Přesně 900 koňských sil a 1250 Newtonmetrů nejvyššího točivého momentu. Takové jsou nyní parametry osmiválcového agregátu, který pohání ultimativní verzi Mercedesu třídy G. Nové označení tohoto vozu však je Brabus 900 Rocket Edition.

Auto si i se všemi detaily můžete prohlédnout ve fotogalerii u článku.

Motoráři firmy, která se tradičně zaměřuje na vozy s třícípou hvězdou, důkladně upravili původní motor s označením G 63 AMG. Například zvětšili zdvihový objem jeho osmi válců z celkových 4 na čtyři a půl litru, namontovali výkonnější turbodmychadla a kromě dalšího také vyměnili výfukový systém. Zachována zůstala devítistupňová automatická převodovka a pohon všech kol.

Přestože je koeficient aerodynamického odporu u tohoto vozu určeného primárně do terénu obrovský, dokáže se díky tomu auto rozjet z klidu na stokilometrovou rychlost během 3,7 sekundy. Akcelerace se zastaví až na hodnotě 280 kilometrů v hodnotě. Prý by mohlo jet ještě rychleji, limitujícím faktorem jsou však dostupné pneumatiky pro tento typ vozu. Kola mají, mimochodem, "traktorovou" velikost 24 palců. Jejich šířka činí vpředu 295 a vzadu 355 milimetrů.

Mercedes-Benz EQS
Mercedes EQS je elektromobil s rekordy: Nejdelší dojezd, aerodynamika, záruka...

Kombinovaná spotřeba vozu má být 14,4 litrů na sto kilometrů.

Designových změn je oproti sériovém "géčku" 63 AMG mnoho. Určitě však zaujme monstrózní přítlačné křídlo vzadu na střeše. Spodní nárazník pak obsahuje difuzor.

Na fotkách jsou k vidění dvě verze interiéru. První je laděn opravdu hodně do červena, druhý je střídmější - s množstvím karbonových detailů. Interiér je určen jen pro čtyři. Všichni cestující pak mají vlastní sedačku.

Mercedes-Benz S 2020 Praha
Mercedes představil v Česku novou třídu S. Jen rozvod vzduchu obsahuje 20 motorů

Celkem má vzniknout limitovaná edice čítající 25 těchto superstrojů. Za každý z nich zákazník zaplatí částku odpovídající v přepočtu 14,6 milionům korun.