"Bugatti 57 SC Atlantic nemůže být znovu vytvořeno. Ale co myslíte? Můžeme převést jeho vzhled do jednadvacátého století?" To napsala automobilka na svém Facebooku a k textu přidala kresbu dobového kupé, které dnes patří k nejdražším historickým vozům na světě.

Naznačila tak, že se do Ženevy chystá jedno zajímavé překvapení. Automobilka použije název modelu Atlantatic, pod kterým představí unikátní auto navazující vzhledem na historický vůz. Půjde zřejmě o jediný exemplář a neplánuje se sériová výroba.

Bugatti Chiron Sport „110 ans Bugatti“ (2019
Bugatti slaví 110. výročí. Jak jinak, než speciálním modelem

V kuloárech se navíc šeptá, že by nemělo jít jen o koncept, který poté zamíří do muzea. Vůz si možná objednal sám bývalý velký šéf koncernu Ferdinand Piëch. Automobilce za to měl jednaosmdesátiletý magnát zaplatit v přepočtu přes 400 milionů korun. To je rozumná cena, protože pokud už se dobový Atlantic dostane do aukce, vyjde na větší peníze. V roce 2010 se jeden kus prodal za 678 milionů korun.

Žádné další informace o chystaném unikátu nejsou známé. Dá se ale spekulovat, že Bugatti do něj logicky usadí svůj šestnáctiválec s osmilitrovým objemem a čtyřmi turbodmychadly.