Cíl byl při vývoji nového skeletu karoserie jasný. Audi chce dosáhnout výrazně nižší hmotnosti, ovšem na druhé straně také vyšší tuhosti a pochopitelně bezpečnosti. Vůbec poprvé se zde snoubí hned čtyři materiály. Vedle oceli a hliníku Audi zapojilo také hořčík a vrstvený kompozitní materiál vyztužený uhlíkovými vlákny.

Z takového kompozitu je vyrobena například zadní stěna prostoru pro cestující. V různých oblastech se zde vyskytuje šest až devatenáct vrstev uhlíkových vláken, které Audi překládá inovativním postupem a zalívá epoxidovou pryskyřicí.

Čtěte také: Nový Volkswagen Arteon už si můžete objednat. Za kolik?

Všechny díly klíčové pro pevnost skeletu jsou vyrobeny z oceli tvářené za tepla a některé části se svařují laserem. Jedná se například o spodní část dělící příčky mezi interiérem a motorovým prostorem, boční prahy, sloupky střechy a přední část rámu střechy.

Nejvyšší podíl na celkové konstrukci má však s 58 procenty hliník. Audi využívá nové slitiny s vyšší pevností v tahu, čímž opět zvyšuje pevnost celé karoserie. U částí dveří a dveřních rámů se využívá metoda lemování, kdy se za studena spojují hliníkové a ocelové části. Díky ní se podařilo zvětšit otvory pro boční dveře a docílit tím komfortnějšího vystupování a nastupování.

Čtěte také: Omlazený Peugeot 308 se ukazuje na uniklých fotkách. Velké změny nečekejte

Přehlídka materiálů končí zmiňovaným hořčíkem, ze kterého je vyrobena výztuha mezi předními tlumiči. V porovnání s předchozí generací je tato výztuha lehčí o 28 % a ke karoserii je připevněna hliníkovými šrouby. Vedle zvýšení tuhosti se hořčíková vzpěra podílí také na rozptýlení sil v případě čelního nárazu.