Ještě atraktivnější pro zákazníky se stane od příštího roku Dacia Jogger. Tento rodinný vůz, v jehož inteiréru lze přepravovat až sedm lidí a přitom ho lze (se sedmi sedačkami) získat již od 434 000 Kč včetně DPH, je například v České republice v současnosti jasně nejprodávanějším modelem v kategorii velkoprostorových rodinných aut.

Na to, jak vypadá zvenku i zevnitř, se podívejte do naší fotogalerie.

A to byl k mání pouze se dvěma verzemi litrového zážehového tříválce. Buď s výkonem 110 koní nebo 100. To v případě, že zákazník zvolil verzi TCE 100 ECO-G, která zvládá jezdit rovněž na LPG. Ta umožňuje výhodnější provozní náklady a díky dvěma nádržím na různá paliva rovněž dlouhý dojezd. Navíc je takový vůz dokonce o deset tisíc korun levnější než "čistě" benzinové provedení.

Ovšem pro plně naložený vůz již výkon tříválce nemusel být za každé jízdní situace skutečně dostatečný. Renault se tedy rozhodl začít nabízet verzi Hybrid 140. Číslo samozřejmě označuje maximální dostupný výkon pohonného ústrojí.

Dacia vyrobila již 10 milionů aut
Dacií již vzniklo 10 milionů. Stále chce dělat auta s tím, co je podstatné

Kompletní technické parametry hodlá Renault odtajnit až během pařížského autosalonu. Ovšem je prakticky jisté, že pod kapotu se dostane ústrojí, které má francouzská automobilka odzkoušená již v modelu Clio.

V něm spalovací agregát spolupracuje s dvěma elektromotory a baterií. Díky energii z ní (dobíjí se výhradně rekuperací při zpomalování vozu) pojede i Jogger zejména ve městech většinu času pouze na elektřinu, a tudíž bez produkce škodlivých výfukových plynů.

Pohonná jednotka spolupracuje s automatickou převodovkou.

Renault plánuje zahájit prodeje této verze na jaře příštího roku.