpečnostní radou státu na mimořádném zasedání vlády.

Lidé si přejí ekologičtější výrobu elektřiny

Praha - Většina lidí by si přála ekologičtější výrobu elektřiny. Podle výsledků společnosti Ipsos Tambor až 67 procent lidí preferuje nahradit uhlí zemním plynem při výrobě elektřiny. Důvody jsou rize ekologické.

Politici zneužívají prasečí chřipku, tvrdí experti

Praha – Prasečí chřipka už není jenom téma pro pacienty a lékaře. Začali se do ní „montovat“ i politici a přicházejí se svými recepty na její řešení.

Doktoři by se proti prasečí chřipce očkovat nedali

Praha - Praktičtí lékaři v Česku považují informace kolem prasečí chřipky za přehnané. Vyplývá to z průzkumu společnosti Aspectio.

Pojišťovna umožní komunikaci on-line

Praha - Zjistit detaily o uzavřených pojistných smlouvách, likvidovaných škodách, či zaslat chybějící dokumenty půjde nově prostřednictvím internetu. Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group (ČPP) zavádí internetové služby pod názvem MojeČPP.

ČSA končí s levnými letenkami Click4sky

Praha - Špatná zpráva přichází z řad českých aerolinií. Největší česká letecká společnost končí s levnými letenkami Click4sky. Aerolinky oznámily ukončení levných tarifů letenek v pondělí.

Prodejce dál podvádí falešným burčákem

Praha - O tom, že drzost některých prodejců burčáku nemá hranic, se mohla přesvědčit Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI).

Silný vítr převrátil kamion, na Valašsku jsou bez proudu

Praha /AKTUALIZUJEME/ - Silný vítr ohrožuje Česko, nejvíce škodí v Moravskoslezském a Jihomoravském kraji a také na Valašsku.

Prorodinný balíček počítá s otcovskou dovolenou

Praha - Obsahuje také legalizaci sousedské výpomoci při hlídání dětí a firemních miniškolek

Čeští vědci dostanou z unie přes dvě miliardy

Praha - Výzkumné projekty českých vědců se Evropské unii velice zalíbily. Evropská unie proto na podporu čtyř vědeckých projektů zainvestuje přes dvě miliardy korun. Financovat je bude z evropského operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace.

Když zavřou školu pro chřipku, žádejte o ošetřovné

Praha - O dávku nemocenského pojištění, takzvané ošetřovné, mohou požádat všichni občané pečující o nemocného. Nárok lidem vzniká v případě, že z důvodu péče o nemocného nemohou chodit do práce.

V Česku se prodávalo deset tisíc kusů nudlí s hliníkem

Praha - Zdraví škodlivé vietnamské nudle objevila v tuzemských obchodech Státní zemědělská a potravinářská inspekce. Instantní ryžové nudle obsahovaly nepovolené množství hliníku.

V Česku se hrubé zacházení s dětmi toleruje

Mladá Boleslav - Případy matek hodlujících alkoholu se v Česku v poslední době rozmohly. Důkazem je nedávný případ, o kterém sme již psali, kdy se opilá matka s dítětem v kočárku procházela po ulici v Mladé Boleslavi.

Nevíme co nakupujeme, je čas to změnit, tvrdí soutěž

Praha - Nezdravým nákupům by mohlo být konec. Naučit české spotřebitele nakupovat kvalitní výrobky přátelské vůči prostředí si za cíl položila soutěž „Přemýšlej a ber – značky, co jsou fér“.

Průzkum: Nejlépe pracuje jihomoravský hejtman

Praha - V celé České republice nejlépe pracuje Jihomoravský hejtman Michal Hašek. Národu se naopak nejmíň líbí práce Středočeského hejtmana Davida Ratha.

Plán evropského prezidenta praskl, touží zavést daň

Praha/Brusel - Pár dnů před jmenováním historicky prvního prezidenta Evropské unie unikly na veřejnost tajné informace. Bývalý belgický premiér, Herman Van Rompuy, plánuje změnit tok peněz do pokladny Evropské unie. Jak? Zavedením evropských ekologických daní.

Klaus jmenuje tři nové ministry

Praha - Česko bude mít od pondělí nové ministry. O konkrétních jménech zatím vláda mlčí.

Vystavit chřipkovou neschopenku je možno i zpětně

Praha - Chřipková epidemie v Česku postupuje. Česko ve středu zaznamenalo již sedmé úmrtí zapříčiněné virem H1N1, tentokrát v plzeňské fakultní nemocnici.

ČSA mění číslo terminálu na letišti Heathrow

Praha/Londýn - Létat s Českými aeroliniemi z Londýnského letiště Heathrow do Prahy je od úterního rána možné pouze z terminálu 4. ČSA se stěhuje pod jednu střechu k svým partnerům SkyTeamu, na základě rozhodnutí aliance.

Z fondů EU se zaplatilo již dva a půl tisíce projektů

Praha - Česko od roku 2007 již dokončilo 2600 projektů, financovaných z fondů EU.

Na vánoce budou vlaky za 149 korun po celém Česku

Praha - Cestovat vlakem za 149 korun po celém Česku umožní opětovná nabídka společností České dráhy a obchodního řetězce Lidl.

Ročně vypijeme 2,5 milionu litrů whisky

Praha - I přes oblibu piva se v Česku vypije ročně 2,5 milionu litru whisky.

Moravská vína okouzlila svět, ocenili je odborníci

Praha, Izrael/ Kvalitu Moravských vín ocenili světoví odborníci. Čtyři velké zlaté, tři zlaté a pět stříbrných medailí vyhrála Moravská vína v prestižní zahraniční soutěži Terravino. Soutěž se uskutečnila v Izraeli. Celkově bylo do soutěže přihlášeno 550 vín ze 30 zemí.

Začátek očkování provázejí zmatky, dávek je málo

ČR - Některé regiony tvrdí, že jim stát posílá málo vakcín. Samotné očkování v pondělí kolabovalo

Volby by nyní vyhrála ČSSD, mohla by utvořit dvě vlády

Praha - Sociální demokracie by v současných volbách vyhrála s 29 procentní podporou voličů. Strana Mirka Topolánka by na druhém místě ve volbách získala o 2,3 procenta méně.

České hotely hladoví po turistech

Praha - České hotely zasáhla krize, a to nejkrutěji z celé Evropy. Stav naplněnosti hotelů je tak víc než žalostný. Česká ubytovací zařízení proto zvolila taktiku zavádění takzvaných slevových balíčků.

Máme mezinárodní den proti týrání dětí

Praha - Až čtyřicet tisíc dětí v Česku je ročně týráno. Zhruba 40 – 50 dětí zemře na následky zranění a ošklivého zacházení. Datum 19. listopad byl proto označen jako Mezinárodní den prevence týrání a zneužívání dětí.

Ministerstvo dalo zelenou chřipkovým prázdninám

Praha - České školy můžou s požehnáním Ministerstva školství začít čerpat chřipkové prázdniny.

Škodovka začala s výrobou ekologického motoru

Automobilový lídr na českém trhu zahájil výrobu zcela nového agregátu. Důležitou vlastností motoru je snížení emisí CO2 a spotřeba pohonných hmot.

Škodovka začala s výrobou ekologického motoru

Mladá Boleslav - Automobilový lídr na českém trhu zahájil výrobu zcela nového agregátu. Důležitou vlastností motoru je snížení emisí CO2 a spotřeba pohonných hmot.

České dráhy nabízí uhrazení studia dalším studentům

Praha - Nábor studentů do Stipendijního programu ČéDés pokračuje. České dráhy se rozhodly již v druhém ročníků odborně a finančně podporovat nové zájemce o studium. Na oplátku musejí ale studenti pracovat pro České dráhy minimálně pět let.

Návštěvnost Česka rapidně poklesla

Praha - Česko přestává být pro turisty atraktivní. Až osmiprocentní pokles přenocování turistů zjistil průzkum Českého statistického ú­řadu.

Sezona je tu a české hory mají nová lákadla

Praha – Pro tuzemské provozovatele zimních středisek je krize dobrou zprávou. Už loni jim narostl počet zákazníků, kteří chtěli ušetřit a místo do rakouských či italských velehor zamířili na české svahy. Letos jsou očekávání podobná.

V prosinci bude zprovozněna nová linka Znojmo-Vídeň

Brno - Být za dvě hodiny ve Vídni ze Znojma umožní nové přímé spojení Českých drah. Snadnější cestování usnadnilo dokončení elektrifikace tratě Znojmo – Šatov – Vídeň.

Kampaň Nemyslíš, zaplatíš! byla oceněna

Praha - Vliv a efektivita kampaně Nemyslíš – zaplatíš byla korunována prvenstvím. Bezpečnostní kampaň Ministerstva dopravy jednoznačně vyhrála v soutěži reklamních kampaní EFFIE 2009.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT