Krok částečné elektrifikace i pro ostré modely BMW potvrdil britskému magazínu Autocar viceprezident automobilky Dirk Hacker. Přestože mnoho detailních informací o samotné hybridní technice neprozradil, oficiálně uvedl, že hybridní „emková“ BMW jsou v budoucnu prostě nevyhnutelná.

Vývoj nové techniky už přitom v rámci divize M probíhá. Mělo by se prý jednat o velmi promyšlené, precizní řešení nutnosti elektrifikace. Hacker zmínil, že největším problémem je samozřejmě vyšší hmotnost hybridních ústrojí, která je v rozporu s přístupem divize M ke stavbě a ovladatelnosti jejich vozů.

Subaru Impreza.
První dojmy: Subaru Impreza je zpět. Nadchlo nás dokonalým podvozkem

„Přidání hmotnosti u sportovního modelu není nikdy ideální,“ komentoval situaci Hacker. Dále také uvedl, že přísnější regulace emisí by mohly BMW donutit k uvedení elektrifikovaných modelů M dříve, než jsme si mysleli. S tím pochopitelně souvisí i udržení stálých prodejů těchto vozů a jejich každodenní použitelnost pro zákazníky.  

Na druhou stranu Hacker zdůraznil, že opravdu vyspělá hybridní technika, která by se měla uvést u nových modelů BMW v roce 2021, nabídne inženýrům mnohem více možností, jak si s elektrifikací modelů divize M poradit. „Čím lepší a efektivnější budou baterie a elektromotory, tím lepší budou i naše řešení pro vozy M,“ prohlásil.

Nakonec ovšem viceprezident BMW řekl, že automobilka bude oddaná produkci spalovacích motorů pro vozy M, dokud to jen půjde. Velice dobře totiž chápe výhody konvenčních motorů a vidí jejich stále rozsáhlou popularitu u nadšenců do sportovních aut.