Newport Convertible Engineering (NCE) je kalifornská firma, která se specializuje na velice specifické přestavby vozů. Z jakéhokoliv auta umí vytvořit kabriolet, pak vám klidně z Range Roveru udělají kupé a rovněž nabízí řadu obrněných vozidel.

V takovém portfoliu se nyní neztratí ani Bentley Bentayga, které firma nabízí v konverzi na šestikolový pick-up. NCE přitom na svém webu luxusní SUV po designové stránce zrovna nechválí, takže bylo zřejmě ideálním kandidátem na transformaci do ještě většího monstra.

Ilustrační foto.
Další úseky dálnic budou od nového roku bez poplatku. Ceny známek se nezmění

Informací o přestavbě je pomálu, skutečně postavený vůz ještě neexistuje, fotky jsou čistými ilustracemi a cenovku firma v žádném případě také nezveřejňuje. Podle všeho se tedy čeká na vůbec prvního zákazníka, který by velmi specifickou úpravu svého Bentley chtěl. A ne zrovna každému se chce asi řezat do SUV za minimálně 5 milionů korun.

Technicky můžeme pouze odhadovat, že by pod kapotou zůstal původní šestilitrový dvanáctiválec o výkonu 608 koní (447 kW) a točivém momentu 900 Nm, nebo také slabší naftový osmiválec. Samozřejmě by došlo na pohon všech šesti kol, možná uzávěrky diferenciálů, portálové nápravy a další off-roadové vychytávky.