Po SUV e-tron přichází značka se čtyřmi propojenými kruhy ve znaku s druhou plně elektrickou modelovou řadou. Vůz GT, který má stejně jako technicky spřízněný vůz Porsche Taycan karosérii čtyřdveřového sportovního sedanu, měří na délku 499 centimetrů, vysoká je pouze 1410 milimetrů a široké 1960 milimetrů. Zavazadlový prostor pojme 405 litrů.

Ze všech úhlů, včetně detailů, si automobil můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Ani jedna ze dvou výkonových verzí, přičemž ta silnější nese označení RS, se v provozu rozhodně nestane brzdou. Výkon té slabší totiž činí 476 koňských sil (točivý moment 630 Nm) a té silnější 598 koní (točivý moment dokonce 830 Nm).

Vůz disponuje pohonem všech kol a z nuly na stovku se rozjede během 4,1 sekundy, případně dokonce za 3,3 sekundy (v případě RS). Maximální rychlost činí 250 kilometrů v hodině, ale slabší varianta zvládne o 5 kilometrů v hodině méně.

Audi Q5 - facelift 2021
Zkoušeli jsme nové Audi Q5. Má unikátní zadní světla a vozí také Petru Kvitovou

Obě verze můžou mít adaptivní podvozek, v "eresu" je už součástí standardní výbavy. Pod sedačkami cestujících jsou uloženy vysokonapěťové akumulátory, které společně disponují kapacitou 93 kWh (86 z toho je využitelných). Pracuje se s napětím 800 Voltů.

Dojezd podle protokolu WLTP dosahuje 488 kilometrů na jedno nabití. U ultrarychlé nabíječky lze získat při dobíjení výkonem 270 kW dojezd na příštích 100 kilometrů již během pěti minut. Standardně je automobil vybaven nabíječkou o výkonu 11 kW pro dobíjení střídavým proudem z domácího wallboxu. Za příplatek bude také zařízení s dvojnásobným výkonem.

Cena od 2,75 miliónu Kč

Při tvorbě interiéru se v maximální míře využily ekologické materiály. Sedačky budou nabízeny ve třech verzích. Na rozdíl od Porsche Taycan, na jehož palubní desce může být až čtveřice displejů, se e-tron GT spokojí jen se dvěma. První z nich hraje samozřejmě roli digitálního přístrojového štítu, druhý je multimediální. Ovládání klimatizace a dalších důležitých funkcí se děje prostřednictvím klasických ovladačů a tlačítek.

Porsche Taycan Turbo S během zimního testu
Zimní test nejlepšího elektromobilu na světě: Jak obstál v Česku Porsche Taycan?

Předprodej Audi e-tron GT bude podle mluvčího tuzemského zastoupení Jiřího Rozkošného v České republice zahájen ve druhé polovině února. Cena základního modelu Audi e-tron GT o výkonu 350 kW s kapacitou akumulátoru 93kWh byla v České republice stanovena na 2 774 900 Kč včetně DPH.

Sportovní verze Audi RS e-tron GT o výkonu 440kW s kapacitou akumulátoru 93kWh je za 3 756 900 Kč včetně DPH. V obou případech je zahrnutá prodloužená záruka na 4 roky / 120 000 kilometrů a servisní balíček na 5 let / 120 000 kilometrů.