Nejméně 274 900 Kč budou muset u dealerů rumunské automobilky zaplatit ti, kteří si nyní budou chtít pořídit novou Dacii Logan. Navíc se budou moci spokojit s pouze jedním typem nabízené pohonné jednotky. Tou je zážehový tříválec s objemem jeden litr, který je upraven na spalování LPG. "Letos jiná motorizace v nabídce nebude, v příštích letech se možná nějaká další objeví," slibuje mluvčí tuzemského zastoupení značky Jitka Skaličková.

Vůz si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Základní cenovka tohoto vozu je přesně o 105 000 Kč vyšší, než za jakou se ještě v roce 2019 prodávala minulá generace Loganu.

Nabízený motor má výkon rovných sto koňských sil (to v případě, že do válců proudí LPG). Pokud se spaluje benzín, tak je výkon o deset koňských sil nižší. Nejvyšší točivý moment je také vyšší v případě jízdy na LPG (170 versus 160 Nm). Podobné jako to také u výkonových parametrů. Maximální rychlost činí 186 kilometrů v hodině (na benzin jen 181). Zrychlení z nuly na sto kilometrů ale zůstává shodné - 11,6 sekundy.

Na benzin vůz každých sto kilometrů spořebuje v závislosti na výbavě 5,3 až 5,6 litr, případně 6,9 - 7,3 l LPG. Řazení obstarává vždy řidič prostřednictvím šestistupňové manuální převodovky.

Dacia Spring
Nejlevnější elektromobil bude od Dacie. Přijde na necelých 450 000 Kč

V základní výbavě Essential je nový Logan vybaven nelakovanými klikami a vnějšími zpětnými zrcátky. Auto jezdí na patnáctipalcových ocelových kolech. V interiéru je palubní počítač, tempomat, omezovač rychlosti a rádio s ovládáním na volantu. Ten je možno nastavit pouze ve svislém směru. Elektricky ovládaná jsou pouze přední okna. Ta zadní a rovněž vnější zpětná zrcátka se ovládají manuálně. Dveře mají centrální zamykání s dálkovým ovládáním. Denní svícení obstarávají LED světla.

Příplatkové prvky nejsou drahé…

Výbavu je možné rozšířit po zakoupení paketu Modularita. Ten stojí 4 500 Kč a obsahuje podélně nastavitelný volant a výškově nastavitelné sedadlo řidiče. Rovněž také loketní opěrku na sedačce řidiče. Manuální klimatizaci lze do této výbavy dokoupit za 10 000 Kč.

V pravých zimních podmínkách jsme otestovali novou Dacii s levným motorem
Dacia se opět trefuje do českého vkusu: Test nového Sandera s levným motorem

Již výrazně lépe je vybaven vůz ve výbavě Comfort. Ta je dražší o 27 000 Kč. Taková Dacia Sandero pak tedy vyjde na nejméně 301 900 Kč. Součástí této výbavy je navíc už manuální klimatizace i elektrické ovládání zrcátek. Rovněž výškově nastavitelné sedadlo řidiče a volant, přední mlhovky, sklopné stolky pro zadní cestující, organizér do zavazadlového prostoru, kola z lehké slitiny či audiosystém s osmipaclovou dotykovou obrazovkou.

Například za vestavěnou navigaci se k této výbavě připlácí solidních pět tisíc Kč, stejně tolik za automatickou klimatizaci. Přední a zadní parkovací senzory společně s kamerou vyjdou na dalších šest tiscí korun, bezklíčkový vstup a startování čtyři tisícovky.

Na novou Dacii Logan, která na délku měří 4396 milimetrů, a jejíž zavazadlový prostor pojme 528 litrů, poskytuje tuzemské zastoupení značky záruku tři roky, případně 100 000 kilometrů.