Land Rover Defender 2.2 TDCI XS 110 Station Wagon Chelsea Wide Track. Takhle dlouhé jméno má poslední projekt britského úpravce Kahn Design, který se věnuje hlavně vozům značek Land Rover a Jaguar. Jako by si firma odmítala připustit, že stará generace Defenderu už nadobro odešla, představila ještě jednou a možná naposled jeho speciální verzi.

Auto má rozšířený rozchod kol, který zaštiťují černě lakované oblouky. Ty vpředu mají v sobě integrované výdechy vedoucí k motorovému prostoru. Zajímavostí je masivní nárazník, ve kterém jsou integrovaná mlhová světla, přímo na něj navazuje ochrana podvozku v podobě masivního kovového pláště.

Špionážní fotky nové genrace Land Rover Defender
Slovenský Land Rover Defender už má konečné tvary. Zatím se ale maskuje

Auto zdobí také parádní kola. Jde o disky Satin Black 1983 RS o rozměru 20 palců, na které jsou nasazeny pneumatiky 265x62. I třmeny velkých brzd jsou lakované černě. Zajímavá je i kombinace tmavě vínového laku karoserie s černými matnými doplňky.

Land Rover Defender 2.2 TDCI XS 110 Station Wagon Chelsea Wide TrackZdroj: Kahn Design

Kabina rozhodně neodpovídá původnímu Defenderu, uvnitř se budete cítit spíš jako v super silném SUV. Svůj podíl na tom ponesou přísně sportovní sedadla s integrovanými hlavovými opěrkami. Jsou potažená luxusní kůží Portland, kterou ale najdete i na dveřích, opěrce uprostřed, madlech nebo přihrádce u spolujezdce.

Upravený Defender se ale chce chlubit i technikou na palubě. Proto dostal novou výfukovou soustavu s masivními koncovkami. Kahn Design také přizvedl podvozek a do práce nasadil plynové tlumiče. Jako bonus k autu dostanete i obrovské zástěrky proti bahnu.