Dost možná největší pozdvižení zvedl ředitel Fordu Mark Fields ve chvíli, kdy oznámil příchod hybridní verze legendárního  Mustangu. Ta by měla s menším motorem dosahovat stejného výkonu, jako Mustang s osmiválcovým pětilitrem.

K tomu však přinese výrazně menší spotřebu (tedy alespoň na papíře) a vyšší točivý moment v nízkých otáčkách.

Dalším, tentokrát již o něco méně šokujícím překvapením, je oznámený příjezd hybridní verze pick-upu F-150, nejprodávanějšího vozu v USA. Ten nabídne vyšší tažnou sílu, opět s nižší spotřebou a navíc bude moci sloužit jako generátor.

Tímto krokem reaguje Ford na fakt, že F-150 hojně využívají zákazníci z řad stavebních společností. Stejně jako Mustang, přijde i F-150 Hybrid na trh v roce 2020.

Pro zákazníky užitkových modelů z Evropy připravuje Ford dodávku Transit Custom Plug-in Hybrid, která by měla být navržena tak, aby minimalizovala náklady při hustém městském provozu. Tento model se objeví na trhu dokonce již v roce 2019.

A těmito třemi posly elektrifikace Ford rozhodně nekončí. V plánu je mimo jiné i autonomní užitkový vůz pro komerční půjčovny, dva policejní modely s hybridním pohonem pro Severní Ameriku a konečně i plně elektrické SUV s dojezdem blížícím se pěti stům kilometrům.

Nové elektrické SUV by mělo být globálním modelem pro celý svět. Celkem Ford chystá 13 elektrifikovaných modelů pro nejbližších pět let.