BMW v poslední době chrlí obrovské množství informací o svých modelech s označením X. Nyní se rozhodlo pozornost veřejnosti přilákat prostřednictvím dvou nových výkonných SUV. Nové X3 M a X4 M se prezentují v rámci závodního víkendu série DTM na okruhu Nürburgring.

Kamulfované exempláře tohoto zatím mnoho neprozrazují. Značka také také neuvolnila nic o výkonových parametrech. Jedinou trošku konkrétnější informací je věta, že auta bude poháněn nový šestiválcový řadový motor s dvojitým přeplňováním.

Objem zůstane tradičně tři litry a výkon by se mohl dostat někam k 450 koňským silám a verze Performance dostanou ještě určitě další desítky navrch.

BMW X5 xDrive 45e
BMX X5 ve verzi plug-in hybrid nabídne podstatně větší dojezd než minulá verze

Tento motor s pravděpodobností hraničící s jistotou dostane i příští generace M3. Na tu si však určitě budeme muset ještě minimálně rok počkat.

Obě výkonná SUV dostanou do svých útrob i řadu technických vychytávek, kterými disponuje BMW M5. Tedy například aktivní diferenciál zadní nápravy. I přes kamufláž jsou patrné čtyři velké kruhové výfukové koncovky na zádích obou aut, a také masivní otvory pro přístup chladícího vzduchu.