Opel Insignia v nynějším provedení je vlastně posledním produktem, který vznikl ještě ve spolupráci s vývojovým oddělením amerického koncernu General Motors. Místo něho již dnes ale tradiční německou automobilku vlastní francouzsko-americký konglomerát Stellantis, a tak není divu, že připravovaná nová generace bude po technické stránce ladit s modely, jakými jsou například Peugeot 508 nebo na letošek chystaný Citroën C5X.

Dokonce, jak vyplývá z informací britského magazínu Autoexpress, bude mít nová Insignia blíže k novým generacím crossoverů Peugeot 3008 a 5008. Ty se představí pravděpodobně koncem letošního roku nebo v průběhu roku 2023. Nová Insignia se pak dostaví v roce 2024.

Z toho se dá vyvodit, že už nebudou k dispozici dvě karosářské verze jako dosud, nýbrž pouze jediná. Určitě se v ní bude sedět výše než v současném liftbacku či kombi.

O motorizacích se toho zatím mnoho neví. Podle Autoexpressu ale zatím nebude Insignia výhradně elektrickým vozem. Dokonce se počítá s nově vyjíjenými mildhybridními verzemi spalovacích agregátů. Motor spalující benzín také bude součástí plug-in h\brudnígi soustrojí, které určitě získá schopnost delšího dojezdu na elektrickou energii v porovnání se současností.

Čistě elektrické verze ovšem dealeři Opelu budou nabízet také. Uvažovaná podvozková platforma umožňuje zabudování trakčních baterií s kapacitou od 60 do 100 kWh, což by v případě montáže těch největších akumulátorů odpovídalo dojezdu až téměř 650 kilometrů na jedno nabití.