Pokud jste zmateni, co je to vlastně Acura, pak vězte, že jde o obchodní značku, kterou používá Honda pro svoje automobily (nikoliv pro motocykly) na severoamerických trzích a v Hongkongu. V nabídce pro USA najdete dvě SUV – RDX a MDX, dále větší sedan TLX a menší pětidveřový liftback Integra. A právě Integra se nyní představila ve sportovní verzi Type S.

Aktuální generace Integry, která nedávno vyhrála titul Severoamerického auta roku, dostala ve verzi Type S pořádný bodykit, zahrnující rozšířené blatníky, kapotu s velkými průduchy, nový přední nárazník a také ohromný zadní difuzor, v jehož středu se nachází trojice výfukových koncovek. Na devatenáctipalcových kolech vypadá prostě skvěle.

Podívejte se na krátké představení vozu na oficiálním videu:

Zdroj: Youtube

Skvěle pak vypadá také pohon a jeho parametry. Pod kapotou se napříč uložen ukrývá dvoulitrový turbem přeplňovaný dvouválec o výkonu 320 koní, jehož točivý moment činí 422 Nm. Ten je spojen se šestistupňovou manuální převodovkou s krátkým odstupňováním a přední kola pohání přes mechanický samosvorný diferenciál.

O ideální vlastnosti v zatáčkách se stará přepracované zavěšení s adaptivními tlumiči a nechybí ani pořádné brzdy, konkrétně 350 milimetrů kotouče vpředu, do nichž se zakusují čtyřpístové monoblokové třmeny Brembo. Potěší taky hmotnost auta, která se zastavila na sympatických 1 460 kilogramech.

Kde jsme to jenom viděli…

Pokud už teď voláte do USA a chcete si jednu Integru přivézt, ještě zadržte. Dobrá zpráva totiž je, že o techniku Integry Type S nezůstal náš trh ochuzen. Úplně stejnou totiž nabízí Honda Civic Type R, která se na našem trhu již prodává. I ostrý Civic má dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec s interním označením K20C1, a dokonce máme 329 koní – tedy 9 navrch. Nechybí ani manuální převodovka, samosvor, a zkrátka všechny ty parádní drobnosti, které se nám na Integře líbí. V principu stejná je až na detaily vlastně i karoserie, a navíc je Civic při pohotovostní hmotnosti 1 354 kilogramů lehčí.

Honda Civic Type RHonda Civic Type R si je se svojí severoamerickou sestrou i do značné míry podobnáZdroj: Se svolením Honda

Potíž může nastat pouze tehdy, pokud se vám Integra Type S opticky líbí víc než „náš“ Civic. V tom případě vám asi jen tak nikdo nepomůže. Dovážet sem totiž auto se stejnou technikou by bylo jako nosit dříví do lesa.

Drobnou zajímavostí jsou místa výroby. Civic Type R se pro celý svět vyrábí v japonském závodě Yorii, zatímco Integra Type S pod značkou Acura se vyrábí v americe – konkrétně v Marysville Auto Plant v Ohiu. Motory do obou aut jsou pak paradoxně vyráběny nedaleko – v Anna Engine Plant, taktéž v Ohiu.