Koncept z března si můžete prohlédnout v naší galerii, nicméně nás více zajímá aktuální snímek, který se objevil na twitterovém účtu Aston Martinu. Na něm je společně s tenistkou Serenou Williams vyfocena "Valkýrie" v dosud neviděné podobě disponující světly, novým stříbrným lakem, jinými koly a zdá se, že i kompletním interiérem.

Koenigsegg Regera.
Koenigsegg už prodal všech 80 kusů Regery. Každý vyjde na nějakých 44 milionů

Vůz byl v této formě předveden minulý měsíc v Monaku, kde jej britská automobilka ukázala zájemcům, kteří již mají složenou zálohu a čekají, až se jim vyrobí jejich vůz. Jeden ze zástupců Aston Martinu nicméně potvrdil, že tato Valkyrie ještě stále není definitivním produkčním modelem.

K nedočkavým klientům by měl nový vůz dorazit až v roce 2019 a soudě dle dostupných informací se bude jednat o obdivuhodný stroj. Valkyrie se totiž pyšní atmosférickým dvanáctiválcem o objemu 6,5 litru, kterému dopomáhá ještě z formule 1 známý systém KERS, dodaný firmou Rimac.

Aston Martin DB4 GT.
Aston Martin postaví 25 nových exemplářů modelu DB4 GT. Cena je astronomická

Výsledný výkon by mohl činit plných 1000 koní a Aston míří na finální hmotnost pouhých 1000 kilogramů. Valkyrie by se tak mohla zařadit do velmi úzké skupiny hypersportů, majících poměr výkonu a hmotnosti 1:1.

Automobilka podle dostupných informací plánuje vyrobit jen 150 exemplářů, jejichž cena je pochopitelně astronomická. Přesnou částku zatím neznáme, mluví se ale o 3 milionech britských liber za kus - to je v přepočtu skoro 90 milionů korun