Eatona přitom uhranuly klasiky třicátých let v čele s Alfou Romeo 8C 2900, Bugatti 57 SC Atlantic nebo různými kreacemi od slavných karosářů.

Cena takových aut jej ovšem přiměla přemýšlet nad tím, zda není na trhu náhodou díra pro zcela nový vůz, inspirovaný právě klasikou let dávno minulých.

Čtěte také: Nejdražší lak na světě? Rolls-Royce má barvu s diamantovým prachem

Vznikla proto úplně nová automobilka Eadon Green, jejíž první produkt se představil na ženevském autosalonu. Jedná se o vůz s názvem Black Cuillin a pod tvary ze třicátých let ukrývá techniku a technologie ze současného století.

Pod dlouhou kapotou elegantního sporťáku se širokými blatníky se ukrývá dvanáctiválec. Jeho výrobce ani kompletní údaje zatím nebyly odtajněny, ale měl by mít objem 7 litrů a schopnost rozjet auto na nějakých 270 km/h.

Přečtěte si: Automechanik z Opatovic si postavil vlastní sporťák. Motor má z Felicie

První fotografie interiéru jsou záměrně neucelené, aby neukazovaly příliš, ale lze z nich vyčíst prostor pro dvoučlennou posádku, sedící ve sportovních sedadlech z kůže a Alcantary. Na jednu stranu nechybí moderní vestavěná navigace, na stranu druhou zase luxusní dřevěné obložení.

Vůz v Ženevě je zatím pouze konceptem, nicméně podle automobilky je připraven ke kusové výrobě, přičemž každé auto bude patrně upraveno podle přání zákazníka. Zda Eadon Green zaznamená nějaké objednávky a jaká bude cena, to ukáže teprve čas.