Teprve před šesti lety začali evropští dealeři značky s modrým oválem oficiálně dovážet první vůz vyráběný v Americe. Byl to Ford Mustang. Nyní už je v nabídce také velké rodinné SUV Explorer, elektromobil Mustang Mach-e a nabídka amerických modelů se bude nejspíše rozšiřovat. Minimálně tomu nasvědčuje vyjádření nejvyššího šéfa Fordu pro magazín Auto Express. Jim Farley uvedl, že teď už záleží pouze na definitivním potvrzení ze strany vedení evropského Fordu. Poté dovoz modelu Ford Bronco může začít.

Auto si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.

Je samozřejmě zatím předčasné spekulovat o tom, s jakou motorizací by se auto Evropanům nabízelo, a zda by se vyplatilo dovážet všechny tři verze. Novodobé Bronco se totiž vyrábí jak ve verzi tří a pětidveřového offroadu, tak také jako civilnější SUV.

Mustang jsme ukázali i koním chovaným na farmě
Projeli jsme elektrický Ford Mustang: Chybí mu kliky, ale jezdí výborně...

Varianta offroad je "postavena" na žebřinovém rámu a disponuje světlou výškou téměř 300 milimetrů. To je výrazně více, než třeba u nového Land Roveru Defender. K tomu má řadu dalších pomocníků pro jízdu v terénu, mezi něž se řadí například redukční převodovka, speciálně upravený tempomat pro jízdu nízkou rychlostí, ochranné prvky na podvozku a mnoho dalšího.

Podobně jako v případě konkurenčního Jeepu Wrangler, je také Bronco možné "rozebírat"- To znamená, že v případě potřeby nebo chuti můžete odmontovat boční dveře a třeba sejmout také střešní panely.

Jelikož je ale Bronco vším, jen ne zrovna nízkoemisním vozem, je nakonec možná, že se příchod na starý kontinent ještě o nějakou dobu odloží. Do prodeje by se pak dostal až s pohonem typu plug-in hybrid, který se podle dobře informovaných zdrojů připravuje.