Základem je černý metalický lak Sapphire Black, který doplňuje černá maska chladiče ve tvaru ledvinek s černými lamelami. I 21palcová kovaná kola jsou tmavá. Dalším charakteristickým prvkem edice Black Fire jsou karbonové kryty vnějších zpětných zrcátek. 

Uvnitř najdeme elektricky nastavitelná multifunkční sedadla s integrovanými opěrkami hlavy, která jsou kompletně čalouněna kombinací jemné černé a červené kůže Merino. Červené je také kontrastní prošívání. Jinak ale interiér opět sází hlavně na černou barvu, leskle černé je například obložení interiéru.

Nové hybridní BMW i8 jihomoravských policistů využívá pohon na elektřinu i spalovací motor.
Policie dostala měsíc po nehodě nové služební BMW i8. Tentokrát bez velké slávy

Stejně jako standardně dodávaný multifunkční kožený volant s hliníkovými řadicími páčkami je volitelně a bez příplatku k dispozici také alcantarou potažený volant BMW M Performance se světle modrými koženými motorsport detaily.

Oba modely mají standardní výkon běžných verzí, jejich 4,4litrový osmiválec tedy dává 575 koní (423 kW). Točivý moment vrcholí hodnotou 750 Nm, akcelerace z klidu na stovku zabere jen 4,2 sekundy. Agregát je spojen s osmistupňovou automatickou převodovkou a pohonem všech kol. Nechybí aktivní zadní diferenciál, který rozděluje točivý moment mezi kola zadní nápravy.

Speciální edice Black Fire budou v prodeji od srpna roku 2017.