Na rozdíl od značky Mercedes-Benz ale nemá v plánu pod značkou Horch vybudovávat zcela novou odnož, nýbrž jméno využít pouze označení vrcholu nabídky. Podle informací serveru Automotive News bude jméno Horch spojeno s nejexkluzivnějším provedením Audi A8, které by podle neoficiálních informací mělo opět dostat vidlicový dvanáctiválec, který ve svém portfoliu momentálně má Bentley a u nové A8 se ještě neobjevil.

August Horch byl jedním ze zakladatelů Audi a toto jméno se zdá více než vhodné pro vrchol inglostadtské nabídky v oblasti luxusu. Naposledy bylo toto jméno spojeno s automobilem v roce 1932 a v moderní éře by se mělo stát ekvivalentem Maybachu automobilky Mercedes-Benz.

Koncepční vůz Peugeto E-Legend
Peugeot odhalil pařížský koncept E-Legend. Je to kupé jezdící na elektřinu

Audi nemá v plánu prodlužovat aktuální provedení, zůstane tedy pouze u verze s prodlouženým rozvorem A8 L. Audi také pod značkou Horch neplánuje žádné samostatné modely, jako to svého času dělal Mercedes v případě Maybachu, třebaže Maybach v Číně bude nabízen jako svébytná značka, zaměřená na nejbohatší klientelu.

Motor Audi A8 Horch by měl být W12, ovšem není vyloučena ani varianta s vidlicovým osmiválcem. Ovšem ruku na srdce, jaká by to byla konkurence pro Maybach s motorem V8.

Varianta Horch by se měla objevit s příchodem faceliftované Audi A8 stávající generace a podle dobře informovaných zdrojů půjde o poslední dvanáctiválcovou Audi.

Na modely značky Horch se podívejte v naší galerii.