Jen ze tří motorizací si budou moci vybírat zájemci o modernizovaní provedení modelu Citroën C5 Aircross. Nejlevnější je zážehový přeplňovaný tříválec se šestistupňovou manuální převodovkou a výkonem 130 koní. Stejný počet koňských sil nabízí řidiči k využití dieselová patnáctistovka. Zatímco benzinový agregát lze získat v základní výbavě již od 610 000 Kč, za motor spalující naftu se připlácí 70 000 Kč.

Na nové provedení vozu se můžete podívat do naší fotogalerie.

K dispozici je také automatická osmistupňová převodovka. Oproti manuálnímu ústrojí je dražší o padesát tisíc Kč a lze ji spojit jak se zážehovým, tak rovněž vznětovým motorem.

Nejdražší je pak plug-in hybridní ústrojí. Za to, že řidič bude mít k dispozici výkon až 225 koní a bude moci v případě nabité vysokonapěťové baterie ujet na elektřinu 56 kilometrů, se ovšem u dealera platí nejméně 920 000 Kč.

Velký rodinný crossover Citroën C5 X
Nástupce oblíbeného Citroënu C5 zná ceny. Model C5X startuje na 750 000 Kč

Zmíněná první výbava má ve standardu množství bezpečnostních prvků jako je třeba systém rozpoznávání dopravních značek omezujících rychlost, Coffee Break Alert, varování před srážkou při nebezpečném snížení odstupu vozidel, Active Safety Brake či aktivní systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu. O pohodlí se pak postarají tlumiče pérování s progresivními hydraulickými dorazy, manuální klimatizace, elektrické ovládání předních a zadních oken, elektricky ovládaná a vyhřívaná zpětná zrcátka nebo centrální zamykání s dálkovým ovládáním.

Dále je v této verzi sériově také kožený volant, tempomat či trojice samostatných sklopných a posuvných sedaček ve druhé řadě.

Výhodněji se nám však jeví druhá výbava s označením Feel. Zatímco v nejlevnějším provedení je totiž pouze manuální klimatizace , v této už nalezneme dvouzónovou automatickou klimatizaci, dokonce také dvanáctipalcový digitální přístrojový štít nebo osmnáctipalcová hliníková kola. Za to všechno se připlácí jen dvacet tisíc Kč.