S informacemi, které samozřejmě ještě nebyly automobilkou potvrzeny, přišel magazín Car and Driver. Ten tvrdí, že Dodge Viper čeká úžasné znovuzrození, a to přesněji v roce 2020, kdy přijde jeho už šestá generace.

Nový Viper by si měl přitom zachovat alespoň částečně své populární atributy. Nadále bychom se prý dočkali výkonného roadsteru (a později kupé) klasických tvarů s motorem uloženým vepředu a pohonem zadních kol. V rámci konstrukce vozu se mluví o rozsáhlém použití hliníku a karbonových vláken.

Zenvo TSR-S.
Zenvo ukázalo v akci šílený model TSR-S. Jeho křídlo se umí nahýbat i do stran

Jediná důležitá změna by nastala pod kapotou, jelikož monstrózní, velkoobjemový, atmosférický desetiválec by nahradil menší osmiválec, avšak stále s atmosférickým plněním. Car and Driver očekává výkon standardní verze okolo 560 koní (411 kW), přičemž místo by zbylo i na „hardcore“ okruhovou variantu obdobnou poslednímu Viperu ACR.

Tradičně bychom se pak dočkali snad i normální manuální převodovky a minima bezpečnostních systémů. Nebezpečný charakter Viperu byl přece hlavní doménou této americké legendy.  

Jestliže předpovědi a spekulace vyjdou, poprvé možná spatříme koncept nového Viperu už příští rok na autosalonu v Detroitu. Jednalo by se totiž o 30. výročí premiéry konceptu původního Viperu z roku 1989.