Nový koncept BMW M Performance Parts Concept je postavený na základech BMW M2 a ještě výrazněji posouvá sportovní styl a jízdní dynamiku směrem k motorsportu. A motorsport není pouze o výkonech, nýbrž jak už razil Colin Chapman, především o snižování hmotnosti. A goodwoodský koncept je o dalších 60 kilogramů lehčí než standardní BMW M2.

Koncept se vyznačuje unikátní matnou černou barvou Frozen Black se zlatými M Performance polepy jednotlivých detailů a nápisů. Zlatou barvou zvýrazněné prvky najdeme i v interiéru, kterému vládne alcantara a karbon.

Koncept BMW M Performance Parts Concept kromě již dostupných M Performance dílů nabízí další unikátní díly, jejichž použitím se výrazně snížila hmotnost a zlepšila jízdní dynamika.

Nové BMW M3 bude lehčí než součásné BMW M3 CS.
Nové BMW M3 bude lehčí a rychlejší než současná M3 CS!

Z karbonu je vyrobená přední maska a kapota, která oproti standardní kapotě snižuje hmotnost o 8 kilogramů. Přední karbonové blatníky snižují hmotnost vozu o další tři kilogramy, a také zlepšují aerodynamiku. Unikátním prvkem jsou karbonová křidélka předního nárazníku a křidélka části bočních nástavců prahů. Nechybí ani čirým lakem lakovaná karbonová střecha, která snižuje těžiště i hmotnost. Konkrétně o šest kilogramů. Karbon byl použit také na víku zavazadelníku a difuzoru.  

Unikátní kovaná 19palcová kola z lehkých slitin s polozávodními pneumatikami nejenže vypadají skvostně, ale i v jejich případě jde o hmotnost snižující opatření. Sada kol je o šest kilogramů lehčí než standardní kola.

BMW M5 Competition.
Ostřejší BMW M5 Competition je venku. Na 200 km/h zrychlí pod 11 sekund

Uvnitř vozu se také ve velké míře uplatnil karbon a alcantara. Karbonová sportovní sedadla se zlatým prošíváním jsou o devět kilogramů lehčí než standardní sportovní sedadla, zadní pak dokonce o 13 kilogramů. Úspory dalších 14 kilogramů bylo dosaženo použitím lehčího akumulátoru BMW.  

Koncept BMW M Performance Parts Concept je vybaven také podvozkem M Performance, který umožňuje regulaci světlé výšky až o 20 milimetrů. Technologie tlumení je nezávisle stavitelná ve dvanácti různých stupních komprese a šestnácti různých stupních odskoku.  

Všechny použité díly jsou (budou) k dispozici pro zájemce o BMW M2 v rámci programu M Performance.