Audi očividně nad vznětovými motory hůl neláme, jak dokazuje nejnovější oficiální informace ohledně nového Audi S6 a S7. Navzdory skandálu Dieselgate, který celý koncern VW, respektive všechny vznětové automobily, dost poškodil, Audi přichází s naftovým vysokovýkonným modelem, který však není úplně nečekaný.

Už před drahnou dobou, konkrétně 2011, se automobilovým světem začaly šířit zvěsti, že Audi chce vyrábět vznětovou motorizace některého z S modelů. Spekulace ještě více ožily v roce 2017, kdy se tato zvěst objevila znovu. A nyní je vše oficiální. Přivítejte hned tři vznětové modely S – Audi S6 Audi S6 Avant a Audi S7.

Křídlové dveře působí dodnes exoticky.
Ferrari bylo jen sen, postavil si vlastní. Na truc politice vzniklo superauto

Ingolstadtské vznětové novinky pohání třílitrový vznětový motor V6 s elektricky poháněným kompresorem a 48voltovým mild hybridním systémem. Jestli vám toto pohonné ústrojí přijde povědomé, nemýlíte se. Nedávno představené Audi SQ5 využívá úplně stejné technologie, rozdíl je pouze v tom že výkon 255 kW (354 koní) je o 2 kW nižší, než jakým disponují nově představované vozy (357 koní). Točivý moment 700 Nm zůstává stejný.
 
Dynamika všech vozů je ohromující. Sedan zvládá zrychlit za 5 sekund, kombi a liftback je o desetinu pomalejší kvůli lehce vyšší hmotnosti. Maximální rychlost je u všech stejná, elektronicky omezená na 250 km/h.

Toliko pro Evropu. Amerika, Asie a Střední východ dostanou úplně jiné vozy. Tamější dealeři budu prodávat auta s dvakrát přeplňovaný 2,9litrovým V6, jehož výkon činí 450 koní a 600 Nm točivého momentu. Jeto stejný motor, jaký pohání RS4 Avant, RS5 Coupé a RS5 Sportback.
 
V obsáhlé galerii se můžete na nová vznětová „eska“ detailně podívat.