Rozeznat modelové roky 2017 a 2018 na první pohled je poměrně velký oříšek. Range Rover jde u svého největšího modelu cestou tradice, takže nelze očekávat rozsáhlé změny exteriéru. Velké SUV se dočkalo jen nových LED světlometů, nově strukturované mříže chladiče a decentně přepracovaného nárazníku s většími nádechy. Nově lze ovšem vybírat z několika nových designů disků a také z nových barev.

Uvnitř je novinek přece jenom o něco více. Přední sedadla jsou zcela nová, měkčí, širší a pohodlnější. Přitom však umožňují „lůžkovou úpravu“ a disponují rozsáhlým masážním systémem s pětadvaceti programy. Nechybí pochopitelně vyhřívání, ventilování, nastavení ve čtyřiadvaceti směrech a také možnost ovládat sedadla přes mobilní aplikaci.

Range Rover Sport SVR.
Range Rover Sport má po faceliftu. Vrcholná verze dostala 575 koní

Řidič dostal novou digitální přístrojovou desku a nový je i multimediální systém InControl Touch Pro Duo s dvojicí displejů v prostřední části středového panelu. Dále je na palubě dohromady 17 konektorů USB, HDMI a 12V zásuvek. K mání je rychlý internet přes 4G Wi-Fi hotspot a také sluneční clona prosklené střechy, ovládaná gesty. Pro sportovce je v nabídce i náramek Activity Key, umožňující obsluhovat vozidlo bez nutnosti nosit u sebe klíč.

V oblasti stávajících motorů došlo prakticky pouze k jedné změně, a sice k posílení nejvýkonnější verze SVAutobiography Dynamic. Její kompresorem přeplňovaný osmiválec o má o 15 koní víc a finální hodnota výkonu činí 565 koní (415 kW). Zrychlení z nuly na sto zvládne mohutné SUV za 5,4 sekundy.

Partisan One.
Vojenský Partisan One slibuje věrnou službu na padesát let. Dočká se nasazení?

Více pozornosti se však dostává zbrusu novému Plug-in hybridu P400e. Ten využívá stejné pohonné ústrojí, jako menší model Sport, takže pod kapotou společnými silami úřaduje benzínový dvoulitr o výkonu 300 koní (221 kW) a elektromotor o výkonu 116 koní (85 kW). V jednu chvíli lze využívat až 404 koní (297 kW) a zrychlení z nuly na sto se odehraje za 6,8 sekundy.

Zároveň však lze využívat služeb li-ion baterie o kapacitě 13,1 kWh a najet až 51 kilometrů na čistě elektrický pohon. Opětovné dobití nabíječkou s vysokým proudem trvá 2 hodiny a 45 minut.

Základní Range Rover pro modelový rok 2018 lze objednávat již nyní a cena startuje na částce 2 745 006 korun. Hybrid P400e Vogue potom vyjde na 3 329 557 korun, ovšem tato verze jde do prodeje až příští rok.