Konceptů futuristických aut schopných jízdy bez řidiče není nikdy dost. Alespoň se to zdá z množství modelů, kterými nás automobilky pravidelně zahrnují. Zejména na světových autosalonech. To je i případ poslední chystané novinky: Audi AI:me.

Němci zatím ukázali jen několik výkresů, které toho mnoho neodhalují. Sci-fi tvar nízkého oblého vozu s koly tak velkými, že by po recyklaci mohla posloužit na dětském hřišti jako kolotoč, je stále dokola obehranou písničkou. Za pozornost ovšem stojí kresba kokpitu vozu.

Na první pohled Audi e-tron elektromobil moc nepřipomíná
S Audi e-tron poprvé na českých silnicích. Dohonili už Evropané Teslu?

Udivující nejsou ani tak jednoduchý design kombinující čisté tvary palubní desky, uříznutý volant s tlačítky na každé straně ve stylu leteckého kniplu či velké barevné displeje. Prohlédněte si ale obrázek detailněji a na obrazovkách najdete hezká anglická slova jako „Well beeing“, „Discover“ nebo „Moment“. Není úplně jasné, proč tam jsou, ale možná mají posádku uklidnit.

Víc asi budeme vědět až v průběhu autosalonu v Šanghaji, nebo krátce po něm. Výstava začíná 15. dubna a dá se předpokládat, že Audi AI:me nebude jediným futuristický konceptem, který se tam předvede.