Na přibližnou podobu nového modelu nás přitom lákal už dřívější koncept čtyřdveřové verze sportovního modelu AMG GT. Na jeho fotky se můžete podívat v galerii. Stále ale nevíme, jak se bude model doopravdy jmenovat, spekuluje se však o označeních GT4 nebo GTC4.

Fotky z testování maskovaného prototypu v aerodynamickém tunelu napovídají, že Mercedes už pouze ladí detaily a je připraven model předvést na březnovém autosalonu v Ženevě.

Designem můžeme očividně čekat inspiraci v původním konceptu, ale taky současném sedanu CLS se splývavou zádí. Tohle čtyřdveřové „AMG GT“ by se pak mělo v hierarchii modelové řady zařadit právě nad CLS, a to jak luxusem uvnitř a výkonem, tak pochopitelně i cenou. Konkurovat pak chce dokonce Porsche Panamera.

Pod kapotou by se měla objevit strojovna od AMG, přesněji tedy osvědčený dvakrát přeplňovaný čtyřlitrový osmiválec, který například v ostrém sedanu E63 S produkuje výkon až 612 koní (450 kW) a točivý moment 850 Nm.

Je rovněž pravděpodobné, že v nabídce se později ukáže i hybridní ústrojí. Tuto myšlenku právě nadhodil i dřívějšího koncept, který využíval zmíněný osmiválec AMG spojený s elektromotorem pro celkový výkon kolem 816 koní (600 kW). Nezbývá tedy než čekat, co všechno nám Mercedes v Ženevě ukáže.