V zadních světlech je poprvé na světě použita nová generace osvětlovací techniky OLED. Jde o extrémně hospodárné organické elektroluminiscenční diody, které vytvářejí povrch, z něhož vychází homogenní světlo.

„Výhodami digitálních organických diod OLED jsou kromě perfektního kontrastu také vysoká úroveň homogenity a minimální spáry mezi segmenty,“ vysvětluje Stephan Berlitz, vedoucí vývoje inovativního osvětlení ve společnosti Audi. „Digitální organické diody OLED jsou proto s ohledem na budoucnost dokonalou technologií pro realizaci individualizovaného světelného designu s vysokou úrovní preciznosti a rozsáhlou variabilitou. Tato technologie nabízí mimořádné příležitosti pro další vývoj.“

Zákazníci si při objednávce svého vozu Q5 mohou vybírat ze tří charakteristických designů zadních svítilen se specifickými funkcemi „coming home“ a „leaving home“. Nezaměnitelný vzhled svítilen se změní také při přepnutí systému Audi drive select do režimu „dynamic“. Zadní svítilny OLED jsou vybaveny rovněž detekcí blízkosti. Pokud se účastník silničního provozu přiblíží zezadu ke stojícímu vozu Q5 na méně než dva metry, všechny segmenty se rozsvítí. Pokud se Q5 rozjede, vrátí se k původnímu světelnému designu. Spektrum funkcí zadních svítilen OLED je završeno dynamickými ukazateli směru. Základní výbavou modelu Q5 jsou nyní světlomety LED. Na přání je mohou nahradit světlomety Matrix LED. Jejich dálková světla s inteligentním, variabilním ovládáním poskytují vyšší úroveň bezpečnosti a komfortu bez oslňování ostatních účastníků silničního provozu. (op)