Jestli se vám zvuk nového Civicu Type R zamlouvá, nebo ne, to je věc vkusu. Na níže přiloženém videu se můžete rozhodnout, jak vám 320 koní (235 kW) z čtyřválcového turbomotoru vlastně zní.

Mnohým však už od představení konceptu nedal spát design a počet koncovek výfuku. V tomto případě nejde jen o estetický prvek.

Dvě větší koncovky fungují klasicky, jak byste si u vyústění výfukového potrubí představovali. Pro tu prostřední, menší koncovku však měli inženýři Hondy velmi dobrý a praktický důvod.

Čtěte také: VIDEO: Divoký Challenger Demon bude znít brutálně. Poslechněte si ho

Umí totiž ve středních a vyšších otáčkách motoru vytvářet negativní tlak v potrubí, čímž potlačuje dunivý zvuk, který přeplňované motory často produkují.

Tento problém se objevoval již u předchozí verze Civicu Type R a někteří majitelé si po čase stěžovali, že jim při každodenním jezdění dunivý zvuk uvnitř auta prostě leze na nervy.

Zároveň by ale měla prostřední koncovka umožňovat, aby byl ostřejší zvuk s vyšší frekvencí více slyšet. Jinými slovy tak bude Type R v nižších otáčkách vydávat spíše hluboké tóny, v těch vyšších pak bude o něco víc "ječet"

Zdroj: Youtube