Deník
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ZUZANA KYSELOVÁ

Zuzana Kyselová / Českokrumlovský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Začala pstruhová sezona, rybáři měli svátek. Už ale není co býval

V práci v pondělí chyběli někteří ze sportovních rybářů a dokonce někteří mladí rybáři chyběli i ve škole. Nemohli si nechat ujít pondělní rybářský svátek. Odstartovala sezona lovu lososovitých ryb.

Výstava Anděl Páně 2: rekvizity vyděsily uklízečku, ta zburcovala ostrahu

Chtěli byste nahlédnout do provoněné cukrárny z úspěšné pohádky Anděl Páně 2, prohlédnout si rekvizity, jež ve filmu účinkovaly? To a mnoho dalšího, včetně obléknutí do kostýmů anděla Petronela a čerta Uriáše, umožňuje až do konce března jedinečná výstava v krumlovských klášterech. Věrohodné rekvizity dokonce těsně před otevřením polekaly uklízečku, která způsobila poplach. 

Sobota je den, kdy stovky krampusů vtrhnou do Kaplice a s nimi tisíce diváků

Démonické bytosti, mytické šelmy, napůl zvířecí, napůl lidské, adrenalinově pobaví diváky v Kaplici.

OBRAZEM: Krumlovští jsou nadšeni z první úrody z nových vinic

 Historicky první vinobraní se v pátek uskutečnilo na nově založené vinici v klášterní zahradě na Tramínu v Českém Krumlově.

Malého Péťu režisér objevil při americkém fotbalu v Českém Krumlově

/ROZHOVOR/ Režisér filmu Václav Marhoul, který před několika dny natáčel v Českém Krumlově další záběry do filmu Nabarvené ptáče, říká, že už je v Českém Krumlově pomalu jako doma.

Soutěž na otáčivé hlediště bude mít mezinárodní porotu

Už roky se debatuje o tom, v jaké podobě a jestli vůbec má zůstat otáčivé hlediště v zahradě českokrumlovského zámku.

Martin Voříšek: Festivalové koncerty jsem skládal tak, aby mě samotného bavily

/ROZHOVOR/ Zámeckou barokní noční slavností vstoupil v pátek a sobotu tradičně Festival komorní hudby v Českém Krumlově do 31. ročníku.

Dívky, které tragicky zemřely v Anglii, pocházely z jihu Čech

Loučovice – Na pohřeb dvou českých dívek, které tragicky zemřely na silnici v Anglii, se chystá hodně příbuzných a přátel i z Česka.

Horská služba získala nové přístroje

Lipno nad Vltavou (Českokrumlovsko) - Několik nových přístrojů a pomůcek získala stanice Horské služby Šumava na Kramolíně.

Štědrý den je v Českém Krumlově bez Medvědích Vánoc nemyslitelný

Český Krumlov - /FOTOGALERIE/ Dav lidí všeho věku tradičně zaplnil druhé zámecké nádvoří při Medvědích Vánocích. Obě medvědice vylákaly ven z jejich pelechů připravené lahůdky na jejich vánoční hostinu, ale starší medvědice Kateřina nedlouho poté zatoužila raději po klidu a uložila se ve svém příbytku pod mostem.

Nájemníci dál bojují za byty

Kaplice - Obyvatelé kaplického panelového domu, který jde do privatizace, dělají vše pro to, aby vedení města požadovanou cenu snížilo.

Další turisté z ciziny se topili na jezu u Mrázkova mlýna

Český Krumlov -  Dvě cizinky nespluly jez po šlajsně, a to se jim málem stalo osudné. Obě jsou nyní v českokrumlovské nemocnici.

Kroupy velké jako ping pongové míčky zasypaly Malonty, zabily i tři čápy

Malonty - Takové krupobití v obci nezažili ani dlouhověcí pamětníci. Bílá vrstva krup během chvilky přinesla do vsi dobu ledovou. 

V Černé připravují novou naučnou stezku

Na to, jak návštěvníkům Černé v Pošumaví ukázat i její malebné okolí, myslí lidé v obci. Místní kronikář František Záhora tedy nyní připravuje další naučnou stezku. Ta bude již čtvrtou v pořadí.

Turisty chtějí přilákat i cyklostezkami

Ukázat potenciál Římova, Nových Hradů, Velešína či Kaplice a přilákat tak do těchto oblastí více turistů. Takové plány má do budoucna nově vzniklá destinační společnost Novohradsko-Doudlebsko.

Neuvěřitelné: Osm firemních superbů skončilo přes noc bez kol na cihlách

To musel být nepříjemný šok. Když se účastníci firemní akce v jednom hotelu v Lipně nad Vltavou v pátek ráno sešli u svých služebních vozů, nestačili se divit. Všech osm aut značky Škoda Superb totiž našli bez kol, odstavená na cihlách.

AKTUALIZOVÁNO

Schwarzenberg už nebude kandidovat na předsedu TOP 09. Kvůli zdraví

Český Krumlov – Končí, ale ne úplně. Zanedlouho osmasedmdesátiletý předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg dnes skončil několikaměsíční spekulace ohledně své politické budoucnosti.

Vydejte se ke štole na těžbu tuhy u Malého Lipna

Výletníci nyní mají nový tip, kam se vydat za zajímavostmi. Postarala se o to obec Černá v Pošumaví.

Od zítřka musí mít vepřové rodokmen

Jižní Čechy – České zboží láká. Poznali to i obchodníci, kteří někdy pod označením český výrobek prodávají i takové potraviny, co k nám putovaly tisíce kilometrů. „K tomu, aby i takové jídlo mohlo být označeno za český výrobek, stačilo, aby je u nás někdo naporcoval a přebalil," vysvětlila ředitelka Regionální agrární komory Jihočeského kraje (RAK JK) Hana Šťastná.

Rusové zanevřeli na Česko. Do Krumlova jich přijela jen polovina

Český Krumlov – Pro množství turistů se v ulicích historického centra Českého Krumlova prakticky nedá ani šlápnout, přece tu ale jedna skupina turistů citelně chybí. „Z města zmizeli Rusové," konstatovala českokrumlovská galeristka Marina Salomatová, která rovněž pochází z Ruska.

Plocha před vstupem do kostela ve Veklešíně by mohla mít novou podobu

Veklešín - Plocha před kostelem sv. Václava ve Velešíně potřebuje vylepšit. Přesněji plocha před hlavní vstupní bránou do areálu kostela, za nímž se rozkládá hřbitov. O tom dobře ví vedení města, ale ač se původně tato plocha měla pouze obnovit, město možná přistoupí k lepšímu řešení.

Lípy a javory na sídlišti Plešivec musely ustoupit novým parkovacím stáním

Českokrumlovsko – S hezčím počasím bývají čím dál častěji v různých místech regionu slyšet i motorové pily. Po tomto zvuku pak následuje praskot padlého stromu. Není řeč o lesích, ale o některých místech ve městech i obcích.

Cenu města Kaplice obdrželi zachránci ženy a topícího se muže

Kaplice - Předposledního října plynul na kaplickém sídlišti den jako kterýkoliv jiný. K jaké tragédii se schyluje, nikdo z jeho obyvatel netušil.

Milovníci psů shánějí finance na vybudování centra pro pomoc týraným psům

Kaplice - Počasí nepřálo organizátorům průkopnické akce, kterou chtěli upozornit lidi na problematiku týrání psů a především je chtěli požádat o pomoc na vybudování centra, kde budou trpící zvířata dávat do pořádku a znovu stavět na nohy.

Oprava silnice u Rájova skončí o měsíc dřív

Rájov - Mírná zima přeje rekonstrukcím a stavbám. Stejně je tomu u náročné rekonstrukce vozovky v rájovském kopci, kterou v červenci roku 2012 vážně poškodila přívalová voda po bouřce.

Hasiči jezdí od požáru k požáru. Hasí hlavně porosty

Českokrumlovsko - Hasiči z Českokrumlovska v posledních  dnech jezdí od požáru k požáru. Zaměstnávají je především venkovní hořící plochy, a to požáry suché trávy a lesů.

Lyžování na Lipensku po víkendu skončí

Lipensko – Poslední lyžovačku této zimní sezony si mohou o víkendu užít milovníci sjezdového lyžování a snowboardingu na Českokrumlovsku. Lyžaři se tam budou loučit se sezonou zábavnou formou a  v neděli bude lyžovačka zdarma nebo nejvýše za dvacku.

Největší zájem na Českokrumlovsku je pořád o číšníky a kuchaře

Českokrumlovsko - Spolu s tím, jak se rozsvěcují dny s blížícím se jarem, stoupá i naděje nezaměstnaných na získání práce. V únoru se sice situace v nezaměstnanosti na Českokrumlovsku příliš nezměnila, ale přece jenom o něco poklesla.

Bobři budou muset pryč z řeky u Rájova

Zlatá Koruna - Jak již Deník zhruba v polovině prosince informoval, ve Vltavě v Rájově se zabydleli bobři.

Sjezdovky kolem Lipna se drží v provozu dokud to jde

Českokrumlovsko - Takhle slunečnou zimu na Lipensku už dlouho nepamatují.

Společnost Zlatá podkova je definitivně Velešína

Velešín - Město se stalo stoprocentním vlastníkem společnosti Zlatá podkova, aby zachránilo sál.

Pod Čertovou stěnou ležel mrtvý muž. Je z Českokrumlovska

Vyšší Brod – Toho, jaký smutný nález učiní, se jistě nenadála skupinka lidí, která ve čtvrtek objevila  pod Čertovou stěnou bezvládné tělo.

Nový supermarket ve Velešíně bude stát do podzimu

Velešín - Tak už je podle všeho opravdu jisté, že nový supermarket ve Velešíně bude. Zastupitelé na svém posledním jednání schválili všechny potřebné dokumenty.

Teplý víkend vylákal obyvatele ven. Lidé odkládali kabáty, pučí růže

Českokrumlovsko - Teplý víkend vylákal obyvatele i návštěvníky regionu ven, ale i když to na některých místech na sluníčku hřálo tak, že lidé odkládali bundy a kabáty, příroda se ještě drží zpátky. Jako by na rozdíl od ptactva, které již jarně zní regionem, věděla, že čas k rozpuku ještě nenastal.

Zedník na Českokrumlovsku chce práci, třeba i ve fabrice

Českokrumlovsko - Nabídka práce na Českokrumlovsku se během dalšího měsíce příliš nezměnila.  Naopak, počet lidí bez práce v lednu ještě o něco stoupl.

Lyžaři se na sjezdovky příliš nehrnou, nevěří, že je tam sníh

Českokrumlovsko - Bílé ledovce v jinak zelenohnědé krajině připomínají sjezdovky uměle zasněžených ski-
areálů na Českokrumlovsku.

Ve větřínském bazénu už se zase můžete koupat

Větřní - Zastřešený bazén ve Větřní už je zase v plném provozu. To je dobrá zpráva pro obyvatele Větřní, ale také pro lidi z okolí, kteří si do větřínského bazénu rádi zašli zaplavat, ať už sami nebo s dětmi, a rovněž pro příznivce sauny.
I do ní mohou směle zamířit, neboť v provozu je celé vnitřní zařízení včetně občerstvení.

Naháči se v létě budou slunit v Horní Plané na čerstvém písku

Horní Planá - Všichni, kdo se v létě vydají užít si slunění a koupání v lipenském jezeře na hornoplánské pláži, se mohou těšit na čerstvý jemný písek.

Krumlovák jel za kamionem, jenž havaroval na Brněnsku

Českokrumlovsko - Jen zázrakem se nikomu nic nestalo při úterní havárii kamionu na dálnici D1 u Říčan na Brněnsku, při níž ze sudů naložených na autě začaly unikat do příkopu litry nebezpečné kyseliny chlorovodíkové.

Nemocnice v Krumlově od ledna každému novorozenci vyšetřuje sluch

Český Krumlov - Od 1. ledna lékaři každému miminku, které se narodí v českokrumlovské porodnici, vyšetřují sluch.

Nezaměstnaných v prosinci ještě přibylo

Českokrumlovsko – Počet lidí bez práce se v prosinci opět zvýšil. Z listopadových 3814 uchazečů o práci na 4077 dosažitelných uchazečů.

Zemědělcům na jihu Čech dělá starosti nedostatek spodní vody

Českokrumlovsko - Teploty na jihu dosáhly rekordu a byl by div, kdyby to se spícími rostlinami nic neudělalo.

Rozsáhlou sbírku známek v Krumlově vydražili za více než šest set tisíc korun

Český Krumlov - Další věci z rozsáhlé sbírky zesnulého sběratele z Českého Krumlova našly nového majitele. Byla vydražena sbírka známek.

Led lipenského jezera není bezpečný, propadli se do něj dva bruslaři

Lipensko - Nevstupujte na zamrzlé lipenské jezero, důrazně varují všichni, kdo mají co do činění s bruslařskou dráhou.Led jezera je sice krásně hladký a na pohled působí bezpečně, ale to je jenom zdání.

Zvířata z ohňostrojů šílela. Jeden pes v Krumlově to odnesl přeraženou nohou

Českokrumlovsko - Zatímco pro většinu obyvatel Českokrumlovska byla silvestrovská noc tou nejveselejší a nejbujarejší, pro zvířata představovala nejhrůznější noc
 v roce.

Vojtovi 
i Zuzce dali lidé peníze na léčbu

Písek - „Ty bláho. Nemám slov, díky," překonávala dojetí Renata Páblová, máma pětiletého Vojty postiženého mozkovou obrnou, když zjistila, kolik peněz mezi sebou vybrali zaměstnanci písecké firmy Schneider Electric. Téměř šedesát tisíc korun jí vyrazilo dech

Zuzanka se vrátila z lázní a díky čtenářům je zase o něco dál

Větřní - Zuzanka upoutaná na vozík se na Vánoce vrátila domů. Doma ji i její maminku přivítal již ozdobený vánoční stromek. Obě přijely z lázní 
s velkou radostí, že třináctiletá Zuzanka udělala další pokrok.

Zuzanka se vrátila z lázní a díky čtenářům je zase o něco dál

Větřní - Zuzanka upoutaná na vozík se na Vánoce vrátila domů. Doma ji i její maminku přivítal již ozdobený vánoční stromek. Obě přijely z lázní 
s velkou radostí, že třináctiletá Zuzanka udělala další pokrok.

Dolní Třebonín si místo školy postaví novou sportovní halu

Dolní Třebonín - Malí i velcí obyvatelé Dolního Třebonína na Českokrumlovsku a okolí se snad konečně budou mít kde scházet, bavit a sportovat. Na tamním hřišti, kde podle dlouhodobých plánů obce měla vyrůst úplně nová budova základní školy s tělocvičnou odpovídajících parametrů, vyroste nová sportovní hala.

Je naděje, že se v okolí Kaplice začne v budoucnu víc solit

Českokrumlovsko - Zavládla zima a na silnicích v okolí Kaplice na Českokrumlovsku to už zase začíná pěkně klouzat. A Janu Šemrovi z Malont vrtá hlavou, proč - jak říká - je situace na silnicích Kaplicka daleko horší než u rakouských sousedů. „Spolu se zimou začaly problémy na našich okresních silnicích," říká Jan Šemro.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT