Téměř o třicet tisíc dráže, než činila vstupní cena končící generace, se bude v Česku prodávat nová Dacia Sandero. Vyplývá to z právě zveřejněného ceníku tuzemského zastoupení značky.

Vůz si můžete podrobně prohlédnout v naší fotogalerii.

Vstupní cena Sandera s výbavou Access je teď 239 900 Kč, přičemž dosud zájemce o nejlevnější variantu musel zaplatit 211 400 Kč. V základní výbavě je zahrnuta šestice airbagů, sada pro lepení pneumatik, palubní počítač, denní svícení LED a elektricky ovládaná přední okna.

Volant je ovšem nastavitelný pouze výškově, manuálně ovládat musíte vnější zpětná zrcátka. Vůz pohání atmosféricky plněný litrový motor, který poskytuje výkon 67 koní a je schopný udělit vozu rychlost až 158 kilometrů v hodině.

S autem jsme ujeli desítky kilometrů po Praze a okolí
Postup do nejvyšší ligy: Dojmy z první jízdy s novou generací Dacia Sandero

Obě vyšší výbavy už může pohánět turbomotor s výkonem 91 koní (v případě varianty na benzín), případně 100 (při volbě verze na LPG).

Stepway má vždy lepší výbavu

Prostřední výbava startuje na ceně 274 900. Navíc v ní jsou zahrnuty následující prvky: dělené opěradlo zadních sedaček, tempomat, centrální zamykání s dálkovým ovládáním a rádio s ovládáním na volantu.

Až v nejvyšší výbavě Comfort je manuální klimatizace (automatickou lze zvolit za příplatek 5000 Kč), kola z lehké slitiny, elektricky ovládaná zrcátka a přední okna a podélně nastavitelný volant a výškově seřiditelná sedačka řidiče. Tento vůz (pokud zákazník zvolí i výše zmiňovaný nejslabší motor), přijde na 279 900 Kč, se silnějším motorem pak 299 900 Kč.

Dacia Logan MCV ve verzi Stepway
Dacia letos podstatně změní svoji modelovou řadu. Hned dva typy skončí!

Poměrně překvapením je startovní cena modelu Sandero Stepway. Ten totiž nelze koupit "pod" 300 000 Kč. Dosud se "staré" Sandero Stepway dalo pořídit od 234 400 Kč. V nové ceně 304 900 Kč je však už i silnější motor TCE 90. Výbavy jsou k dispozici dvě, přičemž ta základní Access chybí. 

Díky tomu je auto vždy vybaveno kromě příslušných plastových dílů tempomatem s omezovačem rychlosti, střešními ližinami, manuální klimatizací, centrálním zamykáním s dálkovým ovládáním, elektricky ovládanými předními okny, loketní opěrkou i audiosystémem s ovládáním na volantu.