Klasické prvky, které jsou typické pro vzhled moderních vozů uplatnili designéři značky Alfa Romeo při tvorbě nového modelu Tonale. Tento vůz tak má tak obvyklou trojúhelníkovou masku chladiče, úzké světlomety, agresivní výraz přídě a dokonce také kola s pěti kruhovými otvory.

Auto si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Auto, které se na trh dostane již v polovině letošního roku, měří na délku 453 centimetrů, na šířku 184 centimetrů a výška je 160 centimetrů. To je poměrně málo a Tonale tedy bude mít jeden z nejsportovnějších bočních profilů mezi rodinnými SUV.

Také interiér je koncipován v duchu této sportovní značky. Palubní deska je orientována na řidiče. Přístrojový štít (má velikost 12,3 palce) je sice digitální a nad horní linkou palubní desky je multimediální obrazovka s úhlopříčkou 10,25 palce, ale jinak je zde řada fyzických  ovládacích prvků.

EC Day Stellantis
Alfa Romeo bude od roku 2024 elektrickou značkou. Co ještě chystá Stellantis?

Výbava obsahuje například adaptivní LED světla, kamery zobrazující celé okolí vozu a soustavu bezpečnostních asistentů. Mezi nimi je také systém pro usnadnění řízení v kolonách.

Zajímavostí je použití technologie NFT, díky níž se snadno získají detailní informace o konkrétním vyrobeném voze a vlastně tak lze rychle "načíst" také digitální servisní knížku. V tomto ohledu má Alfa Romeo světový primát.

Sraz vozů Alfa Romeo v Plzni v září 2020
Červená, černá, sem tam žlutá.... Alfy Romeo měly velký sraz ve městě piva

Vůz bude pohánět buď dieselový čtyřválec nebo trojice elektrifikovaných pohonných ústrojí. Jedná se o dva hybridy a jeden plug-in hybrid. Souhrnný výkon této pohonné jednotky bude 275 koní. Auto dostane pohon všech kol, přičemž roztáčení těch předních dostane na starost zážehová třínáctistovka, a vzadu se uplatní výkon elektromotoru.

Použitá vysokonapěťoová baterie umožní na jedno nabití dojezd do vzdálenosti 60 kilometrů.