První centrum Alpine, které bude v Praze, bude provozovat jeden z největších prodejců vozůRenault a Dacia, společnost Pyramida Průhonice. Showroom o rozloze 180 m2 se nachází na jedné z nejoblíbenějších nákupních ulic ve městě, v nákupní zóně Průhonice. Oznámila to v tiskové zprávě mluvčí tuzemského zastoupení značek Renault, Dacia a Alpine Jitka Skaličková.

"Otevření Alpine centra v České republice je součástí expanze značky v Evropě scílem propagovat jedinečný sportovní styl života, který je založen na tradičním DNA značky Alpine a současně i na posledních inovacích skupiny Renault", řekl Zdeněk Grunt, generální ředitel společnosti Renault Česká republika.

Do roku 2026 chce značka přejít od jednoho modelu se spalovacím motorem ke třem 100% elektrickým modelům, které budou i nadále poskytovat potěšení z jízdy. Bude se jednat o:

1)100% elektrický sportovní kompaktní vůz (segment B) založený na platformě AllianceCMF-B EV,

2)100% elektrický crossover GT (segment C) založený na platformě CMF-EV Alliance

3) 100% elektrický nástupce modelu A110 vyvinutý ve spolupráci s Lotusem.

Francois Delecour u zapůjčeného vozu Alpine pro Rally Pačejov
Rallyová legenda Delecour pojede v Pačejově. Předtím si prohlédl unikátní sbírku

Zatím tři verze sportovního vozu

Na začátku letošního roku představila společnost Alpine novou výrobní řadu A110. Celý sortiment bude možné objednat i v České republice. Jedná se o A110, novou A110 GT a novou á A110 S4.

V souladu se zásadami Alpine, kterými jsou především lehkost a agilita. jsou vozy poháněny čtyřválcovým turbomotorem o objemu 1,8 l, který je spojen se sedmistupňovou automatickou převodovkou Getrag s dvojitou mokrou spojkou.

Alpine A110 je vstupní branou do „alpského“ světa. Kombinace "alpského" podvozku amotoru o výkonu 252 koní poskytuje potěšení z jízdy připomínající Berlinette.

Nová Alpine A110 GT je potom sportovní kupé řady Grand Touring. Motor o výkonu 300 koní vespojení s podvozkem "Alpine" představuje ideální spojení výkonu a komfortu. Díky svévšestrannosti a vzácné eleganci je A110 GT sportovním vozem pro každodenní cesty i procestování na dlouhé vzdálenosti.

Alpine A110.
V Anglii zatrhli reklamu na Alpine A110. Prý sváděla k nebezpečné jízdě

Nová Alpine A110 S stojí na vrcholu nabídky a zaměřuje se na výkon. "Sportovní" podvozek plně využívá potenciál motoru o výkonu 300 koní. V srdci má sportovní charakter, na přání dostává semi-slick pneumatiky a specifickou aerodynamickou sadu vhodnou pro uspokojen ířidičů, kteří hledají ostřejší pilotáž zejména na okruhu. 

Jak to začalo?

Společnost Alpine založil v roce 1955 Jean Rédélé, mladý muž s vášní pro závodění. Svou společnost pojmenoval po svém oblíbeném závodišti: Alpy. Když byl v roce 1962 představen první silniční vůz A110, společnost se začala rozvíjet. V této době společnosti Alpine aRenault úzce spolupracovaly a vozy Alpine se prodávaly a servisovaly v prodejnách Renault.

Počátkem 70. let se Alpine stala významnou silou ve vrcholných soutěžích rallye. V roce 1971 se Alpine poprvé umístila na prvních třech příčkách na slavné Rallye Monte Carlo a v roce 1973 znovu.V témže roce se stala vítězem mistrovství světa v rallye. Současně se zvýšil prodej silničních vozů Alpine. Společnost Alpine postavila v roce 1969 v Dieppe speciální továrnu - na stejnémmístě, kde se dnes vyrábí model A110 - a v roce 1971 zahájila výrobu modelu A310.

Alpine A110.
Alpine A110 oficiálně: Lehký sporťák má 252 koní

O dva roky později kupuje společnost Alpine skupina Renault. Nejslavnějšího triumfu v motorsportu dosáhla Alpine v roce 1978, kdy vyhrála závod 24 hodin Le Mans. V 70. a 80. letech továrna pokračovala ve výrobě inovativních silničních vozů, včetně modelů A310 V6 a GTA. Výroba Alpine byla definitivně ukončena v roce 1995. V roce 2017 značka představila nový model A110, sportovní vůz, který je věrný nadčasovým zásadám Alpine,tedy kompaktnosti, lehkosti, agilitě a radosti z jízdy. V roce 2021 se společnosti Alpine Cars, Renault Sport Cars a Renault Sport Racing spojilypod vlajkou Alpine a staly se značkou Skupiny Renault pro inovativní, autentické a exkluzivní sportovní vozy.