Roky 2024 budou v dějinách automobilky Audi těmi, během nichž se představí nejvíce novinek v historii. Vyplývá to z oficiálních i neoficiálních prohlášení o připravovaných modelech.

Současně se uděje jedna zásadní změna. Například po dlouhá léta nabízené sedany a kombíky A4 a A6 se rázem promění na A5 a A5 Avant a A7 a A7 Avant.

Zákazníky to možná bude zpočátku mást, protože A5 je v současné době vůz s tvary kupé, totéž platí o A7. Představitelé automobilky se k tomuto kroku rozhodli, aby uvolnili číslice pro elektromobily. Zatímco ty tak budou označované sudými číslicemi, klasická spalovací auta lichými. Totéž se samozřejmě týká také těch sportovních verzí označovaných písmenem S a nejsportovnějších RS.

Auto se hodí prakticky na všechny typy silnic
Pán dlouhých cest: Test Audi A6 Avant Quattro s příjemným dieselovým šestiválcem

Nové Audi A5 (v dnešní řeči tedy Audi A4) se v obou karosářských variantách světu představí již příští rok. Bude to pravděpodobně nejbližší nové spalovací auto. Ještě před ním bude mít již letos premiéru elektrické SUV Q6 e-tron. Rovněž chystané nové kupé s označením Sportback si tedy vlastně i v nové generaci ponechá stávající jméno A5. Rok 2024 by se měl stát také datem příchodu nové generace městského crossoveru Q3. Stejně jako dosud bude mít tvar zadní části buď ve stylu klasického SUV nebo jako SUV-kupé s označením Sportback.

Z limuzíny A8 bude A9?

Jelikož nová generace vlajkového sedanu A8 se má představit také během příštího roku, je pravděpodobné, že nově bude na své zádi vozit kód A9.

Na obměnu oblíbených středních a větších modelů Audi Q5 a Q7 dojde pravděpodobně v roce 2025.

BMW M2
Nová auta pro začátek roku 2023: Bude Renault Austral, Peugeot 408 i několik MG

Celkem se v letech 2024 a 2025 při premiérách představí 32 nových vozů nebo generací. Sedmnáct se jich ukáže během příštího roku, zbývajících patnáct v tom přespříštím.

Samozřejmě ne všechny budou mít spalovací motory. Elektrických novinek bude uvedeno také hodně. Počítá se také s plně elektrickými verzemi klasických modelů nyní označovaných třeba A4. Zřejmě už se na konec nebude přidávat výraz e-tron, ale auto se označí prostě E4.