Audi A4 pro rok 2020 přijíždí v novém. Nejde o generační změnu, spíš o razantnější facelift, který zahrnuje nejen změny designu, ale hlavně výměnu agregátů pod kapotou. Ingolstadt ukázal naráz všech modely, tedy nejen sedan a kombi Avant, ale i stylový allroad quattro. Novinkou jsou verze S4 TDI v sedanu a kombi s dieselem pod kapotou.

Změna designu není nikterak zásadní. Auta dostala novou širší masku chladiče, sledují tak trend v dané kategorii. Průduchy na bocích spodní části přídě jsou nyní vertikální. Vzadu se toho měnilo ještě méně, snad jen design koncových světel. Auto má ale k dispozici nové designy kol i laky včetně šedého Terra Gray. Uvnitř pak čekejte hlavně novější generaci zábavního systému MMI s 10,1 palce širokým displejem.

Audi A4 se v první generaci chlubila nápaditými propagačními snímky.
Foto: Audi A4 slaví 25 let. Prohlédněte si, jak se vyvíjela po generacích

Pod kapotou je toho ale mnohem více zajímavého. Audi se bude pro rok 2020 nabízet celkem se šesti přeplňovanými motory o výkonech od 148 do 347 koní. Téměř ve všech případech půjde o mild-hybridní řešení s 12voltovou elektrickou sítí. Auta tedy nepojedou čistě na elektřinu, ale poslouží jim třeba při rozjezdu a nebo při rychlejším spuštění systému start-stop.

Nové Audi S4 TDI a S4 Avant TDI pak kupředu požene naftový šestiválec s třílitrovým objemem a 48voltovým hybridním systémem, se kterým už jezdí například Audi A6. Tento motor o výkonu 347 koní má zvládnout stovku za 4,8 sekundy, přičemž maximální rychlost bude omezena na 250 km/h.

Novou Audi A4 bude možné objednávat už během května, ale zřejmě nejprve v Německu. Tam už jsou známé i ceny. Vůz začíná v základu na 35 900 eurech, tedy asi 925 tisících korun. Nové Audi A4, A4 Avant, A4 allroad quattro a S4 TDI si můžete prohlédnout v přiložené galerii.