Pokud bychom se bavili o nejvýkonnějším sériovém Audi, drtivá z nás by jednoznačně tipla supersportovní model R8 s vidlicovým desetiválcem. To by však byla chyba lávky, protože nejvýkonnějším vozem ingolstadtského výrobce je rodinný kombík.

Samozřejmě nejde o běžný model, který stojí v každém showroomu Audi, nýbrž vůz, který sportovní divize Audi Sport postavilo ve spolupráci se slavným úpravcem ABT. Jmenuje se  RS6 Avant Performance Nogaro Edition a byl představen už na začátku roku. Ovšem to byla verze se 695 koňmi a měla sloužit jako poslední sbohem tomuto brutálnímu kombíku, kterého se dočká pouze 150 věrných.

Také Mustang bude na elektřinu. A pětkrát dražší než klasický...

Jenže společnosti ABT to bylo nejspíš málo, protože  RS6 Avant Performance Nogaro Edition dále vylepšilo. Výkon 4litrového, dvakrát přeplňovaného V8 poskočil o 30 koní na 725 a točivý moment vzrostl o 40 Nm na konečných 920 Nm. Nyní se jmenuje Audi RS6+ Nogaro Edition.

Vizuálně se oba vozy až tak moc neliší. Oba jsou vyvedeny v modré barvě Nogaro Blue, ačkoliv výkonnější verze se chlubí karbonovými díly, leskle černým designovým paketem a výrazným předním spoilerem. Má také o palec větší kola, konkrétně 22palcová. Zrychlení z 0 – 100 km/h proběhne za 3,1 sekundy, což je na kombík hodnota vskutku mimořádná.

V galerii si můžete rozdíl mezi oběma verzemi prohlédnout a ve videu se na novinku od ABT podívat. A vydržte až do konce, uvidíte, jak si ABT RS6 poradí s výše zmiňovaným Audi R8 V10 s díly Performance Parts.

Zdroj: Youtube