Šéfka značky Citroën Linda Jacksonová se na šanghajském autosalonu rozpovídala o budoucnosti této kdysi věhlasné a pokrokové automobilky. Jacksonová uvedla, že aby automobilový svět bral Citroën i nadále vážně, musí mít modely v každém z důležitých segmentů, včetně velkých luxusních automobilů. A Citroen má právo být značkou, která svým zákazníkům takový automobil nabídne.

Bentley Continental Gt Convertible Bavaria Edition
Bentley nebo raději Bavoráka? Teď můžete mít oboje v jednom autě


 
Zároveň uvedla, že nepůjde o tradiční luxusní vůz. Citroën byl vždy průkopníkem, takže se je nač těšit. A dočkáme se ho už za pár let, přesněji řečeno v roce 2021.
 
Nový Citroën by měl vzniknout na platformě EMP, na které je postaven třeba Peugeot 508. Tato platforma podporuje plug-in hybridní vozy i klasické spalovací automobily. Citroen však pracuje na úpravě platformy, aby byla schopna pojmout také plně elektrický pohon.

Koncept Cxprience Citroën představil v roce 2016Zdroj: Citroën
 
Design by se měl inspirovat konceptem Cxprience, který Citroën představil v roce 2016, takže se nakonec můžeme dočkat také velkého pětidveřového hatchbacku. Pakliže to bude typický Citroën, nemáme s tím žádný problém.
 
V galerii si můžete koncept Cxprience prohlédnout.