Jednou takovou kopií je i zbrusu nový vůz Eagle EG6300K. Ten ovšem nekopíruje současné auto tak, jak je běžně zvykem. Místo toho se vrací o několik dekád do minulosti a svou inspiraci si bere v miniautě BMW Isetta, potažmo v její čtyřmístné variantě BMW 600.

Prťavé auto vajíčkovitého tvaru odívá vlastně i docela pěkný retro design, ve kterém lze malé bavoráky z padesátých let spatřit na první dobrou. Vůz je i podobně velký. Na délku měří jen 3,3 metru a rozvor náprav je 1,94 metru. Hmotnost činí přibližně 750 kilogramů.

Škoda Kamiq.
Tohle je nová Škoda Kamiq. Levné SUV, které se k nám nedostane

Bohužel jak odhaluje první fotka interiéru, retro pojetí se týká pouze exteriéru. Stísněný interiér pro čtyři osoby žádné retro prvky nepobral a vypadá naprosto všedně. A všední jsou samozřejmě i dveře, neboť legendární odklápěcí příď jako u Isetty se bohužel nekoná.

Jak bylo naznačeno již v úvodu, žádné velké výkony tato čínská hračka neumí. Elektromotor podává velmi skromný výkon 5,3 koně (3,9 kW) a klasický olověný akumulátor by se měl postarat o dojezd okolo 120 kilometrů na nabití. To by do města mohlo i stačit a mimo město se jezdit stejně moc nedá. Maximální rychlost totiž činí pouhých 60 km/h. 

Moskvič 410N.
Tohle je nejúžasnější crossover, jaký si teď můžete koupit. Pochází z Ruska

Ve výsledku se tedy nejedná o žádnou parádu, ale je třeba brát v potaz zaměření na mladé lidi a také cenu. Eagle EG6300K je v Číně již v prodeji a stojí v přepočtu něco kolem 83 tisíc korun.