O téměř třicet centimetrů kratší než na počátku letošního roku představená varianta varianta L je nový Jeep Grand Cherokee. Automobilka přestavila jeho vzhled a také základní technické parametry.

Novinku Jeepu si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Auto je tedy 4914 milimetrů dlouhé, široké 1968 a vysoké 1799 milimetrů. Rozvor pak dosahuje 2964 milimetrů. Výbava může být opravdu přebohatá. Například také pro spolujezdce bude na přání k dispozici samostatný multimediální displej. Stejně tak za příplatek lze vůz vybavit hudební soustavou McIntosh s 19 reproduktory. Jeho výkon je 950 Wattů.

Přestože v USA půjde auto pořídit jak se šesti, tak i dokonce osmilválcovým motorem, Evropané se zcela jistě dočkají pluh-in hybridního ústrojí. To se skládá z dvoulitrového zážehového čtyřválce, dvou elektromotorů a vysokonapěťové baterie s kapacitou 17 kWh. Díky ní půjde ujet na elektřinu cca 40 kilometrů.

Americký voják ve Willysu MB.
Válečný hrdina nebyl bez chyb. Jeep Willys měl jednu vážnou konstrukční vadu

Výkon této pohonné soustavy, která spolupracuje s osmistupňovým automatem,  dosahuje až 280 kW. Poháněna jsou samozřejmě všechna čtyři kola.

Také nový Jeep Grand Cherokee se nebojí terénní jízdy. Díky vzduchovému podvozku se bude moci světlá výška zvýšit až na 278 milimetrů. Projet půjde také až 610 milimetrů hlubokou vodu.

Auto se začne vyrábět na konci tohoto roku. Do Evropy by měly první exempláře přijet v průběhu toho následujícího.