Během letošního roku hodlá italská sportovní značka Lamborghini představit celkem čtyři novinky. V rozhovoru pro magazín AutoCar to prozradil šéf automobilky Stephan Winkelmann.

Dvě z nich se týkají modelu Huracán. Jedna z jeho nových verzí by měla mít zaměření směrem k rallye. O tom svědčí jednak špinonážní snímky modelu Lamborghini, který se prohání ve sněhových závějích a jednak informace o zhmotnění konceptu Sterrato. Ten se představil již v polovině roku 2019.

Podívat se na něj můžete do naší fotogalerie.

Trošku matoucí je Winkelmannovo vyjádření ohledně chystaného faceliftu SUV Urus. To se prodává již déle než čtyři roky a na modernizaci je tudíž ten správný čas.

Winkelmann uvedl, že modernizace tohoto vozu proběhne ve dvou fázích. Je tedy možné, že novou variantou bude již vůz s pohonem plug-in hybrid.

Lamborghini Essenza SCV 12
Letní nabídka supersportovních aut. S Lamborghini ale nesmíte na silnici

Zásadní zcela nový vůz přijde na řadu v roce 2023. Má se jednat o nástupce Aventadoru. Podle zatím neoficiálních zpráv by ho měl pohánět atmosféricky plněný dvanáctiválec, kterému další koně dodá plug-in hybridní ústrojí.

Za daší rok - tedy během letopočtu 2024 - pak vyjedou z továrny nové generace Urusu a Huracánu. "Oba to již budou plug-in hybridy," sdělil Winkelmann.

Čas na "čistý" elektromobil pak přijde až ve druhé polovině dvacátých let. Půjde o zbrusu nový model - čtvrtou řadu automobilky. "Stále jsme ve fázi plánování strategie, stále jsme ve fázi, kdy dáváme dohromady všechna čísla," sdělil.

Lamborghini Miura z filmu The Italian Job
Lamborghini našlo a opravilo vzácné auto ze slavného filmu The Italian Job

"Zkoumáme objemy, geografické rozložení, finance, všechny tyto věci, ale máme docela dobrou představu o tom, kde to skončí. Jsem docela přesvědčen, že najdeme dobré řešení, dobrý způsob, jak to udělat,“ shrnul Winklemann.

Podle něho se zákazníci nemusí bát, že by elektrický vůz s logem Lamborghini nenabízel skvělé jízdní zážitky. Proto jsou pro jeho konstruktéry ještě důležitější než u současných modelů zásadní parametry typu nastavení brzd, poměr výkonu a hmotnosti nebo odpružení.