Zhruba na cenovce odpovídající v přepočtu šesti stům tisícím korun bude podle zdrojů britského magazínu AutoExpress startovat chystané velké SUV značky Dacia.

Koncepční vůz jménem Bigster se představil  na samém začátku letošního roku. Jeho délka je jen o necelých deset centimetrů kratší, než kolik měří největší SUV Kodiaq mladoboleslavské Škody. Oproti němu by ale měl být ale rumunský automobil o více než sto tisíc korun levnější. Otázkou ale samozřejmě je, jak dopadne cenové srování při "dovybavení" základního Dusteru na úroveň vozu vyjíždějícího ze škodovácké továrny v Kvasinách.

Dacia Logan 2021
Dacia Logan má české ceny. Ještě před 2 roky byla o více než 100 000 Kč levnější

Bigster bude poháněn nadále spalovacími motory, přičemž se počítá také s jednotkou umožňující jízdu jak na benzín, tak rovněž na LPG. Zákazníci budou ale moci zvolit také "dvoumotorový" hybridní Bigster.

V sériové podobě se má vůz představit na začátku příštího roku a o pár měsíců později bude následovat zahájení prodeje. Bigster se stane prvním modelem značky, který odprezentuje nové designové směřování Dacie. Od koncepčního vozu by se až tak moc lišit neměl. Současně se na něm objeví také nová verze loga automobilky.

Dacia Sandro získala v nezávislém bezpečnostním testu jen dvě z pěti možných hvězdiček
Dacia získala jen dvě hvězdy od EuroNCAP. Ale tak zlé to s ní zase není...

Dacia letos začala novou éru ve své historii. Představila nové generace modelů Logan a Sandero, přičemž mezigeneračně poměrně navýšila zákaznické ceny.

Přesto jsou vozy této automobilky stále nejlevnějšími v příslušných segmentech a žádný z nich nestojí v základní verzi více než 381 900 Kč.

Letos také vstoupila do sféry elektromobilů. Její malý městský model Spring se začne na začátku podzimu nabízet rovněž zákazníkům v České republice.